Newsy

Jak nie zmarznąć na stoku? Jakub Wesołowski ma na to sprawdzone sposoby

pogoda ze Szklarskiej Poręby 

Newsy

Jak nie zmarznąć na stoku? Jakub Wesołowski ma na to sprawdzone sposoby

pogoda ze Szklarskiej Poręby 

Dziś pogoda nas nie rozpieszcza. Wieją silne wiatry, a Dorota Gardias zapowiada też opady deszczu. Jak nie dać się zimie? Swoje sprawdzone sposoby zdradził w Kuba Wesołowski, który odwiedził miasteczko Projektu Zima w Szklarskiej Porębie. 

Projekt Zima powoli dobiega końca, ale jeszcze dziś i jutro można odwiedzać miasteczko w Szklarskiej Porębie na stoku Szrenica. Tutaj można przyjść, ogrzać się i napić ciepłej kawy lub herbaty. Można też spotkać się z gwiazdami. Strefę Eobuwia odwiedził Kuba Wesołowski i opowiedział, jak nie zmarznąć na stoku, gdy mocno wieje. Czy aktor kieruje się modą?

Dla mnie to, jak wyglądamy na stoku, jest oczywiście ważne, jestem młodym adeptem sportowym. Priorytetem jest technologia, mamy XXI wiek, ludzie latają w kosmos, możemy tak się ubrać, aby było wygodnie i ciepło

- powiedział Jakub. 

Aby nie zmarznąć, ważne są wygodne i ciepłe buty. Co jest ważne przy zakupie obuwia? 

To jest tak jak z ubraniami. Każdy but musi się charakteryzować się wytrzymałością, oddychalnością i przepuszczalnością wody

- radził Jakub. 

Pogoda na sobotę, 22 lutego

Jak informuje IMIGW północna i częściowo centralna Europa jest pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i Morza Bałtyckiego. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów z centrami nad Azorami i zachodnią Rosją.

Polska jest pod wpływem rozległego układu niżowego z głównymi ośrodkami w rejonie Islandii i u północnych wybrzeży Norwegii. Przez obszar kraju, z zachodu na wschód, przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa dość ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W górach deszcz i deszcz ze śniegiem 

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, na terenach podgórskich i w niższych partiach gór także deszczu ze śniegiem, wysoko w Karpatach opady śniegu. 

Temperatura maksymalna od 5 st. na wschodzie do 11 st. na południowym zachodzie, w dolinach karpackich około 4 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, nad morzem silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni. W Tatrach porywy do 100 km/h, w Sudetach do 130 km/h, wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. w rejonach podgórskich Podkarpacia i 1 st. na północy do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, nad morzem silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich. W górach porywy do 130 km/h, wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Zachmurzenie 

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, pod wieczór w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie na ogół duże, po północy możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

Uwaga! Od marca budzimy Was pół godziny później. Dzień Dobry TVN na antenie od 8:00

Źródło: PAP |
Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0