Porady

Zimowa sztuka pakowania auta. Dzięki tym trikom nie zgubisz nart

Porady

Aktualizacja:

Wyjazd na narty dla wielu osób wiąże się z dłuższą podróżą. Torby, a także sporych rozmiarów sprzęt do sportów zimowych sprawiają, że na ferie lepiej wybrać się samochodem. Jak zatem bezpiecznie przewozić narty i snowboard, aby go nie zniszczyć? W jakiej kolejności pakować inne bagaże?

Box dachowy - zalety

Przed wyjazdem na narty warto zainwestować bądź pożyczyć od znajomych box dachowy, który dzięki swoim pokaźnym rozmiarom pozwala zapakować nie tylko deski snowboardowe, ale także narty, kijki, a nawet ubrania do sportów zimowych. Aby sprzęt nie obijał się środku, warto przypiąć go pasami, w które powinien być zaopatrzony pojemnik.

Box - oprócz tego, że jest pakowny - ma jeszcze jedną zaletę - umieszczony w nim bagaż dowieziemy suchy.

Bagażnik - kolejność pakowania toreb

Do bagażnika wkładamy pozostałe pakunki, z którymi wybieramy się w góry. Jeżeli jest on duży, to nie ma problemu z pakowaniem. Schody zaczynają się wtedy, gdy bagażnik jest niewielki. W takiej sytuacji warto przestrzegać następujących zasad:

  • na tył bagażnika kładziemy torby, których nie będziemy używać w czasie podróży, na przykład te z ubraniami;
  • na samym końcu wstawiamy apteczkę, łańcuchy, a także niewielki plecak, w którym trzymamy najpotrzebniejsze w czasie podróży rzeczy.

Bez względu na wielkość bagażnika, należy pamiętać, że aby torby nie miały możliwości swobodnego przemieszczania się, należy odpowiednio je zabezpieczyć siatkami, pasami mocującymi lub zasunąć roletę.

Kaski - gdzie je włożyć?

Kaski z powodu kształtów są trudne do zapakowania. Gdzie je zatem włożyć, aby nie przemieszczały się po samochodzie?

Jest na to kilka sposób. Można je włożyć do miękkiej torby, którą zapinamy na zamek. (...) Możemy je związać sznurkiem i przywiązać w bagażniku w jednym miejscu, albo dołożyć do boxu dachowego. W tym ostatnim przypadku kaski warto zawinąć w kurtkę, żeby nie latały i się obijały.

- powiedziała Joanna Winiarska, która zna się na pakowaniu jak mało kto.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości