Newsy

Pogoda na czwartek: pochmurno i deszczowo 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14 + 15-16.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na czwartek: pochmurno i deszczowo 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14 + 15-16.05.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Polska będzie pod wpływem niżu. Deszczowo w regionach południowych i południowo-wschodnich. Temperatura maksymalna od 11 stopni C w Krakowie do 15 stopni C w Szczecinie. 

Północna i wschodnia część kontynentu oraz prawie cały Basen Morza Śródziemnego są obejmowane przez niże. Wyż znad Atlantyku sięga od Wysp Brytyjskich przez północną Francję i Niemcy po Polskę, także krańce południowo wschodnie kontynentu są w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska znajduje się pod wpływem wspomnianego wyżu znad Atlantyku, jedynie na południu i południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ niżu znad Ukrainy i falującego frontu atmosferycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie wolno rosło.

Pogoda w czwartek, 14 maja

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko na południowym wschodzie całkowite. Na południu i północy opady deszczu, w Sudetach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południowym wschodzie, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana suma opadów około 10 mm. Temperatura maksymalna od 11 st. do 15 st., jedynie chłodniej na wybrzeżu od 10 st. do 12 st., w kotlinach górskich od 7 st. do 9 st. Wiatr słaby, tylko na północy umiarkowany, na wybrzeżu gdzieniegdzie porywisty, z kierunków północnych. Największe porywy wiatru w Tatrach do 70 km/h. .

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Tylko na krańcach południowo-wschodnich duże i tam opady deszczu, a w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na krańcach południowo-wschodnich suma prognozowanego opadu około 10 mm. W południowo-zachodniej i centralnej części kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od -1 st. do 2 st. i tu miejscami przygruntowe przymrozki od -4 st. do -2 st., cieplej na wybrzeżu i południowym wschodzie kraju od 3 st. do 5 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu i w górach umiarkowany, zachodni, tylko w Karpatach północno-wschodni. Największe porywy wiatru w Tatrach do 70 km/h oraz w Sudetach do 55 km/h.

Pogoda w Warszawie, w czwartek, 14 maja

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W nocy pogodnie. Temperatura minimalna około 1 st. Możliwy przygruntowy przymrozek do -1 st. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz też:

Od kiedy otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne? Premier ogłosił trzeci etap znoszenia ograniczeń

Epidemia hejtu. Jak piętnowano 100 lat temu i dziś?

Espadryle – wygodne, uniwersalne i niedrogie. Do czego nosić buty na słomie? 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
96
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0