Domowe sposoby na pozbycie się sierści z ubrań
Usunięcie sierści pupila z powierzchni stolików czy szafek nie sprawia większych kłopotów, ale z ubrań już wcale nie jest tak łatwo, zwłaszcza gdy nie mamy specjalnych akcesoriów. Wówczas warto skorzystać z domowych sposobów.
- Jeśli totalnie nic nie mamy, wystarczy gumowa rękawiczka. Zanurzamy ją w wodzie i czekamy, aż delikatnie nam odsiąknie, po czym ściągamy sierść [np. ze swetra - red.]. To metoda numer jeden. Druga, jeśli nic nie mamy, to taśma klejąca. Odrywamy kawałeczek i po prostu zdejmujemy sierść. Jak widzicie, jest skuteczna, nawet bardziej niż gumowa rękawiczka - zapewniał Konrad Koterba, prezentując domowe sposoby.
Akcesoria do ściągania sierści
Jak zaznaczył ekspert ds. gadżetów, na podstawie metody z taśmą klejącą powstały m.in. znane i powszechnie stosowane rolki do czyszczenia ubrań.
- Trzeba jednak pamiętać, że bardzo ekologiczne to nie jest, ponieważ jeśli mamy wielki płaszcz, to zużyjemy trochę tych rolek, a każdy listek musimy później wyrzucić. Dodatkowo działa to na zasadzie subskrypcji, czyli musimy kupować wkłady. Zawsze kupując rolkę, pamiętajmy, żeby sprawdzić, ile kosztują wkłady i ile mają listków - poradził Konrad Koterba.
Obok jednorazowych wkładów na rynku dostępne są również rolki wielorazowe, które są bardziej ekologiczne oraz szczotki m.in. do czyszczenia kanap.
- To jest tworzywo i ono z kanapy powinno nam ściągnąć. Jest dosyć miękkie. Oprócz tego, że ściągamy kłaczki z kanapy w ten sposób, to żeby pozbyć się ich ze szczotki, wkładamy do opakowania, gdzie mamy taką samą szczotkę i ona zdejmuje - wyjaśnił nasz gość, demonstrując działanie szczotki.
Konrad Koterba pokazał również m.in. golarkę, wałki z rzepem czy rękawicę do pielęgnacji. Więcej na ten temat w wideo zamieszczonym na górze strony.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Zbierają sierść zwierząt i robią z niej maty. Po co? "Projekt początkowo szokuje ludzi"
- Jak pozbyć się niechcianych kłaczków zwierząt? Sprawdzone metody
- Badanie sierści zwierząt pozwala uniknąć groźnych chorób? "Możemy odpowiednio wcześnie zareagować"
Autor: Dominika Czerniszewska
Źródło zdjęcia głównego: smrm1977/Getty Images