Małżeństwo z Warszawy postanowiło stworzyć swój raj na ziemi na Warmii. Stare gospodarstwo poddali kompletnemu remontowi, tworząc kilka budynków użytkowych. Reporterka Dzień Dobry TVN, Katarzyna Jaroszyńska, odwiedziła ich posiadłość.
Miłość do starych mebli, talent manualny oraz zmysł estetyczny sprawiły, że 6 lat temu Pola Dyzert zajęła się renowacją kredensów. W rozmowie z reporterką Katarzyną Jaroszyńską zdradziła kulisy swojej wymagającej pracy.
Mocno nasłoneczniony taras w teorii wydaje się mieć same zalety. Bohaterowie programu "Polowanie na ogród" mają jednak kłopot ze byt silnym światłem, a więc i - nieznośnym gorącem. Prowadzący Dominik Strzelec ma na to niezawodną metodę - zaproponował przemianę tarasu wraz z aranżacją ogrodu. Jak przebiegła metamorfoza?
Z wykształcenia jest inżynierką, ale w ostatnich latach pochłonęła ją wykończeniówka. Nie straszne jej malowanie ścian, układanie płytek czy przenoszenie gniazdek elektrycznych.
Miłośnik lamp opowiedział o swojej pasji w Dzień Dobry TVN.
Aleksandra Królikowska zajmuje się renowacją starych i zniszczonych obrazów. Na czym dokładnie polega jej praca? Dlaczego przynosi jej satysfakcję? Co dzięki niej odkrywa? O tym opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN.
Maria i Maciej zajmują się renowacją zabytkowych pieców. Jak wygląda ich praca?
W Notre Dame trwają prace mające na celu przywrócić świetność sprzed momentu pożaru w kwietniu 2019 roku. Rekonstrukcji wymagają m.in. dach, iglica oraz witraże. Przy okazji restauratorzy czyszczą i odmalowują obrazy, które znajdowały się w środku i nie były ściągane przez wiele lat. Byliśmy w warsztacie i przyglądaliśmy się pracy specjalistów.
Znajdziemy w nim kolekcję przedwojennych motorowerów.
"Pochodzę z bardzo artystycznej rodziny".
ak podkreśla, największą satysfakcję daje mu radość i wdzięczność mieszkańców.
Program "Drugie życie mebli" w HGTV to produkcja, w której prowadzące udowadniają, że zmiana wystroju wnętrz wcale nie oznacza wielkich inwestycji i nowego wyposażenia. Renowacja mebli to zajęcie, które nie tylko odmieni nasze mieszkanie, ale także dostarczy wiele satysfakcji i świetnej zabawy.
Meble rodem z PRL-u z roku na rok zyskują na popularności. Starsi widzą w nich odbicie dawnego reżimu, a młode pokolenie dostrzega w nich przede wszystkim piękno i solidny projekt.
40-letni Michał Szulżyk na co dzień zajmuje się radarami, a po godzinach renowacją lamp z okresu PRL. O swojej pasji opowiedział w reportażu Dzień Dobry TVN. - Ratuję część naszej kultury - deklaruje.
Dorota Jarosz przemienia stare meble w małe dzieła sztuki. W ten sposób wyczarowała niezwykłe wnętrze, do którego zaprosiła kamerę Dzień Dobry TVN.
Nadmierny konsumpcjonizm przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego, w którym wszyscy żyjemy. Dla dobra planety warto zrezygnować ze szkodliwego nawyku, jakim zapełnianie garderoby nowymi, czasem zupełnie niepotrzebnymi rzeczami. Stare ubrania i buty pochodzące ze sklepów z drugiej ręki także nadają się do użytku, zwłaszcza jeśli zostają poddane renowacji.
Boazeria przeszła tradycyjną drogę w świecie wyposażenia wnętrz - będąc obiektem pożądania w latach 80. i 90., zamieniła się we wstydliwy relikt minionej epoki. Dziś powraca w glorii i chwale. Ola Ziarek, architektka wnętrz, wyjaśnia, co zrobić, by stare drewno zalśniło współczesnym blaskiem.
Buty to najbardziej narażona na zabrudzenia część garderoby. Niemal każdego dnia osiada na nich kurz czy wilgoć, które z czasem mogą zniszczyć ładny wygląd obuwia. Z tego powodu wiele osób oddaje buty do profesjonalnej renowacji lub robi to samodzielnie. Poznaj sposoby czyszczenia obuwia.
Co jakiś czas media podbijają historie nieudanych renowacji obrazów i rzeźb. Ostatnio głośno zrobiło się o dziele Stanisława Wyspiańskiego pt. "Matka Boska w stroju krakowskim", które według internautów fatalnie odrestaurowano. Czy rzeczywiście obraz nie oddaje już wizji malarza?
Wygląd drzwi w dużym stopniu wpływa na charakter całego wnętrza. Stare, pokryte grubą warstwą emalii skrzydło może zaburzać styl aranżacji mieszkania. Krzysztof Miruć w programie "Zgłoś remont" udowadnia, że wystarczy odrobina wolnego czasu, kilka narzędzi i puszka farby, by zniszczone drzwi odzyskały dawny blask.
Waldemar Błaszczyk w czasie pandemii odnalazł swoją wielką pasję. Aktor znany widzom z serialu "Na wspólnej" wolne chwile wykorzystuje na… renowację starych rowerów. Jak zaczęła się jego przygoda ze sprzętem oraz jak nowe hobby wygląda od kuchni? Zapalony rowerzysta zdradził nam ciekawostki, a także pokazał swoje dzieła.
W zeszłym roku, po trwającym ponad 2 lata remoncie, oddano ponownie do użytku dworzec autobusowy w Kielcach. To kultowe dla mieszkańców tego miasta miejsce odnowiono po ponad 35 latach od budowy. Teraz w Dzień Dobry TVN jego odświeżone wnętrza podziwiał Łukasz Rydwan.
To jedyna taka galeria w Polsce. Wielkoformatowe dzieła sztuki można podziwiać na odremontowanych wiejskich wiatach PKS-u. Folkowe Przystanki są prawdziwą atrakcją regionu łódzkiego. Skąd wziął się ten pomysł?
Lampki stolikowe mogą dodać przytulności ciemnym kątom mieszkania i posłużyć za ozdobę, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie trzeba wcale kupować nowej, żeby wyglądała efektownie i stylowo. Jak samodzielnie odnowić lampę z odzysku? Krok po kroku pokazała to w naszym programie architektka wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska.
Malowanie płytek to szybki i prosty sposób na odświeżenie ceramiki. Jak odświeżyć łazienkę lub kuchnie nie narażając się na duże koszty? Czasami wystarczy ... pomalować płytki! W Dzień Dobry TVN Wiesiek Skiba pokazał jak to dobrze zrobić. Czy wszystkie płytki nadają się do malowania i czy da się potem usunąć z nich farbę?
Katarzyna Cecot i Jan Musialowski mają niezwykłą pasję: odnawiają znalezione na śmietnikach meble. Jaką drogę musi przejść krzesło po tym, jak trafi w ich ręce? Jak zaczęli swoją przygodę ze zbieractwem?
Przybyrad Paszyn i Michał Szarko to dwaj pasjonaci, którzy zajmują się renowacją mebli z czasów PRL. Nie tylko przywracają blask starym krzesłom i fotelom, ale także starają się odkrywać nazwiska projektantów tworzących w tamtych latach. Jak zaczęła się ich przygoda z meblami? Okazuje się, że panowie nie tylko odświeżają stare meble, ale także tworzą nowe na podstawie rysunków technicznych z lat 60-tych i 70-tych.