Finanse i Praca

  Finanse i Praca

  Listy motywacyjne po angielsku rządzą się podobnymi prawami, jak te pisane po polsku. Unikamy „lania wody”, piszemy, dlaczego właśnie my jesteśmy idealni na wybrane stanowisko. Warto używać zwrotów branżowych i odpowiedniego słownictwa, a także zachować oficjalny sty

  Każdy, kto starał się kiedykolwiek o pracę wie, czym jest list motywacyjny. Jednak czy istnieje wzór, który zagwarantuje, że nasza kandydatura będzie wzięta pod uwagę? Sprawdź, co zawierają wzory i jak powinny wyglądać listy motywacyjne, a czego w nich unikać. List motywacyjny stworzony w oparciu o wzór może pokazać nasz profesjonalizm albo sprawić, że dokumenty wylądują w koszu.

  Wybierając ścieżkę kariery zawodowej, należy wziąć pod uwagę różne czynniki, w tym dobrze jest przeanalizować najlepiej płatne zawody. Być może nasze predyspozycje i cechy charakteru pozwolą przygotować się do objęcia posady, która jest na liście najlepiej płatnych zawodów w Polsce i na świecie. Jakie są najlepiej zarabiające zawody?

  Wiele obcobrzmiących stanowisk pracy stało się popularnych w ostatnich latach. Wśród nich znajduje się m.in. office manager. Praca na tym stanowisku znajdzie się w każdym biurze, jednak z pewnością nie każdy sprosta wymogom i obowiązkom, z jakimi będzie się wiązać. Jak wygląda zakres obowiązków office managera? Czy zarobki office managera są satysfakcjonujące i jak wygląda ścieżka awansu?

  Jeśli firma nie prowadzi rekrutacji, a nam zależy na danym stanowisku, możemy złożyć podanie o pracę. Dobrze skonstruowane pozwoli na zapamiętanie naszej kandydatury. Jak powinno wyglądać gotowe podanie o pracę? Co musi, a czego nie może zawierać podanie o pracę pisane według wzoru?

  Strój kosmetyczki jest jednym z pierwszych elementów, na który klient zwraca uwagę w momencie wejścia do nowego salonu kosmetycznego. Wybierając fartuch kosmetyczny dla swoich pracowników, warto mieć to zawsze na uwadze.

  Fartuch fryzjerski jest jednym z akcesoriów niezbędnych w pracy każdego fryzjera. Pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również praktyczną. Na przykład fartuchy z kieszeniami mogą ułatwić przechowywanie napiwków od klientów.

  Felczer to obco brzmiąca nazwa zawodu. Kto to właściwie jest? Czym się zajmuje w swojej codziennej pracy i na jakie zarobki może liczyć? Czy warto kształcić się w tym kierunku?

  Zawód sanitariusza ma bardzo pozytywne, choć trudne skojarzenia. Wiele osób pamięta o sanitariuszkach z czasów powstania warszawskiego. Współczesny zawód sanitariusza wiele się jednak różni od tego, który istniał jeszcze do 2017 roku. Sprawdzamy, na czym dokładnie polega wykonywanie zawodu sanitariusza i jakiego wynagrodzenia można oczekiwać.

  Leasing to przykład umownego stosunku cywilnoprawnego, gdzie występuje leasingodawca i leasingobiorca. Leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z przedmiotu leasingu w zamian za odpowiednie wynagrodzenie.

  Nabywający samochód na własność musi liczyć się z koniecznością poniesienia różnych opłat. Dodatkowe opłaty pojawiają się również, gdy samochód jest sprowadzony z zagranicy, np. z Niemiec. Konieczna do uiszczenia staje się wówczas opłata akcyzowa za samochód.

  Maję Kotalę to polska projektantka mody, która stworzyła program edukacyjny "Sewing together". Jego celem programu jest nauczenie młodych kobiet w Afryce umiejętności szycia i stworzenia samodzielnego miejsca pracy, które pozwoli im uzyskać dochód. Dlaczego Maja postanowiła zaangażować się w pomoc kobietom w Afryce? Jak wyglądała jej praca na miejscu? Maję gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Utrata pracy to - po rozwodzie i śmierci bliskiego - jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka, ponieważ zagrożone staje się bezpieczeństwo naszej egzystencji. Jakie emocje towarzyszą temu zdarzeniu? Jak sobie z nimi radzić? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: Monika Mądrzejewska - mama, która straciła pracę psycholog oraz specjalista interwencji kryzysowych Tomasz Kozłowski.

  Jak wynika z ostatnich badań, Polacy to umiarkowani entuzjaści mody. Buty kupujemy średnio raz na pół roku. Przeglądając sklepowe wieszaki, zwracamy uwagę przede wszystkim na cenę, fason, jakość i trwałość produktów. Wybieramy styl casualowy. Większość z nas robi zakupy w sieciówkach. Średnio miesięcznie wydajemy na ubrania 10 procent dochodu.

  Wiele osób korzysta z internetu w godzinach pracy, również w celach prywatnych. Może to skutkować nałożeniem przez pracodawcę kary, np. zwolnieniem z pracy. Co jeszcze grozi za surfowanie po internecie w godzinach pracy? Kiedy i w jaki sposób szef może kontrolować sposób używania internetu przez pracowników? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła adwokat Magdalena Wilk.

  Chcesz mieć więcej pieniędzy? Więcej oszczędzać? Zapewnić większe finansowe bezpieczeństwo rodzinie? Żeby zacząć oszczędzać, trzeba mniej wydawać, czyli rozsądniej zarządzać domowym budżetem. Jak to robić? O oszczędzaniu w rodzinie rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.