Horoskop

Co przyniesie maj? Astrolog przewiduje powrót do przeszłości w uczuciach

horoskop, astrologia, znaki zodiaku

DigtialStorm/Getty Images

Horoskop

Co przyniesie maj? Astrolog przewiduje powrót do przeszłości w uczuciach

horoskop, astrologia, znaki zodiaku

DigtialStorm/Getty Images

Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN astrolog Merkurja przygotowała horoskop na maj. Co czeka nas w ulubionym przez Polaków miesiącu? Co w miłości, pracy i sferze finansowej? Odpowiedź znajdziecie w horoskopie poniżej.

Horoskop na maj 2020

Na wieczornym niebie króluje jasno Wenus, patronka zakochanych... ale będzie ona w najbliższych dniach w wielu trudnych układach i o majowy zawrót głowy, w tym roku wyjątkowo łatwo. Zazwyczaj w maju bez zbędnego wysiłku można stracić dla kogoś głowę, ale teraz będzie to dotyczyć większości nie tylko samotnych osób, ale również tych pozostających w stałych relacjach. Łatwo będzie się kimś bezgranicznie zachwycić i postawić na szali całe dotychczasowe życie.

To właśnie maj wiele osób wskazuje jako najbardziej atrakcyjny miesiąc w roku, a już z pewnością jest to ulubiony czas Polaków. Wiosna w pełnej krasie, zazielenione skwery, parki i łąki oraz emocjonująca Kwiatowa Pełnia Księżyca przynoszą nam przyjemne ożywienie. Oprócz sprzyjających kontaktom partnerskim układów na niebie, na równie pięknej ziemi mamy bzy, słowiki i konwalie. Kontakt z cieszącą oko w tym okresie przyrodą, oraz sprzyjające warunki do grillowania i pikników na zielonej trawce będą lekiem na skołatane nerwy.

Co szykuje majowe niebo?

Na niebie Słońce znajduje się w ziemskim znaku Byka do 20. dnia miesiąca. To sprawi, że będziemy skupieni na kwestiach materialnych i zawodowych. Po głowie będą nam chodzić rozwiązania dotyczące naprawiania sfery finansowej. Po 20. maja pałeczkę w gwiezdnym zwierzyńcu przejmie znak Bliźniąt, co wpłynie na zwiększoną ilość kontaktów między ludzkich oraz potrzebę komunikowania się na różne sposoby. Znacząco wzrośnie również ilość krótkich podróży, zaobserwujemy wzmożone wyjazdy z plecakiem na szlaki turystyczne.

Do najważniejszych dni w miesiącu będzie należeć 7.05 kiedy uściśli się Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona. Majowa Pełnia Księżyca przyniesie potrzebę bliskości z drugim człowiekiem i głód doznań partnerskich.

Najważniejsze w maju będą relacje i przeszachowania w związkach. To wpływ Wenus patronki zakochanych, która będzie tworzyć zaskakujące konfiguracje, a jej ruch wsteczny spowoduje powrót miłosnych westchnień z przeszłych relacji. Stara miłość nie rdzewieje? To się jeszcze okaże...

Istotną datą jest również 22.05 kiedy dojdzie do ogromnego zamieszania, bałaganu informacyjnego, wiary w fałszywe wiadomości oraz chaosu w mediach, w tym dniu możemy doświadczyć silnych emocji związanych ze światem rozrywki, show-biznesu i filmu. Sytuacja ta wyniknie z tego, że w piątek 22. dnia maja, na niebie dojdzie do kumulacji kilku poważnych aspektów. Po pierwsze Nów Księżyca w znaku Bliźniąt przyniesie niespodziewane wiadomości, po drugie Merkury w koniunkcji z Wenus znajdzie się w niekorzystnym położeniu względem planety pomyłek i dezinformacji czyli Neptuna. Warto się pięć razy zastanowić, zanim podejmie wtedy się jakieś wiążące kroki.

Planetarny rozkład jazdy na maj 2020

  • 4 maja - Wenus w kwadraturze z Neptunem, Słońce w koniunkcji z Merkurym. Dzień pełen chaosu, błędów i pomyłek. Łatwo możemy ferować wyroki i rzucać oskarżeniami.
  • 7 maja - Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona zwana również Mleczną bądź Kwiatową Pełnią. W tym okresie będziemy bardzo pobudzeni, chętni do randkowania i spotkań na gruncie towarzyskim. Ta Pełnia uruchomi ogromne emocje, również te niezbyt korzystne, takie jak zazdrość czy chęć dominacji.
  • 10 maja - Merkury w trygonie z Jowiszem, dzień na genialne pomysły oraz planowanie letnich podróży.
  • 13 maja - Wenus przebywająca w znaku Bliźniąt rozpocznie na niebie ruch wsteczny. Tęsknota za tym co było w związkach z przeszłości? Jak najbardziej możliwy sygnał od dawnych miłości. Uwaga na pomroczność jasną, bo wszystkie te zachwyty mogą być iluzją.
  • 22 maja - Nów Księżyca w znaku Bliźniąt. Merkury w koniunkcji z Wenus. Merkury w kwadraturze z Neptunem. Dzień pełen kłopotów komunikacyjnych, zarówno tych na drodze jak i dotyczących przekazywania wiadomości. Dzisiaj łatwo o nieporozumienia i niesnaski. Jakaś informacja będzie krążyć przez cały dzień w większości mediów. Szczególnie muszą mieć się na baczności osoby urodzone w znaku Bliźniąt, Panny, Ryb oraz Byka.

Prognoza dla znaków zodiaku na maj 2020

Baran

Nie powinieneś szczególnie się zamartwiać, to nie będzie trudny czas. Szczególnie pierwsza połowa miesiąca wydaje się być bardzo pozytywna pod względem finansowym i partnerskim. Spadek sił witalnych poczujesz po 13.05 kiedy Twój patron Mars wkroczy do wodnego znaku Ryb. Staniesz się wtedy bardziej przygaszony i stonowany. 24.05 masz szansę na korzystne rozwiązania dotyczące działki rekreacyjnej.

Byk

Czekają Cię intensywne i wypełnione wydarzeniami po brzegi tygodnie. Weź głęboki wdech i spręż się do działania. Opiekująca się Tobą Wenus kilkakrotnie znajdzie się w niepokojących układach, a zatem i Ty możesz mieć wokół siebie sporo bałaganu i trudności. Dotyczyć to będzie głównie Twoich relacji z innymi ludźmi. Coś będzie wymagać wyjaśnienia 4.05 i 22.05.

Bliźnięta

Tak ważnego dla Ciebie okresu nie było od dawna. Zarówno maj jak i czerwiec to kluczowe miesiące w tym roku dla osób urodzonych w znaku Bliźniąt. Wasz mentor czyli Merkury będzie szalał na niebie w zadziwiających konfiguracjach, co wprowadzi w Twoje życie wiele zmian. Okazję od losu dostaniesz 9. i 10. dnia miesiąca. Ktoś może złożyć Ci propozycję nie do odrzucenia. 22.05. Nów Księżyca w Twoim znaku postawi w nowym świetle większość Twoich znajomości.

Rak

Do 20. dnia miesiąca załatwiaj ile się da. Wspierać Cię będzie Kwiatowa Pełnia Księżyca, która sprawi, że Los sypnie Ci płatkami jabłoni pod nogi. Czeka Cię awans lub inna nagroda. Nadchodzą również miłe wiadomości finansowe. Pod koniec maja trochę zwolnisz. Być może będziesz musiał zregenerować siły po dużym wysiłku.

Lew

Początek miesiąca nie nastroi Cię optymistycznie. Wszystko może Cię drażnić, albo iść niezgodnie z planem. Ludzie wokół będą wpływać na Ciebie niekorzystnie. Ktoś podstępnie chce umniejszać Twoją pozycję w pracy. Uważaj od 6. do 9. maja. W tym terminie możesz mieć kłopoty z kondycją fizyczną i samopoczuciem. Układy planet zaczną być bardziej przychylne pod koniec maja.

Panna

To będzie słodko-gorzki miesiąc. W pracy nie będziesz narzekać, bo finansowo wyjdzie lepiej niż zakładałeś. Problemy, które będą Cię trapić dotyczą bardziej relacji oraz niemożności porozumienia się z ważnymi dla Ciebie osobami. Każda próba łagodzenia konfliktów może obracać się przeciwko Tobie. Nie uzdrawiaj innych na siłę, bo przypłacisz to swoim kosztem. Warto uważać 21-22 maja. W tym czasie nie podejmuj ryzyka.

Waga

Ktoś nie będzie chciał Ci odpuścić. Możesz spodziewać się jakichś natrętnych propozycji. Uważaj, bo to nie zabawa. Być może czujesz, że ktoś po prostu żartuje, ale nie lekceważ tego. Musisz stanowczo nauczyć się stawiać granice. W terminie bliskim do Nowiu Księżyca (22.05) będziesz prowadzić ważne rozmowy dotyczące Twojej przyszłości zawodowej.

Skorpion

Przed Tobą Pełnia Księżyca wypadająca w Twoim znaku. To najlepsze dni od dłuższego czasu. Poczujesz się silny i atrakcyjny. Czego tylko zapragniesz będzie w Twoim zasięgu. Nieprzyjazne Ci osoby poczują respekt i zaczną się wycofywać. Nie oszczędzaj się do 21.05 i rób wszystko zgodnie z planem. Później pojawią się drobne komplikacje.

Strzelec

Odżyjesz dopiero po 22.05. Do tego czasu nie bardzo będziesz wiedzieć co ze sobą zrobić i w którą stronę się udać. To poczucie życiowego zagubienia będzie Ci towarzyszyć jak natrętna muzyka ze zdartej płyty. Zrób coś 10.05 to szansa na przełamanie rutyny. Na trwałą poprawę musisz czekać do końca miesiąca. Teraz po prostu akceptuj to co jest.

Koziorożec

Nie możesz narzekać. Układy planet wspierają Cię w Twoich planach i zamierzeniach. 12.05 coś ważnego będzie zależeć tylko od Twojej decyzji i postąpisz słusznie. W pracy dobre reformy i ulepszenia, które zastosujesz z sukcesem. Z dużymi, nowymi nabytkami uporaj się albo do 7.05 bądź poczekaj na lipiec.

Wodnik

Przed Tobą wyjątkowo uciążliwe tygodnie. Pełnia w Skorpionie podniesie Ci ciśnienie. Będziesz rzucał gromami na współpracowników i najbliższe osoby. Wokół Ciebie nerwowo. Wymagająca atmosfera w miejscu pracy. Przełom przyjdzie po nowiu (22.05), wtedy już będziesz wiedział jak postąpić i odzyskasz spokój.

Ryby

Pełnia Księżyca w wodnym trygonie podniesie Cię na duchu i doda wiary w siebie. Masz w sobie moc i warto ją w coś przekuć, bo sytuacja zacznie się psuć pod koniec maja. Uważaj na siebie od 20. do 24. ponieważ Twoje roztargnienie i rozkojarzenie może sprowadzić Ci na drogę spore kłopoty. Ktoś będzie chciał wykorzystać twoją naiwność i po prostu Cię oszukać. Oby tylko finansowo.

Udanego miesiąca i dobrego rozkładu planetarnej jazdy życzy Czytelnikom

Astrolog Merkurja

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0