Pierwsze spotkanie z kimś, kto nam się podoba i budzi nasze zainteresowanie, zazwyczaj jest bardzo stresujące. Chcemy dobrze wypaść i pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety czasem zdarza się, że nasze zdenerwowanie jest zbyt duże i coś idzie nie tak. Jak się zachować na pierwszej randce? Jakich błędów nie popełniać? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Godlewską coachem i trenerką osobowości.
Sezon na paprykę trwa, więc to doskonała okazja, by się jej przyjrzeć i rozwiać pewne wątpliwości. Poniżej wyjaśniamy, jakie znaczenie dla papryki i jej smaku ma kolor. Sezonowość jest jeszcze pyszniejsza, gdy lokalna. Do kiedy więc można kupić w sklepach paprykę z polskich upraw?
Studia to czas, kiedy młodzi ludzie odkrywają swoje pasje i podejmują decyzje, czym tak naprawdę chcą się zająć w życiu. Monika Staśkiewicz ten niezwykły okres wykorzystała na podróże. Jakie miejsca udało jej się odwiedzić? Czego nauczyła ją każda kolejna wyprawa? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Wakacje powoli dobiegają końca. Jest jednak jedna dobra wiadomość. Odrobinę tropikalnego klimatu w prosty sposób możemy przenieść do mieszkania. Zainteresowani? Nasza ekspertka, Ewa Mierzejewska zdradziła, jak krok po kroku w czterech kątach urządzić sobie rajską wyspę.
Auto sprawne technicznie, ale zgodnie z polskim prawem nie można nim jeździć – takich sytuacji nie brakuje. Ile wynosi mandat za brak przeglądu? Co, jeśli stan pojazdu wzbudza wątpliwości? Sprawdź, jakie przepisy obowiązują i jak zmienią się od 1 stycznia 2023 r.
Galopująca inflacja i wysokie ceny produktów sprawiły, że Polacy szukają sposobu na to, aby za zakupy płacić mniej. Z badań przygotowanych przez Izbę Gospodarki Elektronicznej wynika, że aż 78 proc. Polaków - w poszukiwaniu oszczędności - robi zakupy w internecie. Co najczęściej kupujemy online?
Praca pochłania znaczną część naszego życia. Na niedomiar złego, kiedy wyjeżdżamy na wakacje, zamiast cieszyć się urlopem, mamy natrętne myśli. Okazuje się, że taki stan to w psychologii stresslaxing. Co można z tym zrobić? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN, psycholożka Magdalena Chorzewska.
Piękny, złocisto-brązowy koloryt twarzy i ciała to ulotne wspomnienie wakacji. Po kilku tygodniach jednak bezpowrotnie znika. Na szczęście można zadbać o to, żeby opalenizna pozostała na skórze na dłużej. Jak? O tym widzom Dzień Dobry TVN opowiedziała kosmetolog Ewa Olczak-Dziadolka.
W Iławie doszło do przerażającej sytuacji. Niespełna czteroletnia dziewczynka chodziła sama po ulicach miasta. Dziecko zauważył dostawca pieczywa i natychmiast powiadomił policję. Dlaczego dziecko błąkało się nad ranem?
Sławomir Zgubiński jako dziecko miał wypadek, w którym stracił obie ręce. Mimo niepełnosprawności jest zapalonym rowerzystą. Jak narodziła się jego pasja do jazdy na rowerze?
Siostra Łucja miała być, razem z Franciszkiem i Hiacyntą Marto, świadkiem słynnych objawień fatimskich. W ciągu życia doświadczała licznych wizji. Jedna z nich dotyczyła roli Polski w nadchodzącym, światowym konflikcie.
Adam Sokólski pracował w warszawskiej agencji reklamowej, a jego żona w wydawnictwie. Tak bardzo zakochali się w Zanzibarze, że postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie i zamieszkać na wyspie.
Ewa Baran i Dariusz Baran kochają muzykę. Małżonkowie pasją do śpiewania i muzykowania zarazili również swoje dzieci. Miłość do grania okazała się na tyle silna, że Ewa zaczęła nagrywać własne utwory. Jak powstała jej kapela Rozmazani?
Dzięki kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webba możliwa jest obserwacja najdalszych zakątków kosmosu. Co się stanie, jeśli skieruje się go na planety bliskie Ziemi? Zobaczymy je nie tylko w nowym świetle, ale również z wieloma szczegółami. Jak wygląda Jowisz widziany przez Teleskop Webba?
Afirmacje stanowią całkowite przeciwieństwo negatywnych myśli i przekonań, które w sobie utwierdzamy. Z ich pomocą można odzyskać pewność siebie, a przede wszystkim znacząco poprawić jakość swojego życia. W Dzień Dobry TVN przekonywali o tym nauczycielka jogi kundalini, medytacji i filozofii buddyjskiej Anna Muchnicka oraz artyści Paulina Łaba-Torres i Tomasz Torres.
Potencjał sztucznej inteligencji może okazać się niezastąpiony w rewolucjonizowaniu systemu opieki zdrowotnej, w tym także diagnostyki i leczenia nowotworów. To dobra wiadomość dla pacjentów, jak również dla opiekujących się nimi lekarzy.
W naszym otoczeniu nie brakuje roślin, które, choć często piękne i czasem pachnące, mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia dzieci. Każdego roku, przede wszystkim latem, na szpitalne oddziały ratunkowe trafiają dzieci z zatruciem wywołanym substancjami występującymi w popularnych roślinach. Niektórych z nich nie da się uratować. Na jakie roślin należy uważać?