Finanse i Praca

  Finanse i Praca

  Informatyk, grafik komputerowy, trener, kierowca, szwaczka czy analityk Big Data? Jakie z wymienionych zawodów będą opłacalne w przyszłości? Czytaj dalej i dowiedz się, na jaką profesję warto postawić, by w przyszłości dobrze zarabiać i być rozchwytywanym na rynku pracy.

  Praca w korporacji to dla wielu osób cel zawodowy. Bardzo wiele międzynarodowych przedsiębiorstw otwiera swoje siedziby w Polsce, co sprawia, że rynek pracy w korporacjach jest coraz większy. Czytaj dalej i dowiedz się, na czym polega praca w korporacji.

  Jakie są obowiązki pracownika biurowego, jak napisać list motywacyjny decydując się na tę pracę? Pracownik biurowy to zawód z bogatą przeszłością i przyszłością – trudno wyobrazić sobie, by za kilka lat brakowało pracy na stanowisku pracownika biurowego. Przedstawiamy, z czym wiąże się praca w tym zawodzie i czy warto zostać pracownikiem biurowym.

  Współczesny rynek pracy charakteryzuje się licznymi zmianami i innowacjami. Chcąc odnaleźć się na rynku pracy, trzeba być nastawionym na ciągłe podnoszenie swoich kompetencji lub gotowym na przebranżowienie.

  Przedsiębiorstwa od kandydatów na różne stanowiska często oczekują referencji od pracodawcy. Dlatego jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną warto o nie zadbać. Tym bardziej, że pracodawca nie ma obowiązku wystawienia referencji dla pracownika i trzeba o nie poprosić. Jak wyglądają przykładowe referencje? Co powinny zawierać referencje dla studenta, księgowej lub kierowcy?

  Pojęcie asertywności kojarzy się z mówieniem “nie”. Społeczeństwo uważa często, że jest to zachowanie naganne, a nawet... agresywne. Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Dowiedz się, dlaczego przydaje się nam asertywność w pracy, w związku i jakie ćwiczenia na asertywność możemy wykonywać, by się jej nauczyć.

  Jeśli interesuje nas skuteczna autoprezentacja, przykład powinniśmy brać od prawdziwych liderów i mówców. Ich swoboda w wyrażaniu myśli to świetna inspiracja do budowy własnej świadomości. Autoprezentacja o sobie będzie jeszcze lepsza, gdy poświęcimy na jej ćwiczenie odrobinę swojego wolnego czasu.

  Curriculum vitae pozwala zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy. Wzór CV można znaleźć online, warto jednak wybrać taki szablon CV, który umożliwi ujęcie wszystkich niezbędnych informacji. Dobre CV jest wartościowe pod względem treści i sposobu prezentacji tej treści.

  Doradztwo zawodowe w profesjonalny sposób dobiera preferencje i umiejętności do obecnego rynku pracy. Podjęte studia czy inne formy dokształcania nierzadko nie pokrywają się z naszymi oczekiwaniami. Doradztwo zawodowe w szkole pomaga uniknąć takich sytuacji, oszczędzając czas i pieniądze.

  Rozmowa w sprawie pracy to ważna i stresująca rozmowa, dlatego warto się do niej wcześniej przygotować, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Skutecznym sposobem na to, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jest zebranie jak największej ilości informacji i przećwiczenie rozmowy.

  Kariera to nic innego jak profesjonalna droga rozwoju zawodowego, która odgrywa coraz większe znaczenie w życiu Polaków. Ścieżka kariery to różne role oraz pozycje zawodowe, które obejmujemy na poszczególnych etapach życia. I choć w Polsce jest to termin stosunkowo nowy, to stał się synonimem dla drogi zawodowej lub oczekiwań związanych z życiem zawodowym. Czytaj dalej i dowiedz się, jak pokierować swoją drogą zawodową.

  Rozmowa kwalifikacyjna to niezwykle stresujący etap podczas aplikowania na konkretne stanowisko. Bezpośredni kontakt z osobami, od których zależy zatrudnienie, często wywołuje duży stres, uniemożliwiający zaprezentowanie się z dobrej strony. Rozmowa kwalifikacyjna będzie udana, jeśli się do niej wcześniej przygotujemy.

  List motywacyjny coraz częściej jest wypierany na rzecz kilkuetapowej rekrutacji – testów czy formularzy. Mimo to, dobrze przygotowane listy motywacyjne zwiększają szansę na zatrudnienie i zaciekawienie osoby rekrutującej. Jak napisać list motywacyjny? Przede wszystkim należy unikać powielanych schematów.

  List motywacyjny to dokument, który jest wymagany przez coraz większą liczbę pracodawców. Jednak wciąż niewiele osób wie, jak poprawnie go napisać. Tymczasem posiadanie profesjonalnego listu motywacyjnego oraz CV jest orężem w boju o lepszą pracę. Czytaj dalej i dowiedz się, jak pisać list motywacyjny.

  List intencyjny to w pewnym sensie pozytywny wynik negocjacji. Dotyczy on zarówno podmiotów handlowych, jak i sytuacji zatrudnienia pracownika. Wzór listu intencyjnego powinien dokładnie określać zamiary obu stron, dzięki czemu można szybciej podpisać umowę finalną.