renowacja

  renowacja

  Wygląd drzwi w dużym stopniu wpływa na charakter całego wnętrza. Stare, pokryte grubą warstwą emalii skrzydło może zaburzać styl aranżacji mieszkania. Krzysztof Miruć w programie "Zgłoś remont" udowadnia, że wystarczy odrobina wolnego czasu, kilka narzędzi i puszka farby, by zniszczone drzwi odzyskały dawny blask.

  Lampki stolikowe mogą dodać przytulności ciemnym kątom mieszkania i posłużyć za ozdobę, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie trzeba wcale kupować nowej, żeby wyglądała efektownie i stylowo. Jak samodzielnie odnowić lampę z odzysku? Krok po kroku pokazała to w naszym programie architektka wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska.

  Malowanie płytek to szybki i prosty sposób na odświeżenie ceramiki. Jak odświeżyć łazienkę lub kuchnie nie narażając się na duże koszty? Czasami wystarczy ... pomalować płytki! W Dzień Dobry TVN Wiesiek Skiba pokazał jak to dobrze zrobić. Czy wszystkie płytki nadają się do malowania i czy da się potem usunąć z nich farbę?

  Katarzyna Cecot i Jan Musialowski mają niezwykłą pasję: odnawiają znalezione na śmietnikach meble. Jaką drogę musi przejść krzesło po tym, jak trafi w ich ręce? Jak zaczęli swoją przygodę ze zbieractwem?

  Przybyrad Paszyn i Michał Szarko to dwaj pasjonaci, którzy zajmują się renowacją mebli z czasów PRL. Nie tylko przywracają blask starym krzesłom i fotelom, ale także starają się odkrywać nazwiska projektantów tworzących w tamtych latach. Jak zaczęła się ich przygoda z meblami? Okazuje się, że panowie nie tylko odświeżają stare meble, ale także tworzą nowe na podstawie rysunków technicznych z lat 60-tych i 70-tych.

  Martyna Zastawna odeszła z pracy i teraz prowadzi pracownię, w której odnawia stare, zniszczone buty. Co było bodźcem do założenia swojej działalności? Czym jest "custom" obuwia? Ile trzeba czekać na renowację butów? I skąd napływają do Martyny zamówienia?