Porady stylistki

Strój na wieczór panieński – jaka sukienka będzie odpowiednia? Wskazówki 

Kobieta w sklepie wybiera sukienkę

Steve Coleman/ Getty Images

Porady stylistki

Strój na wieczór panieński – jaka sukienka będzie odpowiednia? Wskazówki 

Kobieta w sklepie wybiera sukienkę

Steve Coleman/ Getty Images

Stylizacja na wieczór panieński powinna być nie tylko dobrze przemyślana i zgodna z motywem przewodnim imprezy, lecz także musi być wygodna. Szukając idealnej kreacji, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach dress code'u. Sprawdź, jaka sukienka na wieczór panieński będzie najlepsza.

Stylizacja na wieczór panieński powinna być nie tylko dobrze przemyślana i zgodna z motywem przewodnim imprezy, lecz także musi być wygodna. Szukając idealnej kreacji, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach dress code'u. Sprawdź, jaka sukienka na wieczór panieński będzie najlepsza.

Strój na wieczór panieński jest prawie tak ważny, jak ten w dniu ślubu. W końcu to jedyna tego typu impreza organizowana dla panny młodej, w trakcie której w towarzystwie świadkowej i przyjaciółek może pożegnać się z panieńskim trybem życia (i często też nazwiskiem). Osoby, które przygotowują imprezę, powinny zadbać o każdy szczegół, nawet o sprawy związane z przebraniem gości. Coraz częściej wybiera się motyw przewodni, który sugeruje gościom, na jakie elementy garderoby powinni zwrócić uwagę. Nadal jednak popularne są przyjęcia, na których obowiązującym strojem jest mała czarna. Niezależnie od tego, na co zdecydują się organizatorzy, warto zadbać o swoją wygodę. Zobacz, jaka sukienka na wieczór panieński sprawdzi się najlepiej podczas imprezy w ogrodzie i w klubie.

Strój na wieczór panieński – propozycje na lato i zimę

Organizatorzy wieczoru panieńskiego powinni wziąć pod uwagę porę roku, która ma znaczący wpływ na samo miejsce przyjęcia, jak i na proponowane stroje. Oczywiście, większe możliwości dają imprezy odbywające się wiosną lub latem. Wysokie temperatury i słońce to szansa na zorganizowanie wieczoru panieńskiego pod gołym niebem. Piknik na świeżym powietrzu, przyjęcie w ogrodzie czy wyjazd nad jezioro to dobre pomysły na nietypowy wieczór panieński. Na tego typu przyjęcia warto ubierać się wygodnie, ale jednocześnie elegancko, chyba że motyw przewodni bądź sama panna młoda sugerują coś innego. Na imprezy na łonie natury warto wybierać sukienki w stylu boho, ozdobne wianki, sandały na rzemyki. Długość sukienki w tym przypadku nie ma tak naprawdę znaczenia – trzeba postawić na coś, co jest sprawdzone i w czym można bawić się do białego rana.

Jesienią i zimą przyjęcia najczęściej organizowane są w klubach i restauracjach. Dość popularne są także domówki, zazwyczaj będące niespodzianką dla przyszłej panny młodej. O ile do klubu z powodzeniem można założyć krótką i obcisłą spódniczkę, o tyle na imprezę do restauracji lepiej zdecydować się na coś bardziej stonowanego, o długości za kolano. W przypadku wieczoru panieńskiego odbywającego się w domu nie obowiązuje tak naprawdę żaden dress code – wszystko zależy od kreatywności organizatorów i panny młodej. Na domówkach świetnie sprawdzą się przebrania tematyczne, ale można też zdecydować się na organizację piżama party.

Sukienka na wieczór panieński – stylizacja z małą czarną

Zakładanie czarnych sukienek na wesele jest nietaktem, dlatego lepiej tego nie robić. Nawet mimo ich eleganckiego wyglądu i tego, że uznaje się je za klasykę damskiej garderoby. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po małą czarną sięgnąć właśnie podczas wieczoru panieńskiego. To świetne rozwiązanie dla gości przyszłej panny młodej, które można wykorzystać niezależnie od tego, gdzie organizowana będzie impreza. Mała czarna jest na tyle uniwersalna, że sprawdzi się zarówno na przyjęciu w ogrodzie, jak i w klubie czy restauracji. Dla większego kontrastu panna młoda może tego wieczoru założyć coś zupełnie innego niż świadkowa i przyjaciółki. Dla przyszłej panny młodej świetnie nada się delikatna, zwiewna biała sukienka na wieczór panieński. Można zdecydować się także na intensywne odcienie czerwieni, głęboki niebieski odcień czy pudrowy róż.

Warto pamiętać o tym, aby organizatorzy wieczoru panieńskiego poinformowali gości o wymaganym stroju odpowiednio wcześniej. Drobna sugestia w kierunku panny młodej również nie zaszkodzi, ponieważ niezależnie od tego, jaki będzie motyw przewodni, warto, aby jej kreacja wyróżniała się na tle innych i kontrastowała z nimi pod względem kolorystycznym.

Kreacja na wieczór panieński – praktyczne wskazówki

Podczas wieczoru panieńskiego, niezależnie od tego, w jakim miejscu jest organizowany, panna młoda wraz ze swoimi przyjaciółkami powinna się wyróżniać i być widoczna z daleka. Dlatego oprócz sukienek, dopasowanych do motywu przewodniego, wypada zadbać także o akcesoria. Mogą być to elementy kontrastujące z kolorem strojów, ale również dobrane kolorystycznie. Najlepiej, jeśli wszystkie uczestniczki panieńskiego będą miały takie same dodatki, np. kolorowe tatuaże, szarfy, wianki, kapelusze, muszki czy biżuterię.

Jeśli podczas imprezy planowany jest wyjazd w inne miejsce i dodatkowe atrakcje w postaci skoku na bungee, paintballu czy pokoju zagadek, uczestnicy imprezy powinni zostać poinformowani odpowiednio wcześniej, aby mogli zaplanować swoje stylizacje na wieczór panieński tak, aby łatwo było je zdjąć, nie niszcząc przy tym fryzury, makijażu czy samego kostiumu (w przypadku imprez tematycznych) i ponownie założyć po powrocie do głównego miejsca imprezy.

Reese Witherspoon pozwana… za oferowanie darmowych sukienek dla nauczycielek w dobie pandemii. Zobacz wideo:

COVER VIDEO/x-news

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
74
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0