Newsy

Pogoda na sobotę: deszczowo w centrum i na wschodzie kraju 

Prognoza pogody na sobotę, 30 maja prosto ze Świnoujścia

Newsy

Pogoda na sobotę: deszczowo w centrum i na wschodzie kraju 

Prognoza pogody na sobotę, 30 maja prosto ze Świnoujścia

W sobotę na wchodzie w centrum i na południu na pogodę będzie wpływał front atmosferyczny stąd duże zachmurzenie i opady deszczu. Lepsza pogoda przewidywana jest na północy i północnym zachodzie. Na termometrach od 12 stopni w Rzeszowie do 19 stopni C w Zielonej Górze. 

Europa Wschodnia jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Ukrainą oraz Morzem Barentsa i związanymi z nimi układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego wyżu znad Skandynawii. Polska jest pomiędzy niżem znad Ukrainy a wyżem znad Skandynawii, pod koniec dnia na wschodzie zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z północy napływa polarno-morska masa powietrza.

Pogoda w sobotę, 30 maja 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie dość dynamicznie spadać.

W sobotę na północnym zachodzie i zachodzie będzie zachmurzenie umiarkowane i gdzieniegdzie możliwy słaby deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz opadami deszczu. Na Podlasiu, północy Lubelszczyzny i wschodzie Mazowsza wzrost zachmurzenia do całkowitego i tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym; prognozowana wysokość opadów do 25 mm. W Tatrach opady śniegu; prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 12°C na Lubelszczyźnie, około 16°C w centrum, do 19°C na Mazurach, tylko na Podhalu około 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków północnych. W Karpatach i na Lubelszczyźnie porywy wiatru do 65 km/h. W Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy z soboty na niedzielę na wybrzeżu i Pomorzu zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze duże i całkowite. Na wschodzie i południu kraju opady deszczu; na południowym wschodzie opady o natężeniu umiarkowanym i silnym i tam prognozowana wysokość opadów do 35 mm. W Tatrach opady śniegu; prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Temperatura minimalna od 7°C do 12°C; chłodniej w rejonach podgórskich około 6°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i południowym wschodzie dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w całym kraju porywisty, z kierunków północnych. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach do 70 km/h, na Lubelszczyźnie, Mazowszu i gdzieniegdzie w centrum do 65 km/h. W Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 30 maja

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Późnym popołudniem opady deszczu. Temperatura maksymalna 18°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północny i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Suma opadów do 20 mm. Temperatura minimalna 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. W niedzielę zachmurzenie duże, okresami, szczególnie pod wieczór, możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 17°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, północno-wschodni i północny. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (30 + 31.05-01.06.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Zobacz też:

Czy kobiety w ciąży powinny nosić maseczeki? Odpowiada ekspert 

Jakie kosmetyki warto stosować na noc? Po tych zabiegach obudzisz się piękniejsza

Czy telefony nas podsłuchują? Ekspert: "Zostawiamy tak ogromną ilość śladów cyfrowych, że nie potrzebują tego robić"

Źródło: PAP| x-news |
Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
50
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0