Newsy

Pogoda na sobotę: przelotne opady deszczu i możliwe burze

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (02 + 03-04.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

Newsy

Pogoda na sobotę: przelotne opady deszczu i możliwe burze

"Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (02 + 03-04.05.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

W sobotę nad północną i zachodnią częścią kraju pojawi się kolejny chłodny front atmosferyczny, który przyniesie przelotne opady deszczu i lokalne burze. Najchłodniej będzie w Trójmieście, najcieplej w Rzeszowie. 

Nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi, tylko południowy zachód i krańce północno-wschodnie kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Danii przemieszcza się nad południową Szwecję. Pozostajemy w polarnej masie powietrza.

Pogoda w sobotę, 2 maja

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie się wahać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm, na północy kraju do 15 mm, możliwy grad. Wysoko w Beskidach opady deszczu ze śniegiem, w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 15 st. C na zachodzie do 18 st. C, 19 st. C miejscami na wschodzie, chłodniej tylko na Podhalu, około 12 st. C, oraz nad morzem, 13 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h na południu oraz 80 km/h na północy kraju, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, początkowo również burze. Wysoko w Beskidach opady deszczu ze śniegiem, w Tatrach i Sudetach śniegu. Na południowym wschodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 1 st. C, 2 st. C w kotlinach karpackich i 5 st. C miejscami na północy do 7 st. C na przeważającym obszarze kraju i 8 st. C miejscami w centrum. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70km/h.

Pogoda w Warszawie, 2 maja

W Warszawie w sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze z opadem drobnego gradu. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burzy porywy wiatru do 70 km/h

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Wieczorem możliwa burza. Temperatura minimalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Możliwy opad drobnego gradu. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 80 km/h. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo

Zobacz też:

Cierpicie na izolacyjną chandrę? Mamy lekarstwo - posłuchajcie Anny Dymnej

Co przyniesie maj? Astrolog przewiduje powrót do przeszłości w uczuciach

Anna Wendzikowska poleca filmy z wybitną Helen Mirren. „To jest skarb Wielkiej Brytanii”

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
90
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0