Montaż pompy ciepła to rozwiązanie, którego celem jest zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Zakup samej instalacji to jednak nie wszystko. Cena montażu pompy ciepła zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju instalacji.

  Paprotka domowa to roślina, którą chyba każdy choć raz miał w swoim mieszkaniu. Od lat jest jednym z najczęściej wybieranych gatunków do uprawy domowej. Jej pielęgnacja potrafi przysporzyć pewnych trudności (szczególnie osobom początkującym), jednak długie i piękne liście wynagrodzą trud hodowcy. Sprawdź, jak pielęgnować paprotkę zwyczajną oraz co robić, kiedy roślina zaczyna usychać.

  Zespół naukowców z Politechniki Śląskiej stworzył inteligentny prysznic. Ma on m.in. informować, ile zużyliśmy wody w trakcie kąpieli oraz alarmować, że musimy napełnić pojemnik z mydłem. O tym, co jeszcze może nam oferować ten innowacyjny wynalazek w Dzień Dobry TVN opowiedzieli doktorant wdrożeniowy na Politechnice Śląskiej, mgr inż. Adrian Czajkowski oraz doktorant na Politechnice Śląskiej, mgr inż. Jakub Szyguła.

  Liczne badania udowodniły, że regularny kontakt z psem pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a także na poprawę jakości życia. Dogoterapia stosowana jest u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, objawami lęku, a także u osób ze zdiagnozowaną depresją. Jakie korzyści płyną z obcowania z czworonogami? O tym rozmawialiśmy z Kasią Moś, wokalistką i opiekunką 19 zwierząt oraz Magdaleną Nawarecką-Piątek, prezes Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.

  Stojak na miski dla psa to rzecz, której nie trzeba kupować. Można go wykonać samemu. O tym, że jest to łatwe, przekonuje Agnieszka Witkowska. W cyklu "Sama to ogarniesz" krok po kroku pokazała, jak wykorzystać w tym celu skrzynkę po mandarynkach.

  W szarym, betonowym mieście można stworzyć własną zieloną oazę. Wystarczy w swoim mieszkaniu zastosować niezwykle modny styl wystroju wnętrz zwany urban jungle. Na czym polega, jak wygląda i jak go stworzyć?

  Mela była bezdomną suczką, która żyła na trawniku przed jednym z hoteli w Prisztinie, a teraz mieszka w Polsce. Jest spokojna, przyjazna, szybko się uczy i dobrze się czuje, także w naszym studiu. Znalazła kochający dom u polskiej stewardesy, która ją znalazła i zabrała do siebie. Wymagało to jednak pokonania wielu przeszkód. Jakich? O tym Dominika Kleszcz opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Granat jest jedną z najbardziej klasycznych barw. To najczęstszy kolor szkolnych mundurków i naukowych instytucji, przywodzący na myśl takie wartości, jak porządek, powaga czy dyscyplina. Co więcej, w świecie mody tworzy on wiele ciekawych połączeń, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

  W sztuce projektowania wnętrz bardzo ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Choć wiele trendów stawia na biel, szarości i pastele, w świecie dodatków dozwolone są również inne barwy. Sprawdź, czy czarne meble w salonie, sypialni lub kuchni to dobry wybór.

  Julia Wieniawa w zeszłym roku pochwaliła się zakupem nowego mieszkania na warszawskim Żoliborzu. 22-letnia gwiazda przez ostatnie miesiące relacjonowała w sieci prace wykończeniowe i zdradziła fanom swoje pomysły na aranżację wnętrz. Już wiemy, że remont oficjalnie dobiegł końca, a Julia wprowadziła się do dwupoziomowego apartamentu. "New home finally" – czytamy na Instagramie. Jak wygląda jej garderoba?