Ciasto krówka - bez pieczenia, na herbatnikach, na biszkopcie, z masą budyniową. Poznaj proste przepisy!

Ciasto i kawa
Fot. istetiana/ Getty Images
Ciasto krówka to doskonały deser na przyjęcia ze znajomymi czy po rodzinnym obiedzie. Możesz nawet przygotować ciasto krówka bez pieczenia, np. na herbatnikach lub krakersach.

Możesz też upiec ciasto krówka na biszkopcie, z budyniem czy masą krówkową. Zobacz przepisy na te smakowite łakocie!

  • Ciasto krówka bez pieczenia - na herbatnikach, z masą budyniową. Przepisy na ciasto krówka z herbatnikami i budyniem
    • Ciasto krówka - na biszkopcie z bitą śmietaną, z krakersami
      • Ciasto krówka z serem - przepis
        • Ciasto krówka - prosty przepis. Jak zrobić ciasto krówka? Które wybrać?

          Ciasto krówka bez pieczenia - na herbatnikach, z masą budyniową. Przepisy na ciasto krówka z herbatnikami i budyniem

          Ciasto krówka z herbatnikami to szybki sposób na to, by bez pieczenia przygotować wyśmienity deser. Do jego przyrządzenia będziesz potrzebować tylko herbatników, gęstego budyniu i masy krówkowej. Przepis na ciasto krówka bez pieczenia wymagać będzie:

          · ok. 24 herbatników,

          · pół litra mleka (i odrobiny do namoczenia podstawy z ciastek),

          · 4 łyżek mąki lub skrobi ziemniaczanej,

          · łyżki masła,

          · jednego żółtka,

          · 3 łyżek cukru lub ok. 100 g krówek,

          · ok. 100 g masy krówkowej,

          · 2 garści orzechów włoskich do udekorowania.

          Swoje ciasto krówkowe z herbatnikami zacznij od namoczenia herbatników w mleku. W czasie, gdy ciastka będą nasiąkać, przygotuj domowy budyń. W szklance mleka (ok. 250 ml) wymieszaj żółtko i 3 łyżki mąki bądź skrobi. Do garnka wlej kolejną szklankę mleka, dodaj łyżkę masła i cukier bądź krówki. Gotuj na małym ogniu do rozpuszczenia się wszystkich składników. Następnie na średnim ogniu doprowadź do wrzenia, po czym zmniejsz gaz i szybko wlej zawartość szklanki. Cały czas gotuj, energicznie mieszając, przez ok. minutę. Odstaw na chwilę do lekkiego przestygnięcia.

          Ułóż herbatniki na blaszce i wylej na nie budyń, a następnie połóż na masie kolejna warstwę ciastek. Twoje ciasto krówka bez pieczenia z budyniem potrzebuje jeszcze masy krówkowej. Podgrzej ją w garnku czy nawet mikrofali i polej nią całość. Na wierzchu ułóż orzechy włoskie. Włóż wszystko do lodówki do stężenia masy. Ciasto krówka z budyniem gotowe!

          Ciasto krówka na herbatnikach bez pieczenia jest szybkie w przygotowaniu i przepyszne. Jeśli chcesz złagodzić słodki smak ciasta krówka, przepis bez pieczenia wzbogać np. o masę serową.

          Zobacz też: 

          Ciasto rafaello bez pieczenia

          Ciasto krówka - na biszkopcie z bitą śmietaną, z krakersami

          Ciasto krówka na biszkopcie to bardziej klasyczna odsłona deseru. Możesz też nadać mu ciekawego smaku, tworząc ciasto krówkę z krakersami . Przepis jest prosty. Potrzebny będzie biszkopt, bita śmietana i masa krówkowa oraz krakersy, ok. 24 sztuk.

          Podstawą przepisu na ciasto krówka na biszkopcie będzie biszkopt. Upieczesz go ze: szklanki mąki pszennej i 2 łyżek ziemniaczanej, 6 jajek, ¾ szklanki cukru i 2 łyżeczek proszku do pieczenia.

          Ubij białka na pianę, a następnie dodawaj do nich cukier, cały czas ubijając. To samo zrób z żółtkami. Do masy dodaj przesianą mąkę i proszek i wymieszaj dokładnie szpatułką. Piecz w temperaturze 170oC przez 30-40 minut.

          Upieczone ciasto przetnij na pół i jedną część wyłóż bitą śmietaną. Następnie ciasto krówka z bitą śmietaną wyłóż krakersami i polej je masą krówkową. Połóż drugą część biszkoptu i polej znów masą krówkową. Na podobnej zasadzie możesz też przygotować ciasto krówkę na kruchym cieście.

          Dla ciasto krówka przepis na biszkopcie jest jednym z popularniejszych. Możesz też udekorować je za pomocą orzechów lub stworzyć ciasto krówkę z migdałami. Wolisz coś słodszego? Zdecyduj się na ciasto krówkę z bezami lub przygotuj ciasto krówkę z krakersami i herbatnikami lub nawet tylko z tymi drugimi.

          Zobacz też: 

          Ciasto marchewkowe

          Ciasto krówka z serem - przepis

          Jeśli w cieście krówka kalorie mają dla Ciebie znaczenie, biszkopt lub herbatniki możesz wyłożyć serkiem. Przepis na ciasto krówka z masą krówkową, bitą śmietaną czy budyniem zwykle ma ich nieco więcej. Będziesz potrzebować: 250 g mascarpone, 0,5 szklanki cukru pudru i 300 ml śmietany.

          Śmietanę ubij mikserem z cukrem pudrem, a do powstałej masy wmieszaj partiami serek. Gotowe! W takim przepisie ciasto krówka zawierać będzie mniej masy, głównie do polania serka i wierzchniej warstwy wypieku.

          Ciasto krówka - prosty przepis. Jak zrobić ciasto krówka? Które wybrać?

          Wiele zależy od upodobań. W cieście krówka bez pieczenia przepis jest prosty, jednak deser powinien być podawany schłodzony. Dla ciasta krówka na biszkopcie przepis jest nieco bardziej skomplikowany, jednak ciasto przetrwa bez trudu pozostawione na stole. Możesz też postawić na gotowe rozwiązania, np. ciasto krówka Delecta.

          Przy cieście krówka sprawdzony przepis to podstawa. Dlatego nie bój się eksperymentować i wybrać ten, który najbardziej Ci się spodoba. Chcesz czegoś bardziej wymyślnego? W cieście krówka wspaniała przepis zakłada m.in. samodzielnie przygotowany krem. A może ciasto krówka z orzechami w postaci masy, a nie tylko dekoracji?

          Obawiasz się utraty efektów diety? W 100 gramach tradycyjnego ciasta krówka jest ok. 300 kcal, jednak wiele zależy od sposobu przygotowania. Delecta ciasto krówka ma ich ok. 284, ale już domowa wersja z serkiem może mieć ich znacznie mniej. Najważniejsze jednak, by wypiek był pyszny, w końcu ciasta jemy głównie dla doskonałego smaku!

          Zobacz też: 

          Jak zrobić pyszny sernik cytrynowy

          Zobacz film: Ciasto Rafaello bez pieczenia. Źródło: Dzień Dobry TVN

          Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

          podziel się:

          Pozostałe wiadomości

          Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
          Materiał promocyjny

          Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana