Odszedł znany z memów "pieseł". Właścicielka Kabosu zabrała głos w poruszającym wpisie

Kabosu, świeczki
Odszedł Kabosu, "pieseł" w memów
Źródło: Instagram/@kabosumama, Getty Images
Kabosu był najpopularniejszym psim influencerem. Informację o śmierci czworonoga przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego opiekunka Atsuko Sato. - Byłam najszczęśliwszym właścicielem na świecie - czytamy w oświadczeniu.

Nie żyje "pieseł" Kabosu

Kabosu to pochodzący z Japonii pies rasy shiba inu, który zdobył szeroką popularność w sieci jako "pieseł" - bohater memów. Czworonóg odszedł 24 maja o godz. 7:50 nad ranem po długiej chorobie. Miał 19 lat, a w ostatnim czasie zmagał się z białaczką i zapaleniem wątroby.

Właścicielka zwierzaka poinformowała o jego śmierci za pośrednictwem obserwowanego przez ponad pół miliona internautów konta Kabosu na Instagramie.

- Myślę, że był najszczęśliwszym psem na świecie. Ja jestem i byłam najszczęśliwszym właścicielem na świecie. Wyrażam moją serdeczną wdzięczność dla wszystkich, którzy kochali Kabosu. Rankiem 24 maja Kabosu przekroczył tęczowy most. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie przez te lata. Odszedł bardzo spokojnie, bez cierpienia. Zasypiając, czuł ciepło moich rąk, które go głaskały - czytamy we wpisie Atsuko Sato.

Medialna kariera Kabosu

Kabosu zasłynął w 2010 roku dzięki rozpowszechnionej w sieci fotografii, do której pozuje z założonymi na siebie łapami i pytającym wyrazem pyszczka. Pokochali go głównie użytkownicy takich platform jak Reddit, Tumblr czy 4Chan. Czworonóg szybko stał się zwierzęcym bohaterem memów, do których często dopisywano słowo "wow".

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, w 2022 roku popularny "pieseł" został twarzą internetowego ruchu NAFO wspierającego Ukrainę i walkę z rosyjską dezinformacją.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Instagram/@kabosumama, wirtualnemedia.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/@kabosumama, Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?