Z zapomnianych kredensów robi dzieła sztuki. "Ludzie zaczynają doceniać stare meble"

Odmienia kredensy w modne meble
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ze starych kredensów robi dzieła sztuki
Ze starych kredensów robi dzieła sztuki
HGTV: Remont małej toalety
HGTV: Remont małej toalety
HGTV: Mieszkanie w stanie deweloperskim. Plan remontu mieszkania
HGTV: Mieszkanie w stanie deweloperskim. Plan remontu mieszkania
Miłość do starych mebli, talent manualny oraz zmysł estetyczny sprawiły, że 6 lat temu Pola Dyzert zajęła się renowacją kredensów. W rozmowie z reporterką Katarzyną Jaroszyńską zdradziła kulisy swojej wymagającej pracy. Jak wygląda proces odnawiania wiekowych mebli?

Zamienia kredensy w modne meble

Czyszczenie, szlifowanie i malowanie to codzienność renowatorki mebli Poli Dyzert. Zainspirowana pracą swojego taty, który jest stolarzem, sama zajęła się odnawianiem kredensów. Jak przekonuje - jej pasja daje jej mnóstwo satysfakcji.

Ponieważ od kilku lat obserwuje się duże zainteresowanie antykami i niebanalnymi rozwiązaniami wnętrzarskimi młoda kobieta postanowiła zawodowo zająć się odnawianiem kredensów. Jej prace, które można podziwiać w internecie, zaskakują pomysłowością, nowoczesnym designem i ponadczasową estetyką.

- Ludzie zaczynają doceniać stare meble, tym bardziej kredensy z historią - stwierdziła renowatorka.

Jak narodziła się jej pasja?

Co zaskakujące Pola Dyzert ukończyła studia magisterskie w kierunku turystki i rekreacji, jednak nigdy nie pracowała w zawodzie. Renowacja kredensów to jej wielka pasja, która stała się również jej codziennym zajęciem. Jak przyznaje - w odnawianiu mebli najtrudniejsze jest ich początkowe przygotowanie. Młoda renowatorka może jednak zawsze liczyć na pomoc ojca i wsparcie dziadka.

- Co kredens - to inne przeszkody. Czasami najtrudniej jest z rozkręceniem mebla. Czasami najdłużej zajmuje mi na przykład wyszlifowanie starej farby. Są też takie, które odnowię od początku do końca sama, ale w ostatnim przypadku potrzebowałam już pomocy taty - tłumaczyła bohaterka materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

sposób na wnętrze
sposób na wnętrze

Autor: Zofia Wierzcholska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?