Materiał promocyjny

"Sposób na wnętrze": Metamorfoza sypialni w pokój dziecięcy. Ta pomysłowa przestrzeń robi wrażenie nie tylko na najmłodszych

Pokój dziecka — metamorfoza ''Sposób na wnętrze''
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju chłopców
Źródło: Dzień Dobry TVN
Takiej metamorfozy w cyklu "Sposób na wnętrze" jeszcze nie było. Tym razem Katarzyna Jaroszyńska wezwała ekipę Leroy Merlin, by w jeden dzień wyczarować pokój marzeń dla dwóch braci. Co zastali po powrocie 8-letni Adam i 4-letni Sami? Takiego efektu chłopcy i ich rodzice z pewnością się nie spodziewali. 

Zamiana sypialni w pokój dzieci

Ola i Yazam to polsko-libańska rodzina. Ona pracuje w biurze, on jest fotografem. Rodzice dwójki dzieci poprosili Katarzynę Jaroszyńską o pomoc w dostosowaniu pokoju do potrzeb ich synów. Jak przyznają, chłopcy potrzebują własnej przestrzeni, dlatego też zadecydowali, że oddadzą im własną sypialnię, a sami przeniosą się do mniejszego pomieszczenia.

- Mamy problem z przechowywaniem, nasze dzieciaki mają dużo zabawek, gier. Myśleliśmy, żeby każdy z chłopców miał coś swojego. - powiedziała Ola.

Prowadząca cykl wysłuchała wszystkich próśb, a następnie udała się do projektanta Leroy Merlin, Piotra Przybyszewskiego. Zaproponował on wydzielenie dwóch stref, tak by każdy z chłopców miał swój kąt. W pokoju nie zabrakło także miejsca do odrabiania lekcji, do zabawy oraz przechowywania. Zgodnie z zaleceniami rodziców pojawiły się dodatki w kolorze niebieskim. Będą one świetnie prezentować się na tle ścian w kolorach białym i szarym. Taka kolorystyka także optycznie powiększy pomieszczenie.

Metamorfoza pokoju – podział pomieszczenia na strefy

Niewielka przestrzeń pokoju dzielonego przez dwóch braci może stanowić źródło konfliktów między nimi. Zwłaszcza gdy jeden z nich chodzi do szkoły i potrzebuje miejsca do odrabiania lekcji, a drugi wciąż interesuje się głównie zabawą. Z tego względu wspólny pokój chłopców został podzielony na dwie części. Takie rozwiązanie nie tylko pozytywnie wpłynie na komunikację braci, ale i nauczy ich szanowania prywatności.

Prawa strona należy do 8-letniego Adama, a lewa do 4-letniego Samiego – podkreśliła Kasia.

By stu procentowo wykorzystać przestrzeń, projektant zdecydował się na łóżko piętrowe Rico. Zajęło bowiem niewiele miejsca, dzięki czemu na pozostałej powierzchni można było wstawić biurko, fotel biurowy obrotowy Ralf, czy wydzielić strefę do zabawy z dywanem dziecięcym Bali Kids.

Metamorfoza pokoju - miejsce do przechowywania

W małych pokojach kluczową rolę odgrywa także miejsce do przechowywania. Eksperci Leroy Merlin zadbali więc, by w pokoju chłopców pojawiły się meble, które pozwolą na organizację przestrzeni oraz ukrycie wszystkich niezbędnych rzeczy — książek, zabawek i ubrań. Dlatego w pokoju znalazły się dwie duże szafy, komoda oraz meble modułowe Spaceo Kub.

Metamorfoza pokoju – kolorystyka, która optycznie powiększa

Wiedzieliście, że kolory wpływają na to, jak postrzegamy pomieszczenie? Dwa pokoje o tych samych wymiarach, pomalowane farbami o różnych odcieniach, mogą wizualnie pomniejszyć lub powiększyć wnętrze. Projektant Leroy Merlin zadecydował się zastosować pewien trik, by poszerzyć optycznie pokój chłopców. Zgodnie z prośbą rodziców na ścianach pojawił się kolor biały i jasnoszary.

"Sposób na wnętrze" Metamorfoza sypialni w pokój dziecięcy
Pokój dziecka — metamorfoza ''Sposób na wnętrze''
"Sposób na wnętrze" Metamorfoza sypialni w pokój dziecięcy
Źródło: Dzień Dobry TVN, prod. TVN, 2024.

Nie zabrakło także poduszek w odcieniach zieleni i błękitu oraz kolorowych paneli akustycznych. Stanowią one nie tylko świetną i stylową dekorację, ale ze względu na wykonanie z miękkiej pianki zapewnią także bezpieczeństwo mieszkańcom pokoju. Ponadto montaż paneli jest banalnie prosty, ze względu na to, że są one przyklejane do ściany za pomocą kleju i nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów montażowych.

Metamorfoza pokoju – oświetlenie

Pokój dziecka to wyjątkowa przestrzeń, spełniająca wiele funkcji naraz, w związku z czym wymaga szczególnego namysłu pod względem aranżacji.  W tak wielofunkcyjnej przestrzeni światło odgrywa niezwykle ważną rolę, niemal tak dużą jak wygodny materac. Dlaczego? Ponieważ odpowiednio dobrane oświetlenie zapewni komfort przy odrabianiu lekcji, zabawie, a także przy wieczornym wyciszaniu się przed snem, co korzystnie wpłynie na samopoczucie małych właścicieli pokoju.

"Sposób na wnętrze" Metamorfoza sypialni w pokój dziecięcy
Pokój dziecka — metamorfoza ''Sposób na wnętrze''
"Sposób na wnętrze" Metamorfoza sypialni w pokój dziecięcy
Źródło: Dzień Dobry TVN, prod. TVN, 2024.

Zdaniem ekspertów najlepiej, aby w jednym pomieszczeniu było kilka źródeł światła o barwie neutralnej i ciepłej. W związku z tym doskonale sprawdzi się oświetlenie sufitowe i ścienne, a także lampki nocne z funkcją ściemniania Przy biurku warto jednak zwrócić uwagę na nieco inne parametry. Za najbardziej stymulujące aktywność i koncentrację uznaje się żarówki emitujące światło białe, w temperaturze wynoszącej od 4000 do 6000 K.

Projektant Leroy Merlin poszedł jednak o krok dalej i pokusił się o efektowne dodatki w postaci Taśmy LED Neon RGB Music. To nie tylko dodatkowe źródło światła, ale i oryginalny oraz efektowny pomysł na stworzenie dekoracyjnych aranżacji świetlnych. Co ważne, taśmy nie nagrzewają się, dlatego są bezpieczne dla dzieci.

- Główną atrakcją metamorfozy jest oświetlenie led, które zapewni nam nie tylko efekt dekoracyjny, ale też doświetli nam pomieszczenie. Chcieliśmy, żeby ten pokój był gadżeciarski. Można zmieniać natężenie oświetlenia i kolory – powiedział projektant.

Aktualnie czytasz: "Sposób na wnętrze": Metamorfoza sypialni w pokój dziecięcy. Ta pomysłowa przestrzeń robi wrażenie nie tylko na najmłodszych

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN, prod. TVN, 2024.

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości