Magiczna gąbka - jak jej używać, a jak lepiej nie?

Magiczna gąbka - jak jej używać, a jak lepiej nie?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sposoby na problematyczne elementy sprzątania
Sposoby na problematyczne elementy sprzątania
Fińska królowa czystości
Fińska królowa czystości
Sprzątanie nigdy nie było takie proste
Sprzątanie nigdy nie było takie proste
Sprzątanie last minute
Sprzątanie last minute
OszczędzaMY na środkach czystości
OszczędzaMY na środkach czystości
Inicjatywa "Czysty Bałtyk". W akcję dbania o środowisko zaangażowała się firma Electrolux
Inicjatywa "Czysty Bałtyk". W akcję dbania o środowisko zaangażowała się firma Electrolux
Jak zastąpić chemię do sprzątania naturalnymi produktami?
Jak zastąpić chemię do sprzątania naturalnymi produktami?
Sprząta świat w różowych barwach
Sprząta świat w różowych barwach
Kuchenne akcesorium noszące nazwę magicznej gąbki ma wielu zwolenników. Nic dziwnego, skoro produkt ten świetnie radzi sobie z większością trudnych zabrudzeń. Aby jednak nie uszkodzić żadnej traktowanej nim powierzchni, warto pamiętać o kilku zasadach. Sprawdź, jak prawidłowo używać magicznej gąbki.

Co to jest magiczna gąbka?

To rodzaj stworzonej z melaminy gąbki o wyjątkowych właściwościach czyszczących. Melamina to materiał o mikroskopijnej, porowatej strukturze, która powoduje, że gąbka działa podobnie jak drobnoziarnisty papier ścierny. Dzięki temu jest w stanie usunąć trudne plamy i zabrudzenia z różnych powierzchni, takich jak plastik, szkło, ceramika, metal, a nawet ściany, bez użycia detergentów lub silnych środków chemicznych. Magiczna gąbka może być używana na sucho lub z niewielką ilością wody.

Dlaczego jest magiczna? Otóż, nie dość, że skutecznie zwalcza wiele zabrudzeń, to też stopniowo się ściera i poniekąd znika.

Co czyścić magiczną gąbką?

Używana jest do niemal wszystkich domowych powierzchni. Odpowiednio stosowana, z powodzeniem usuwa zabrudzenia z przypalonych garnków i patelni, ale też ścian, fug, podłóg, rozmaite tłuste plamy, ślady kosmetyków, zaschnięty lakier do paznokcie, osady z mydła, kamień na umywalce, pod prysznicem, na armaturze, ślady niektórych farb, długopisów, flamastrów, kredek, kleju, kawy, herbaty, itd.

Jak nie stosować magicznej gąbki?

Warto pamiętać, że nie każda powierzchnia "będzie zadowolona" z działania gąbki, zwłaszcza jeśli będziemy mocno trzeć. Dotyczy to przede wszystkim lakierowanych mebli, plastiku i różnych delikatnych wykończeń. Są też farby ścienne, które nie są odporne na ścieranie. Aby więc nie uszkodzić czyszczonej powierzchni, dobrze jest wcześniej sprawdzić działanie gąbki na niewielkim fragmencie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości