Zaprojektuj ogród zimą i bądź gotowy na wiosnę. "Możemy sporo zaoszczędzić"

Ogród zimą. Jak go zaplanować?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Zima – idealny czas na projekt ogrodu
Zima – idealny czas na projekt ogrodu
HGTV: Paprocie w ogrodzie
HGTV: Paprocie w ogrodzie
HGTV: Ogród w sosnowym gaju
HGTV: Ogród w sosnowym gaju
HGTV: Rośliny pnące. Jak przycinać wisterię?
HGTV: Drzewa owocowe w ogrodzie
HGTV: Drzewa owocowe w ogrodzie
HGTV: Jak poradzić sobie z nadmiarem wody w ogrodzie?
HGTV: Jak poradzić sobie z nadmiarem wody w ogrodzie?
HGTV: Idealne rośliny do oczka wodnego
HGTV: Ogród z czerwonymi akcentami
HGTV: Ogród z czerwonymi akcentami
HGTV: Różne rodzaje podpór ogrodowych
HGTV: Różne rodzaje podpór ogrodowych
HGTV: Drewniany taras. Jak dbać o drewno?
HGTV: Bergenia w ogrodzie. Jak o nią dbać?
HGTV: Bergenia w ogrodzie. Jak o nią dbać?
HGTV: Wiecznie powiększający się dom
HGTV: Wiecznie powiększający się dom
Ledwo spadły pierwsze śniegi, a my już wyglądamy oznak wiosny. Zimowy czas może okazać się dobry dla ogrodników. O tym, dlaczego trwająca pora roku to najlepszy czas na zaplanowanie wymarzonego ogrodu i przedwiosenne zakupy, opowiedziała w Dzień Dobry TVN projektantka ogrodów Joanna Legutko.

Ogród zimą - jak go zaprojektować?

Jak przekonuje nasza ekspertka, właśnie skończyły się większe prace ogrodnicze i mamy więcej czasu na spokojne planowanie i zastanowienie się nad wyglądem ogrodu w przyszłym roku.

Zachęcam, żeby ogród zaprojektować samemu. Szukajmy informacji, ale zadajmy sobie pytanie - czego ja oczekuję od mojego ogrodu? Przesada nie jest dobra w ogrodzie. Ważne jest, ile mamy czasu w ciągu roku dla tego ogrodu, bo później zaczyna nas to przerastać - powiedział Joanna Legutko, projektantka ogrodów.

- Teraz nie zrobimy niczego, bo ziemia jest zamarznięta. Więc skupmy się, co chcemy mieć i szukajmy roślin, które są mało wymagające - dodała.

Rośliny do ogrodu - jakie wybrać?

Większość sklepów właśnie teraz oferuje o wiele lepsze ceny na nasiona i asortyment. Warto skorzystać z promocji, by na wiosnę nie musieć martwić się wydatkami.

Zaczynamy od roślin największych - czyli drzew, krzewów. Rysujemy na naszym projekcie te rabatki. Zwróćmy uwagę na datę ważności nasion. Możemy sporo zaoszczędzić kupując je teraz - przekonywała ekspertka.

- Pojawiła się idea ogrodu preriowego, czyli znajdziemy w nim trawy oraz wieloletnie rosnące rośliny. On przez kilka tygodni wytrzyma bez podlewania. Polecam gromadzić deszczówkę i taką wodą podlewać ogród. Ogród preriowy odpowiada na potrzeby zmieniającego się klimatu - podsumowała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości