projekt

  projekt

  Pracodawcy mają mieć dostęp do informacji, którzy pracownicy - a nawet usługobiorcy - są zaszczepieni przeciw COVID-19. Osoby ubiegające się o zatrudnienie będą się musiały podzielić informacją, czy przyjęły preparat, jeśli przyszły szef sobie tego zażyczy. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Co te przepisy oznaczają w praktyce? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mecenas Elizą Kuną.

  Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r., z perspektywą do roku 2033, zakłada rozwój sieci dróg w całej Polsce. Rząd planuje przeznaczyć na to ponad 291 mld zł. Sieć dróg krajowych ma zostać rozbudowana o 2,5 tys. km za kwotę 186,8 mld zł. Kontynuacja bieżących inwestycji drogowych o długości 3,7 tys. km ma wynosić 104,8 mld zł. Do których regionów trafi najwięcej środków?

  W dobie wyidealizowanych instagramowych fotografii grupa siedmiu licealistek postanowiła stworzyć niezwykły projekt Unique - uświadamiający, że każdy jest wyjątkowy, a doskonałość nie istnieje. Dziewczyny w mediach społecznościowych poruszają problem samoakceptacji i pokazują, że w różnorodności tkwi siła. O szczegółach opowiedziały w programie Dzień Dobry TVN.

  Zesłaniec, naukowiec i wybitny etnograf. Bronisław, starszy brat Józefa Piłsudskiego, zasłynął badaniami Ajnów na Sachalinie. Jego śladami wyruszyła prawnuczka marszałka, Danuta Onyszkiewicz. O tej niezwykłej wyprawie i swoim "pradziadostryju" opowiedziała w naszym programie.

  "Studenci UAM bez Granic" to projekt edukacyjno-badawczy, którego celem jest między innymi prowadzenie zajęć z dziećmi w szkołach podstawowych w krajach z uboższych części świata. Jak wyglądają takie zajęcia? O założeniach akcji mówiły w Dzień Dobry TVN studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Ula Małecka, Marta Wawrzyniak i Kasia Bogucka.

  Dziś w "Odpicowanym mieszkaniu" duże, nowoczesne wnętrze, w którym najwięcej uwagi i miłości włożono w pokoje dziecięce. Podoba się Wam taki styl?

  Ludwika Ludew, Jakub Borkowski, Franciszek Piotrowski, Wiktor Sygnowski i Krzysztof Chorzempa to gimnazjaliści, którzy - w ramach szkolnego projektu - odwiedzali seniorów w domach opieki, by grać dla nich koncerty. Finałowy występ charytatywnej trasy młodych muzyków odbył się 21 kwietnia. Dlaczego uczniowie zdecydowali się na tę akcję? Jak seniorzy reagowali na nich? Z gimnazjalistami spotkał się reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  W polskich szkołach nauka o seksie właściwie nie istnieje, dlatego grupa licealistów stworzyła w sieci projekt społeczny SeksPress, który ma na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat edukacji seksualnej. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Aleksandrę Moraś, Julię Gardasiewicz i Julię Krok, aby powiedziały o szczegółach swojej akcji. Jakie informacje związane z seksem są w szkole tematem tabu?

  Temat edukacji seksualnej w Polsce, zdaniem topmodelki Anji Rubik, wciąż jest tematem tabu. Dlatego modelka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zainicjowała projekt #SEXEDPL. Dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu opowiedziała o tym projekcie i o znanych osobach, które się w ten projekt zaangażowały. Czy nie obawia się zarzutu, że nie wie, jak edukować dzieci, skoro sama ich nie ma? Czy szkoła powinna prowadzić zajęcia z edukacji seksualnej? Co Ania Rubik myśli o podręcznikach do zajęć "wychowania w rodzinie?"? Czy zamierza kandydować w wyborach do polskiego parlamentu?

  Trzy miesiące pracy, około 7 milionów wirtualnych drzew i 18 gigabajtów danych. W grze Minecraft powstała wierna kopia Puszczy Białowieskiej. O niezwykłym projekcie opowiedzieli nam Wojciech Kowalik i Katarzyna Jagiełło. Czy twórcy "nadążają za wycinką" i wprowadzają na bieżąco zmiany w swoim projekcie? Jak wygląda aktualna sytuacja w Puszczy Białowieskiej?

  Mateusz Hładki trochę zgłodniał, dlatego postanowił wybrać się do plażowej strefy Sokołowa. Tam o jego podniebienie zadbali: doradca kulinarny Dominik Moskalenko i finalista MasterChef Bartek Adamski.

  "Płyń" to nowy projekt artystyczny Romy Gasiorowskiej-Żurawskiej. Agnieszka Jastrzębska postanowiła sprawdzić, czego możemy się spodziewać po spektaklu reżyserowanym i produkowanym przez Romę. Kogo zagra w nim Piotr Rogucki? Zobaczcie!

  O wyjątkowej inicjatywie artystycznej - "Trzy sztuki w Antarktyce" opowiedzieli nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Adam Nowak i Bartosz Stróżyński. Kiedy będziemy mogli posłuchać najmroźniejszego koncertu "na żywo" świata? Kto wpadł na pomysł tego niesamowitego przedsięwzięcia?

  Studenci medycyny Marcin Czekała i Mikołaj Kolasiński na swoim kanale w internecie tłumaczą w najprostszy, nawet obrazkowy sposób ciekawostki na temat zdrowia. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ich, czy uczelnia wspiera ich projekt, skąd wzięła się potrzeba pokazywania w ten sposób zagadnień medycyny i czy podjęli już decyzję co do specjalizacji.

  Projektant Jan Leśniak pokazał, jak uszyć plażowe wdzianko, które można nosić na trzy sposoby - w formie spódnicy, bluzki lub sukienki. Do dzieła!

  Izabela Bagińska i Jan Srokowski tworzą niezwykłą parę - połączyła ich nie tylko miłość, ale także pasja podróżowania. W kilka miesięcy odwiedzili 16 krajów, realizując przy tym niecodzienny projekt. Zobaczcie, jaki.

  Naszym gościem był Zygmunt Choreń -"Ojciec żaglowców", który zaprojektował największe żaglowce świata m.in. SV Royal Clipper, Fryderyk Chopin, Dar Młodzieży, Oceania. Towarzyszyła mu córka Anna, która zdradziła nam jest ojcem i czy zaraził ją miłością do żeglarstwa. Za dwa dni pan Zygmunt obchodzi 75-te urodziny. Wszystkiego najlepszego!

  Gośćmi w kuchni Dzień Dobry TVN były dziś trzy panie: Leyla Elsanova z Czeczenii, Betelehem "Bety" Wdneh z Etiopii i Jarmiła Rybicka – koordynatorka projektu "Kuchnia Konfliktu". Zobaczcie na czym ma polegać ten innowatorski projekt. Jak myślicie, uda im się dotrzeć przez żołądek do serc Polaków? :)

  Anja Rubik wystąpiła w teledysku do utworu Mary Komasy. Wideoklip został pokazany ostatniego dnia Festiwalu Netia Off Camera. Przez wielu może zostać uznany za bulwersujący, ponieważ obie Panie pokazują się w nim nago. O pracy nad projektem Anja i Mary powiedziały dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.