Fundacja "Zwierzęca Polana" w zeszłym tygodniu znalazła się w dramatycznej sytuacji. Pracownikom zabrakło środków na opiekę nad zwierzętami, przez co ogłosili zakończenie działalności. Z pomocą nadeszli wówczas internauci. W szybkim tempie zebrali sporą sumę pieniędzy. Teraz okazuje się jednak, że ta kwota wystarczy na bardzo krótki czas.

  Przytulny kąt i starannie przemyślane wnętrza sprawiają, że wracając do domu wykrzykujemy głośno "nie ma to jak w domu". Aranżacje wyzwalają także naszą kreatywność, tworzą estetyczne rozwiązania i zmuszają do poszukiwania nowych inspiracji. Zdarza się jednak często, że pomimo prób i sił nie dostrzegamy tych aranżacyjnych możliwości, a nasze pomysły kończą się zanim się zaczęły. Co zrobić, jeśli jesteś w takim impasie i wiesz, że termin remontu zbliża się nieubłaganymi krokami? Co, gdy porządki w ogrodzie na wiosnę wymusiły na tobie większy remont?

  Jak uprawiać mieczyki? Kwiaty są dość wymagające, potrzebują bowiem dobrej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe i specyficznej opieki. Cebulki mieczyków nie są odporne na przymrozki, przed zimą trzeba je więc wykopać i przechowywać w suchym miejscu aż do wiosny. Podpowiadamy, kiedy sadzić mieczyki i jak przygotować je do zimy.

  Nie od dziś wiadomo, że kontakt z naturą ma zbawienny wpływ na psychikę. Okazuje się jednak, że obserwacja ptaków pełni również niezwykłą rolę terapeutyczną. W jaki sposób te zwierzęta mogą wpłynąć na nasze zdrowie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział dr Sławomir Murawiec - psychiatra i współautor książki pt. "Ornitologia terapeutyczna".

  Zwierzęta czują i mają swoje prawa. Choć wydaje się to oczywiste, to nie wszyscy patrzą na tę kwestię w ten sam sposób. Podręcznik szkolny, który pokazywał dzieciom, że zwierzęta mają prawa oburzył jednego z polityków. Czy zatem psy, koty i inne stworzenia powinny mieć jakieś "przywileje"? Jak podchodzi się do nich w Polsce? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z mec. Karoliną Kuszlewicz, która prowadzi bloga "W imieniu zwierząt i przyrody - głosem adwokata".

  Dla wielu osób wiosna to czas na dokonywanie zmian w otoczeniu. Przez okna wpada więcej naturalnego światła, a my bardziej dostrzegamy, czego nam w mieszkaniu brakuje i zaczynamy szukać pomysłów na odświeżenie wnętrz. Ekspertka podpowiada, jak zaaranżować kuchnię, by z przyjemnością spędzać w niej czas.

  Ułożenie właściwej diety dla psa to nie lada wyzwanie. Właściciele czworonogów zastanawiają się często, jak komponować posiłki, aby były wartościowe i zdrowe. Kontrowersje wśród hodowców wzbudza podawanie psu surowego mięsa. Czy jest zdrowe, czy wpływa korzystnie na psi organizm? Czy wręcz przeciwnie – może mu zaszkodzić?

  Spacer z psem to duża przyjemność, zarówno dla zwierzaka, jak i jego właściciela. Okazuje się, że niedługo może sporo kosztować. Wszystko za sprawą przepisów, które wejdą w życie 10 kwietnia. O tym, co się zmienia i ile wynoszą kary, w Dzień Dobry TVN opowiedział Michał Dąbrowski, behawiorysta.

  Posiłki dla psów powinny być wzbogacone o owoce i warzywa. Podając je pupilom, należy jednak zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie są dozwolone. Przed wprowadzeniem ich do psiej diety trzeba sprawdzić, które są bezpieczne, a które należy bezwzględnie wyeliminować. Rozważne komponowanie jadłospisu pomaga utrzymać psa w dobrej formie.

  Styl grecki pozwoli stworzyć nadmorską atmosferę we własnych czterech ścianach. Jest bardzo żywy, radosny i zaraża pozytywną energią, a przy tym stanowi wyróżnienie naszego domu na tle pozostałych ze względu na jego nieszablonowość.

  Wianki od kilku lat są absolutnym hitem w dekoracji świątecznych- zimą ozdobione gałązkami choinki, bombkami i światełkami, a wiosną gałązkami bukszpanu, barwinka i... no właśnie. Z czego jeszcze można zrobić wielkanocny wianek na drzwi albo jako ozdobę świątecznego stołu. Zobaczcie sposób Uli Chincz.