Marek Jackowski we wspomnieniach dzieci. "Czekał na nas i zawsze za nami tęsknił''

Autor:
Nastazja
Bloch
Bianka, Paloma i Sonia Jackowskie wspominają tatę
Bianka, Paloma i Sonia Jackowskie wspominają tatęDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Gdyby żył, 11 grudnia obchodziłby swoje 76. urodziny. Marek Jackowski na zawsze pozostanie w pamięci swoich dzieci, rodziny i fanów. Jak tatę wspominają córki: Bianka, Paloma i Sonia? Czym się zajmują i czy poszły w rodzinne ślady?

Córki wspominają Marka Jackowskiego

Marek Jackowski był wspaniałym człowiekiem i kochającym ojcem – wyznają córki. Artysta wciąż żyje w sercach rodziny i jest wszędzie tam, gdzie jego bliscy.

- Wiem, że patrzy na nas i opiekuje się nami, tak jak robił to za życia – powiedziała Bianka Jackowska w jednym z wywiadów.

Po jego śmierci nastąpiła wielka pustka. Od 2013 roku pamięć o artyście nie umiera. - Słyszeć muzykę taty nawet po tylu latach po śmierci, są to uczucia jeszcze wciąż ciężkie, mocne i wzruszające – powiedziała Paloma.

Jak córki wspominają tatę? Najstarsza z nich, Bianka przyznaje, że choć artysta był zapracowany, zawsze potrafił znaleźć czas dla rodziny.

- Oczywiście nie było go przez wiele czasu w domu, koncertował i dużo jeździł po Polsce, ale był opiekuńczy. Wracał do domu, czekał na nas i zawsze za nami tęsknił – zdradziła.

Co więcej, tata mocno wierzył, że któraś z córek pójdzie w jego ślady. Chciał nauczyć dziewczynki grać na gitarze. Te wybrały dla siebie zupełnie inną ścieżkę. Bianka robi obecnie doktorat z onkologii w Irlandii, Paloma studiowała gemologie, a obecnie zajmuje się certyfikowaniem i wycenianiem diamentów. Najmłodsza Sonia studiuje architekturę.

Michał Szulim na scenie Dzień Dobry TVN

Marek Jackowski - muzyk rockowy, gitarzysta, kompozytor zapisał się w historii polskiej branży muzycznej. Obecnie jego twórczość kontynuuje Michał Szulim, wokalista zespołu Plateau. Artysta na naszej scenie zaśpiewał utwór "Kocham Cię, kimkolwiek jesteś".

-  Historia piosenki zaczęła się w 2011 roku kiedy to zespół zaprosił Marka Jackowskiego na trasę koncertową promującą nasz album Projekt Grechuta. Marek zagrał z nami blisko 60 koncertów i zdążył dla nas napisać dwa utwory, z czego jeden to "Kocham Cię kimkolwiek jesteś". Absolutny geniusz kompozytorski - powiedział wokalista.

PlatEAU (feat. Marek Jackowski) w piosence „Kocham cię, kimkolwiek jesteś”
PlatEAU (feat. Marek Jackowski) w piosence „Kocham cię, kimkolwiek jesteś” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości