Włosy

Warkocze - dlaczego je uwielbiamy? Jak zrobić warkocz krok po kroku?

dziewczyna zaplatajaca warkocz przed lustrem

Getty Images

Włosy

Warkocze - dlaczego je uwielbiamy? Jak zrobić warkocz krok po kroku?

dziewczyna zaplatajaca warkocz przed lustrem

Getty Images

Jeśli szukasz fryzury efektownej, praktycznej i wygodnej, warkocz to pomysł dla Ciebie. Ukochane przez dziewczynki i chętnie zaplatane przez kobiety, doskonale prezentują się przy każdej okazji. Warkocz holenderski, francuski, bokserski, dobierany - na jaki masz dzisiaj ochotę? Dowiedz się, jak zrobić ulubiony warkocz krok po kroku.

Warkocze małe i duże - dlaczego uwielbiamy fryzury z warkoczem?

Fryzura z warkoczem , współcześnie charakterystyczna dla stylu boho, podbiła serca kobiet na całym świecie. Historia ich powstania sięga 3500 roku p.n.e., kiedy warkocze zaczęły być stosowane przez ludy afrykańskie. Z Afryki i starożytnego Egiptu, gdzie czesano w ten sposób królowe (np. Kleopatrę), warkocz przywędrował do starożytnej Grecji, z entuzjazmem przyjęty przez tamtejsze kobiety. W średniowiecznej Europie włosy upinały tak panny młode* - i robią to do dzisiaj. Upięcia z warkoczem chętnie stosują małe i duże elegantki, kobiety aktywne i te chętniej relaksujące się z książką na kolanach, ubrane na sportowo i na elegancko - słowem wszystkie z nas. Skąd ta popularność tej dobieranej fryzury? Powodów jest kilka:

· Warkocze są stosunkowo proste do wykonania, a przy tym niezwykle trwałe.

· Wielość rodzajów i upięć warkoczy sprawia, że dobrze sprawdzą się w każdej okazji (kilka ostatnich sezonów wesela zdominowały warkocze ślubne !).

· Nie ma włosów nieodpowiednich do zaplatania warkoczy - będą wyglądały efektownie na każdej głowie.

· Nie ma wygodniejszej fryzury niż warkocz !

Fryzury z warkoczami

Szukając fryzury idealnej często sięgamy po warkocze. Rozpuszczamy włosy, w dłoń wkładamy grzebień, na podorędziu przygotowane mamy gumki do włosów i wtedy pojawia się problem, bowiem jaki rodzaj warkocza wybrać? Do najpopularniejszych tego typu upięć zaliczamy:

· Warkocz holenderski (lub jego inna wersja: warkocz dobierany holenderski ),

· Warkocz francuski,

· Warkocz bokserski,

· Warkocz dobierany kłos,

· Tradycyjne dwa warkocze

· Warkocz koszyczek,

· Czy też popularne, oplatające całą głowę, warkoczyki (znane też jako warkoczyki afrykańskie ).

Jeśli mamy włosy długie lub półdługie, możemy pozwolić sobie na całkowitą dowolność w wyborze. Pięknie zaprezentują się one zarówno w zgrabnym warkoczu holenderskim, jak i dobieranych po bokach bokserskich. Niezwykle efektownie wygląda tzw. Korona wokół głowy lub warkocz - koszyczek. Jego zwarta struktura pozwala na wykonanie na włosach każdej długości. Przy wykorzystaniu spinek, “korony” to możliwe do wykonania warkocze na krótkich włosach.

Warkocze krok po kroku

Wiemy już, że fryzury warkocze to propozycja dla nas idealna - praktyczne i wygodne, w sam raz na lato. Dobierany warkocz to hit sezonu! Jak wykonać fryzurę tego typu? Poniżej znajdziesz instrukcje, jak wykonać trzy najbardziej popularne rodzaje warkoczy dobieranych. Przygotuj grzebień i gumkę, rozpuść włosy i zaplataj!

Warkocz francuski - jak zrobić?

Warkocz francuski to tak naprawdę klasyczny warkocz dobierany . Więc jeśli zastanawiasz się, jak zrobić warkocza dobieranego , zacznij od francuza. By go zapleść zacznij od wybrania niedużego pasma z czubka głowy (środek głowy) i podziel go na trzy części. Po kolei przekładaj jedno pasmo nad kolejnym, tak jak zwykły warkocz. Z każdym kolejnym ruchem do pasma dobieraj pasemko z pozostałych włosów. Et voila!

Jak zapleść warkocze holenderskie?

Holenderski warkocz jest bardzo podobny do swojego francuskiego odpowiednika. Podobnie jak warkocz w stylu francuskim, tworzymy go z trzech pasm włosów dobieranych z boków, ale kolejne jego pasma przekładamy pod poprzednimi. Daje to efekt bardzo wysokiego dobieranego warkocza.

Warkocze bokserskie

Uwielbiane przez dziewczyny warkocze bokserskie to w rzeczywistości dwa warkocze holenderskie zaplecione po bokach. Jak najprościej wykonać takie sploty? Na początku przedziel włosy przedziałkiem po środku. Następnie włosy z jednej strony podziel na trzy części i zaplataj naprzemiennie, dobierając luźne pasma, tak jak to zostało opisane powyżej. Te same czynności powtórz po drugiej stronie i gotowe!

Warkocze fryzury to ponadczasowa klasyka, po którą co sezon sięgają projektanci i influencerzy, nieco je modyfikując i zmieniając. I mimo że ten modny trend wywodzi się jeszcze z czasów starożytnych, nam zawsze kojarzyć się będzie z warkoczami dla dziewczynek zaplatanymi przez nasze mamy i babcie. I w tym właśnie tkwi ich niezaprzeczalny urok.

*historia warkocza - źródło: https://xquistesalonnj.wordpress.com/2013/11/11/the-history-of-the-braid/

Zobacz film: Włosy - co będzie modne w tym sezonie? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
50
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0