Jesienna, zazwyczaj deszczowa pogoda, dostarcza roślinom tyle wody, żeby te świeżo posadzone mogły się dobrze ukorzenić, a te o zimozielonych liściach w dobrej formie przetrwały zimę. A co z roślinami domowymi? One dostaną tylko tyle wody, ile im jej zapewnimy. O tajnikach podlewania opowiadał Łukasz Skop, autor cyklu "Co z tego wyrośnie?".

  Kuchenki gazowe są zastępowane przez płyty grzewcze na szkle, m.in. indukcyjne. Starodawne kuchenki nastręczały niekiedy trudności w czyszczeniu, za to sposób, jak wyczyścić kuchenkę indukcyjną, jest banalnie prosty. Warto przestrzegać kilku zasad, by nowoczesna kuchenka służyła nam jak najdłużej.

  Izolacja spowodowana pandemią z pewnością podoba się naszym czworonogom. Mniej intensywne życie towarzyskie i praca zdalna sprawiają, że więcej czasu spędzamy z naszymi zwierzakami. Co w przypadku, gdy nasz pupil zaczyna przejmować nad nami kontrolę? O tym opowiedział nam behawiorysta zwierząt Radek Ekwiński oraz trener, motywator Daniel Qczaj.

  Jacek Karczewski, przyrodnik i autor książek o ptakach gościł w naszym programie. W tle widniał pokaz slajdów z barwnymi ptakami, a ekspert odpowiadał na pytania Ewy Drzyzgi i Agnieszki Woźniak-Starak. Czy wiesz, które ptaki zostają na zimę oraz czym je dokarmiać?

  Domy i mieszkania w stylu hiszpańskim popularne są nie tylko w stolicy flamenco i sangrii. Takie wnętrza nawiązują do historii Hiszpanii, w której można zobaczyć mieszankę różnych kultur, europejskich i muzułmańskich.

  31 października w wielu krajach obchodzone jest Halloween. Mimo że ten zwyczaj jest najpopularniejszy w kulturze amerykańskiej, z roku na rok coraz więcej ludzi świętuje go i w naszym kraju. Szczególnie dzieci zainteresowane są ową maskaradą. To idealna okazja, by wykazały się własną kreatywnością.

  Październik i listopad to miesiące, w których królują chryzantemy, zwane również złocieńcami. Kwiaty te zdobią groby naszych bliskich, ale również upiększają ogrody i balkony, kiedy inne rośliny już nie kwitną. O tym, jak o nie dbać i rozmnażać powiedział ogrodnik, Łukasz Skop.

  Zdrowotne działanie sauny udowodniono już w starożytności, a z możliwości zażywania w niej relaksu korzysta się na całym świecie do dziś. Choć sauny spotyka się głównie w SPA, istnieje również możliwość wybudowania własnej, przydomowej łaźni. Czy warto zbudować saunę w domu? Jaką wybrać?

  Oświetlenie do kuchni najlepiej wybierać wedle sugestii projektanta wnętrz, by zwiększyć funkcjonalność pomieszczenia. Samemu trudno jest wybrać pomiędzy praktycznością, niebanalnym wyglądem a odpowiednim klimatem wnętrza. Jak wybrać oświetlenie kuchenne, które spełni oczekiwania?

  W czasie pandemii wszyscy liczą na zmiany, chociażby w domach. Stąd wiele osób w tym czasie decyduje się na przemeblowanie. Wnętrze bardzo łatwo można odmienić za pomocą kilku gadżetów. Jak to zrobić? Kilka pomysłów zaprezentował nam architekt Krzysztof Miruć, prowadzący program "Zgłoś remont". Z pomocą przychodzi też nowa aplikacja Insbay.

  Na działki zawitała jesień i nie ma na to rady. Na szczęście nie jest to powód do smutku. To właśnie teraz w naszych ogrodach pięknie wyglądają ozdobne kapusty, na których o poranku osadzają się kropelki rosy. O tej porze roku warto także pamiętać o cebulkach wiosennych kwiatów. Co sadzić jesienią? Na to pytane odpowiedział nam Łukasz Skop.