Czym jest ten trend, kiedy staje się niebezpieczny i jak wpływa na nasze życie?
Życie niekiedy przypomina nam film, czasami komedię, niekiedy dramat. Pełno w nim dobrych i złych bohaterów, którzy potrafią wprowadzić nieoczekiwane zwroty akcji. Ale czy odkrywanie głównej roli we własnej produkcji to dobra droga?
O to zapytaliśmy nasze bohaterki oraz doktora Mateusza Grzesiaka, psychologa i wykładowcę Akademii WSB.
Na czym polega ten typ budowania relacji i co oznacza dla drugiej połówki? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Jesień na dobre zagościła w Polsce. Nadeszły krótsze dni, chłodne wieczory oraz idealny czas na gorącą herbatę i koc. W tym okresie coraz więcej singli i singielek wpada także w pułapkę tzw. cuffing season. Dlaczego? Co się za tym kryje? To zjawisko wytłumaczył nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB. Sprawdź, być może dotyczy i ciebie.
Sprawdź, czym różni się od samca alfa.
Coraz częściej w mediach społecznościowych dostrzec można treści "romantyzujące" życie. Najbardziej błahe sprawy określane są jako wyjątkowe, a najmniejszy sukces nabiera wysokiej rangi. Nowy trend ma z pewnością uczynić naszą codzienność przyjemniejszą. Czy oby na pewno pozytywnie wpływa na funkcjonowanie i odbieranie rzeczywistości? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
O tym opowiedział nam doktor Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
To zjawisko w życiu uczuciowym nie jest niczym nowym. Teraz stało się jednak modne i zyskało nawet konkretną nazwę. Psychologowie apelują jednak, że trend ten zakrawa o patologię. Toliamoria to coś więcej niż skok w bok. Funkcjonowanie latami w takiej relacji niszczy psychikę parterów i doprowadza do rozpadu wielu związków. Na czym polega? O tym opowiedział doktor Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Lato, słońce za oknem i ponad 30 stopni, wszyscy chodzą szczęśliwi, tymczasem ty nie masz ochoty wstać z łóżka. Czas beztroski i urlopów pod palmą nie dla każdego musi być szczęśliwy. Wbrew pozorom coraz częściej słyszy się o przypadłości zwanej summertime sadness. Z czego wynika "letnia depresja"? O tym opowiedział nam doktor Mateusz Grzesiak psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Psycholog wyjaśnia, jak sobie z nim radzić.
"Czujemy wewnętrzną presję".
Te proste zasady praktykują światowe gwiazdy.
Masz wrażenie, że w waszej relacji partnera interesują tylko zbliżenia? Nie czujesz więzi emocjonalnej i jesteś wręcz pewna, że jego uczucia wobec ciebie są znikome? Być może masz do czynienia z osobą socjoseksualną.
"Szybko przykrywa ból".
O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
"To kwestia uczuć i stylu przywiązania".
Na czym polega nowy trend w randkowaniu?
"Każda emocja ma inny wyraz".
Nowy rok, nowa karta, nowe życie. Wraz z nadejściem stycznia wiele singli i singielek odpala aplikacje randkowe, aby poznać drugą połówkę. Niestety w randkowaniu online występuje kilka niebezpiecznych zachowań, o których warto wiedzieć, zanim wgłębimy się w ten świat. Czym jest caspering? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Paradoks związków polega na tym, że z jednej strony marzymy o tym, by wraz z ukochaną osobą spędzać wspólnie czas i eksplorować życie, z drugiej, gdy jesteśmy "za blisko" znika ciekawość, namiętność, a do relacji wkrada się nuda. Czy zatem nadmierna bliskość może niszczyć pożądanie? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
Z pomocą "szczepionka" job crafting.
Kto zdradził raz, zdradzi ponownie? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele zranionych kobiet i mężczyzn. Wybaczać, czy odejść? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. O tym dlaczego dopuszczamy się „skoków w bok”, czy wyciągamy z nich wnioski i czy osoba zdradzana powinna wybaczać, porozmawialiśmy z doktorem Mateuszem Grzesiakiem, psychologiem i wykładowcą Akademii WSB.
Na rynek pracy wchodzi nowe pokolenie. Jak się okazuje, zoomersi, czyli osoby urodzone po 1995 roku mają nowy sposób na życie zawodowe. Gdy dana firma nie oferuje im tego, czego oczekują stosują rage quitting, czyli wymowne odejście. Dlaczego? O tym opowiedział nam dr Mateusz Grzesiak, psycholog, wykładowca Akademii WSB.
"Mamy do czynienia z dysproporcją".
Interocepcja to zmysł, który coraz bardziej fascynuje naukowców. Odbiera on bowiem wszystkie sygnały z narządów wewnętrznych. Czym dokładnie jest, jak wpływa na nasze życie i czy ma go każdy? Na te pytania odpowiedział dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca Akademii WSB.
"W dużej mierze zależy to od nas".
Wraz z nadejściem kolejnego roku część z nas stawia przed sobą nowe wyzwania. Obiecujemy sobie, że zaczniemy więcej się ruszać lub rzucimy palenie. Choć nasze chęci są szczere, to z realizacją planów bywa już różnie. Czy warto robić postanowienia noworoczne? Jak w nich wytrwać? Na ten tematem porozmawialiśmy z dr Mateuszem Grzesiakiem, psychologiem, wykładowcą i konsultantem.
Z badań CBOS wynika, że w Polsce problem bezrobocia dotyczy obecnie 21 proc. gospodarstw domowych, a mianem bezrobotnego określa się 9 proc. dorosłych Polaków. Niestety wiele z tych osób nie może znaleźć pracy od ponad roku. Z gościem Dzień Dobry TVN psychologiem i trenerem międzynarodowym Mateuszem Grzesiakiem zastanawialiśmy się, jak bezrobocie wpływa na kobietę, a jak na mężczyznę i jak sobie radzić, kiedy nie ma się pracy.