Cebula szalotka jest znana od dekad. Pojawiała się w kuchniach naszych prababć, babć i mam. Czy jednak zawsze korzysta się z niej poprawie, wykorzystując w pełni jej walory smakowe i odżywcze? Warto wiedzieć, jak ją hodować i przygotować, by móc czerpać ze źródła witamin i mikroelementów, którym bez wątpienia jest szalotka.

    Wabi się Słodziak, ale jego życie nigdy nie było słodkie. Psiak żył w tragicznych warunkach, upięty do łańcucha. Wyszedł już z tamtego piekła, lecz teraz jest bezdomny. Pilnie poszukuje kochającego domu. W schronisku w Celestynowie na nowy dom czeka też Cziko. Jakim jest pieskiem?

    Aranżacja balkonu w bloku nie jest łatwym zadaniem. Często nie ma tam wystarczająco dużo przestrzeni, by zrealizować wszystkie marzenia czy pomysły dotyczące idealnego miejsca do wypoczynku.

    Shiba Inu to rasa psów pochodząca z górzystych terenów Japonii. Legenda głosi, że czworonogi te miały być połączeniem kota ze smokiem! Niezwykle inteligentne i pewne siebie zwierzęta początkowo wykorzystywane były do płoszenia ptactwa, z czasem zostały udomowione. Choć na pierwszy rzut oka są ciche i spokoje, ich wychowanie jest nie lada wyzwaniem. O usposobieniu tej rasy opowiedziała nam Beata Reinke wraz z córką.