Newsy

Pogoda na niedzielę. Będzie słonecznie, ale chłodno

Newsy

Pogoda na niedzielę. Będzie słonecznie, ale chłodno

Na niedzielę w całym kraju synoptycy zapowiadają dobrą pogodę. Będzie słonecznie, a słabe opady śniegu są możliwe w województwach: małopolskim, podkarpackim i lubelskim. Termometry wskażą od 2 stopni w Suwałkach do 7 stopni C na zachodzie. 

Południowy zachód, południe i południowy-wschód kontynentu jest w zasięgu wyżów. Pozostały obszar Europy jest w zasięgu wyżu z centrum nad Bałtykiem. Polska jest pod wpływem tego wyżu. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na niedzielę, 22 marca 

W niedzielę ciśnienie w Warszawie wyniesie 1020 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, we wschodniej połowie kraju oraz na południu okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C na południowym wschodzie, około 3°C w centrum, do 6°C na północnym zachodzie, w rejonach podgórskich od -5°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie duże z przelotnymi opadami śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w obszarach podgórskich Karpat lokalnie o 6 cm. Nad morzem lokalnie marznące mgły, ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -9°C na północnym wschodzie oraz w kotlinach górskich, około -5°C w centrum, do 1°C miejscami nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 22 marca 

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 3°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -3°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. W poniedziałek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 4°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo

Zobacz też:

Żarłoczny skarpetkowy potwór – oto wideo, które podbiło internet

Jak grać w remika? Zasady remika karcianego

Zostań w domu! Mamy dla ciebie najciekawszą ofertę filmów i seriali

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
93
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0