Gwiazda ponoć stosuje rzadko spotykany system wynagradzania.
"Nie dzieliłam się informacją, że mam w domu małe dzieci".
Jowita Zielińska ze wsi Lisiny zaginęła na początku wakacji. Jej pracodawca właśnie przekazał jej rodzinie przykrą wiadomość - 30-latka została zwolniona z miejsca pracy. Co wiadomo na temat jej zaginięcia?
Prawo mówi jasno.
Sprawdź, jakie prawa ci przysługują.
Wzrosną płaca minimalna i stawka godzinowa. Sprawdź, o ile.
Delegowanie pracowników za granicę jest coraz chętniej wykorzystywane przez polskich przedsiębiorców.
Konsekwencje ich niedopełnienia mogą być bolesne.
W listopadzie wielu pracowników będzie mogło odebrać dodatkowy dzień wolny. Dlaczego?
Zobacz, jak podejmować trudne rozmowy.
Dlaczego wiedza na temat widełek finansowych jest tak istotna opowiedzieli goście Dzień Dobry TVN - Olga Legosz, specjalistka HR i przedsiębiorczyni oraz Marek Tejchman, dziennikarz ekonomiczny.
"Stracimy zdrowie psychiczne".
Osoby rekrutujące wymyślają różnego typu, trudne do przewidzenia zadania dla kandydatów na stanowiska.
Praca na pokładzie samolotu to marzenie wielu osób. Tymczasem stewardessy i stewardzi zatrudnieni w jednej z indyjskich linii lotniczych poważnie zastanawiają się nad zmianą posady. Wszystkiemu winne są wyśrubowane wytyczne dotyczące ich wyglądu. Jak, zdaniem przewoźnika, powinni prezentować się członkowie personelu pokładowego?
Jakie będą obowiązki pracodawców?
Będą dotyczyły również zatrudnionych na podstawie umów cywilno-prawnych.
- Pracodawcy sami już proponują - mówi w Dzień Dobry TVN socjolog Tomasz Marcysiak.
W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy na ten temat z ekspertką ds. kultury dobrostanu Ewą Stelmasiak oraz adwokat Katarzyną Topczewską.
Sprawdź, co w praktyce oznacza przejście w stan zagrożenia epidemicznego.
Na skutek wprowadzenia specustawy Ukraińcy otrzymali wiele udogodnień, m.in. mogą przejść prostszą procedurę zatrudnienia w Polsce. Na co powinni zwrócić uwagę pracodawcy i jakie mają obowiązki?
Pacjenci odczuwają wstyd, gdy muszą przedłożyć w dziale HR zwolnienie wystawione przez psychiatrę. "Próbują załatwiać L4 u lekarzy rodzinnych" - tłumaczy nam dr n. med. Magdalena Namysłowska, specjalistka z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii.
2022 od początku jest dla Polaków rokiem wielu zmian. Planowane są one również w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Sprawdź, co się zmieni w przepisach. Zmiany w prawie pracy 2022
Poznaj porady psychologa biznesu.
Pracodawcy apelują, by wprowadzić do polskiego porządku prawnego przepisy dotyczące wglądu w informacje o zaszczepieniu pracowników. Ich zdaniem, taka ustawa pomogłaby im odpowiednio planować i organizować pracę. Według ekspertów zapisy w niej powinny jednak jasno określać, do czego pracodawca ma prawo, a do czego nie.
Pracodawcy mają mieć dostęp do informacji, którzy pracownicy - a nawet usługobiorcy - są zaszczepieni przeciw COVID-19. Osoby ubiegające się o zatrudnienie będą się musiały podzielić informacją, czy przyjęły preparat, jeśli przyszły szef sobie tego zażyczy. Projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie jest już gotowy. Co te przepisy oznaczają w praktyce? Na ten temat porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mecenas Elizą Kuną.
Choć wydawało się, że nie będą wprowadzane większe zmiany z powodu zbliżającej się czwartej fali koronawirusa, już wiemy, że szykowane są nowe projekty, które w trybie pilnym będą rozpatrywane przez Sejm. Co może się zmienić?
Każdy pracownik ma konkretne prawa oraz obowiązki, z których powinien się wywiązywać. Współcześnie pracodawcy coraz częściej posługują się różnymi narzędziami do oceny pracowników, aby zweryfikować, czy dana osoba nadaje się na stanowisko pracy. Roczna ocena pracownika może także posłużyć jako argument do podwyżki, awansu lub zwolnienia.
Czy szef powinien mieć prawo zapytać nas o to, czy poddaliśmy się szczepieniom? Według wyników sondażu Polacy nie mieliby nic przeciwko temu. Większość uważa, że dopuszczają taką opcję. Tak samo uznają, że osoby zaszczepione nie powinny być obejmowane obostrzeniami na równi z osobami, które do tej pory nie zdecydowały się na szczepionkę.
Wysokie temperatury są szczególnie uciążliwe w miejscu pracy. I choć wiele osób wciąż wykonuje obowiązki w trybie zdalnym, to wszyscy, którzy wrócili do biur, w teorii mogą liczyć na wsparcie pracodawcy. O obowiązki przełożonych w czasie upałów zapytaliśmy adwokatkę Elizę Kunę.
Wraz z luzowaniem obostrzeń odmrażane są kolejne sektory gospodarki. Na skutek pandemii COVID-19 wiele przedsiębiorstw odnotowało duże straty finansowe. Pracodawcy szukają więc najróżniejszych rozwiązań, aby je odrobić. Dochodzi do sporów z pracownikami w kwestii zmian decyzji urlopowych. Co na to prawo pracy?