Na dworze robi się już coraz cieplej, a to oznacza, że niebawem w parkach i na łąkach zobaczymy właścicieli psów bawiących się ze swoimi pupilami. Do klasycznych rozgrywek należy oczywiście rzut patykiem bądź piłką. Czy aport to dobre zadanie dla zwierzaka? O tym rozmawialiśmy z Anetą Awtoniuk, terapeutką zachowań psów, behawiorystką zwierzęcą oraz Julią Chrapowiecką, która odwiedziła nas z uroczym Diego.

  Hodowla alpak przynosi zyski nie tylko w postaci możliwości prowadzenia terapii, ale również wysokiej jakości wełny. Może ona konkurować z tak luksusowymi tkaninami jak kaszmir i angora. O tym, dlaczego ten materiał jest coraz częściej wykorzystywany w branży odzieżowej, opowiedziała w Dzień Dobry TVN hodowczyni alpak, Kornelia Westergaard.

  Płyty indukcyjne to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w kuchni. Mają coraz więcej zwolenników – zwłaszcza w mieszkaniach, które nie posiadają instalacji gazowych. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w indukcję. I przy okazji podpowiadamy, które modele są warte szczególnej uwagi.

  Montaż pompy ciepła to rozwiązanie, którego celem jest zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Zakup samej instalacji to jednak nie wszystko. Cena montażu pompy ciepła zależy od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju instalacji.

  Paprotka domowa to roślina, którą chyba każdy choć raz miał w swoim mieszkaniu. Od lat jest jednym z najczęściej wybieranych gatunków do uprawy domowej. Jej pielęgnacja potrafi przysporzyć pewnych trudności (szczególnie osobom początkującym), jednak długie i piękne liście wynagrodzą trud hodowcy. Sprawdź, jak pielęgnować paprotkę zwyczajną oraz co robić, kiedy roślina zaczyna usychać.

  Zespół naukowców z Politechniki Śląskiej stworzył inteligentny prysznic. Ma on m.in. informować, ile zużyliśmy wody w trakcie kąpieli oraz alarmować, że musimy napełnić pojemnik z mydłem. O tym, co jeszcze może nam oferować ten innowacyjny wynalazek w Dzień Dobry TVN opowiedzieli doktorant wdrożeniowy na Politechnice Śląskiej, mgr inż. Adrian Czajkowski oraz doktorant na Politechnice Śląskiej, mgr inż. Jakub Szyguła.

  Liczne badania udowodniły, że regularny kontakt z psem pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, a także na poprawę jakości życia. Dogoterapia stosowana jest u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, objawami lęku, a także u osób ze zdiagnozowaną depresją. Jakie korzyści płyną z obcowania z czworonogami? O tym rozmawialiśmy z Kasią Moś, wokalistką i opiekunką 19 zwierząt oraz Magdaleną Nawarecką-Piątek, prezes Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.

  Stojak na miski dla psa to rzecz, której nie trzeba kupować. Można go wykonać samemu. O tym, że jest to łatwe, przekonuje Agnieszka Witkowska. W cyklu "Sama to ogarniesz" krok po kroku pokazała, jak wykorzystać w tym celu skrzynkę po mandarynkach.

  W szarym, betonowym mieście można stworzyć własną zieloną oazę. Wystarczy w swoim mieszkaniu zastosować niezwykle modny styl wystroju wnętrz zwany urban jungle. Na czym polega, jak wygląda i jak go stworzyć?