W Tatrach i Bieszczadach niedźwiedzie wciąż są bardzo aktywne. Większość z nich stara się jeszcze żerować, by zrobić zapasy na zimę, przez co stają na drodze grzybiarzom i turystom. Przyrodnik Tomasz Zając tłumaczy, jak się zachować podczas spotkania z drapieżnikiem.
Jesienne chłody dają się we znaki. Jakie kołdry, koce i poszewki wybierać, by zapewnić sobie ciepło i komfortowy sen? O materiałach, na które warto zwrócić uwagę, a których unikać, opowiedział dr Michał Puchalski z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów.
Kinga Sokołowska to artystka, która porzuciła pracę prawniczki, na rzecz rozwijania swojej pasji do malowania. Jej obrazy, które przedstawiają zwierzęta w nietypowych wcieleniach, skradły serca wielu osób. Młoda artystka w naszym studiu opowiedziała o swoich początkach, a także o tym, skąd czerpie inspiracje i jak dobiera kreacje do danego pupila.
Wizerunek wilków został dotkliwie skrzywdzony, a ich usposobienie wykrzywione przez ludzką kulturę, baśnie i inne formy fikcji. Dawid Popończyk, zwany Leśnym Kawalerem, opowiedział w Dzień Dobry TVN o zwyczajach tych pięknych zwierząt.
W Szczecinie ktoś rozrzuca trutkę na szczury oraz kawałki mięsa, w których umieszczone są gwoździe i szpilki. Na miejsce udała się reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska, by spotkać się z właścicielami psów, które ucierpiały w wyniku zjedzenia niebezpiecznych substancji i ostrych przedmiotów. Jaka jest szansa na znalezienie sprawcy?
Astry właśnie teraz wyglądają najpiękniej w naszych ogrodach. Dlatego zasługują, jak podkreślił Łukasz Skop, na miano gwiazd jesieni. W programie Dzień Dobry TVN ogrodnik opowiedział, które odmiany warto wybierać.
Studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mogą przychodzić do placówki ze swoimi zwierzętami. Władze uczelni wydały oficjalną zgodę. Trzeba jednak przestrzegać pewnych reguł.
Funkcjonalny dom to nie tylko właściwe rozmieszczenie pomieszczeń i ergonomiczne wnętrza. To również odpowiednio zaprojektowane wejście. Dlatego warto się dowiedzieć, z czego zrobić schody wejściowe do domu, aby były ładne, wygodne i bezpieczne.
Jesień to doskonały moment, żeby odgracić szafę i sprawdzić, czy w odpowiedni sposób przechowujemy nasze ubrania. Jak to zrobić? W Dzień Dobry TVN radami dzieliła się Agnieszka Witkowska, specjalistka od porządkowania przestrzeni.
Styl rokoko to zupełny odwrót od stylu barokowego, który charakteryzował się ciężką formą mebli i pompatycznymi wzorami. W rokoko królują lekkie i subtelne formy, płynne kształty i finezyjne linie oraz wspaniałe wykończenie.
Państwo Słowińscy od 1999 roku zajmują się hodowlą traw, czyli tworzeniem nowych odmian i gatunków, które cechują się unikalnym wyglądem i zastosowaniem. Ich pracy przyjrzał się Łukasz Skop.
Sasza to najbardziej znany koziołek na świecie. Urodził się na wschodzie Ukrainy w marcu zeszłego roku. Miał kilka dni, kiedy trafił pod opiekę Fundacji "ADA" w Przemyślu. To instytucja, w której pomoc znajdują wszystkie rasy i gatunki zwierząt.
Maja Popielarska zaprosiła widzów Dzień Dobry TVN do swojego jesiennego ogrodu. W rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską opowiedziała, jak dbać o rośliny na zewnątrz o tej porze roku oraz jak przygotować oczko wodne na zimę.
Na całym świecie wyhodowano 60 tysięcy odmian i gatunków róż. Wśród nich są te pnące i pienne, okrywowe i rabatowe, krzaczaste i krzewiaste. Żeby poznać ich tajemnice, Łukasz Skop spotkał się Łukaszem Rojewskim, hodowcą nowych odmian tego pięknego kwiatu.
Jeśli chcesz uniknąć wścibskich spojrzeń sąsiadów, mocnego, rażącego słońca, a dodatkowo dodać swojemu balkonowi nieco więcej przytulności, zainwestuj w zasłony.
Pieczenie może sprawiać wiele frajdy nie tylko dorosłym, ale także i dzieciom. Wspólnie przyrządzone ciasto, chleb czy pizza będą smakować jeszcze lepiej, gdy zrobimy je sami. Często jednak krzątając się po kuchni, mamy wątpliwości, czy sernik nie opadnie, mięso będzie soczyste, a pieczywo idealnie chrupiące. To może się zmienić. Przedstawiamy pięć funkcji piekarnika, które sprawiają, że gotowanie jest proste, przyjemne i zawsze udane.
- Wiara Indian, czyli rdzennych Amerykanów w to, że istnieje jeszcze jeden gatunek człowieka, jest niezwykła - mówił przyrodnik i filmowiec w Dzień Dobry TVN.
Mogłoby się wydawać, że na osę najłatwiej natknąć się wiosną lub latem. Tymczasem owady te najbardziej aktywne stają się jesienią i wtedy trzeba na nie bardzo uważać. Lasy Państwowe ostrzegają przed nimi w specjalnym komunikacie.