Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Mimo że obie strony bardzo się kochają, to czasem zdarza się, że zwierzak zaczyna warczeć, gdy opiekun chce go pogłaskać czy przytulić. Co to oznacza? Jak zmienić zachowanie psa?
Na co zwrócić uwagę, wybierając jedzenie dla psa? Dlaczego nasz czworonożny przyjaciel nie chce jeść? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Aleksandra Więcławska, ekspert z firmy PsiBufet.
Wigilia to wyjątkowy czas, kiedy zwierzęta przemawiają ludzkim głosem. Natomiast Marcin Kostrzyński podkreśla, że czworonogi komunikują się z nami przez cały rok, tylko musimy się otworzyć na ich słuchanie.
Okres świąteczny i zimowe ferie to czas, gdy właściciele psów opuszczają swoje cztery kąty. Gdy nie mogą zabrać pupili ze sobą, muszą zorganizować im opiekę - najczęściej w hotelu dla psów.
Zosia to niezwykła świnka, która postanowiła zmienić swój los i uciekła z transportu do rzeźni. Ryszard Cyrankowski, który przypadkowo stał się świadkiem tej niezwykłej sytuacji, postanowił przygarnąć zwierzę. Tę inspirującą historię opowiedział wraz z córką Kingą w Dzień Dobry TVN.
W większości domów znaczną część podłóg zajmują drewniane parkiety. Nawet najlepsze z nich są podatne na zniszczenia i zarysowania. Właśnie dlatego w ich pielęgnacji dużą rolę odgrywa specjalny odkurzacz do paneli. Nie tylko zbiera on brud, lecz także nie rysuje drewnianych listew.
Älmhult to 10-tysięczna miejscowość w południowej Szwecji. To właśnie tutaj urodził się i dorastał przedsiębiorca Ingvar Kamprad. Gdy miał 17 lat założył firmę IKEA. W jej prowadzenie zaangażowany był przez całe życie.
W Dzień Dobry TVN gościł ogrodnik Łukasz Skop, który opowiedział o świątecznych roślinach. Dzięki nim wprowadzimy świąteczny klimat jeszcze przed samą Wigilią i Bożym Narodzeniem. Jakich kwiatów nie może zabraknąć w grudniu w naszych domach?
Zimą psie łapy narażone są na śnieg, sól oraz twarde podłoże. O tym jak zadbać o zdrowie naszych kochanych czworonogów opowiedziała w Dzień Dobry TVN lekarka weterynarii Agnieszka Leżańska. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?
Wiele dzieci wykazuje się niezwykłą empatią względem zwierząt. Czasem bywa tak, że przynoszą one do domu ranne, potrzebujące schronienia psy, koty lub gryzonie. Nie zawsze jednak rodzice mają możliwości, by im pomóc. Co robić w takiej sytuacji? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym Moniką Machnicką.