Zamienili chlew w uroczy dom. "Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to będzie tak wymagające"

Zamienili chlew w uroczy dom
Zamienili chlew w przytulny dom (napisy)
Źródło: Dzień Dobry TVN
Małżeństwo z Warszawy postanowiło stworzyć swój raj na ziemi na Warmii. Stare gospodarstwo poddali kompletnemu remontowi, tworząc kilka budynków użytkowych. Reporterka Dzień Dobry TVN, Katarzyna Jaroszyńska, odwiedziła ich posiadłość.

Gospodarstwo zmienione w przytulny dom

O takim miejscu marzy niejedna osoba z dużego miasta. Państwo Lipińscy zauroczeni wyjątkowym miejscem na Warmii postanowili dać mu drugie życie.

- Przyjeżdżaliśmy w te okolice na wakacje. Odpoczywamy tu od Warszawy. Szukaliśmy małego drewnianego domu. I zobaczyliśmy to miejsce i zakochaliśmy się w nim. Są 4 budynki. Dom, w którym mieszkamy, chlew, obora i stodoła - powiedziała Małgorzata Lipińska, właścicielka gospodarstwa.

- Spodobało mi się, że to ma 100 lat. Ma pewną historię i można ją kontynuować - dodał Jakub Lipiński, właściciel gospodarstwa.

Jak zamienić chlew w dom?

Pracy przy renowacji obiektów okazało się więcej, niż zakładano. Mimo to małżeństwo nie poddało się w walce o swoje miejsce na ziemi. Dzisiaj cieszą się ciszą i spokojem od zgiełku miasta.

- To było gospodarstwo. W naszej stodole mieszkało ponad 300 owiec. W oborze były krowy i konie. W chlewie były świnie. Było to kilkanaście hektarów ziemi. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to będzie tak wymagające. (...) Pomyśleliśmy, że fajny będzie miks industrialnego klimatu, który dają te belki z takim wiejskim zbudowanym na prawdziwych materiałach - opowiadała Małgorzata Lipińska.

- Staraliśmy się zostawić starą formę. A wewnątrz od zera wybudowaliśmy budynek. Jest oryginalna elewacja, okienko i dobudowana konstrukcja wewnątrz - dodał jej mąż.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

podziel się:

Pozostałe wiadomości