projekt

  projekt

  Pracodawcy mają mieć dostęp do informacji, którzy pracownicy - a nawet usługobiorcy - są zaszczepieni przeciw COVID-19. Osoby ubiegające się o zatrudnienie będą się musiały podzielić informacją, czy przyjęły preparat, jeśli przyszły szef sobie tego zażyczy. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Co te przepisy oznaczają w praktyce? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mecenas Elizą Kuną.

  Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r., z perspektywą do roku 2033, zakłada rozwój sieci dróg w całej Polsce. Rząd planuje przeznaczyć na to ponad 291 mld zł. Sieć dróg krajowych ma zostać rozbudowana o 2,5 tys. km za kwotę 186,8 mld zł. Kontynuacja bieżących inwestycji drogowych o długości 3,7 tys. km ma wynosić 104,8 mld zł. Do których regionów trafi najwięcej środków?

  W dobie wyidealizowanych instagramowych fotografii grupa siedmiu licealistek postanowiła stworzyć niezwykły projekt Unique - uświadamiający, że każdy jest wyjątkowy, a doskonałość nie istnieje. Dziewczyny w mediach społecznościowych poruszają problem samoakceptacji i pokazują, że w różnorodności tkwi siła. O szczegółach opowiedziały w programie Dzień Dobry TVN.

  Zesłaniec, naukowiec i wybitny etnograf. Bronisław, starszy brat Józefa Piłsudskiego, zasłynął badaniami Ajnów na Sachalinie. Jego śladami wyruszyła prawnuczka marszałka, Danuta Onyszkiewicz. O tej niezwykłej wyprawie i swoim "pradziadostryju" opowiedziała w naszym programie.

  "Studenci UAM bez Granic" to projekt edukacyjno-badawczy, którego celem jest między innymi prowadzenie zajęć z dziećmi w szkołach podstawowych w krajach z uboższych części świata. Jak wyglądają takie zajęcia? O założeniach akcji mówiły w Dzień Dobry TVN studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Ula Małecka, Marta Wawrzyniak i Kasia Bogucka.

  Dziś w "Odpicowanym mieszkaniu" duże, nowoczesne wnętrze, w którym najwięcej uwagi i miłości włożono w pokoje dziecięce. Podoba się Wam taki styl?

  Ludwika Ludew, Jakub Borkowski, Franciszek Piotrowski, Wiktor Sygnowski i Krzysztof Chorzempa to gimnazjaliści, którzy - w ramach szkolnego projektu - odwiedzali seniorów w domach opieki, by grać dla nich koncerty. Finałowy występ charytatywnej trasy młodych muzyków odbył się 21 kwietnia. Dlaczego uczniowie zdecydowali się na tę akcję? Jak seniorzy reagowali na nich? Z gimnazjalistami spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.