Są starsze od swoich wybranków nawet o 18 lat. "Bardzo się kobiety obawiają"

WODZ6723
Źródło: Dzień Dobry TVN
Miłość, która nie zna granic
Miłość, która nie zna granic
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Kiedy kochamy zbyt mocno
Kiedy kochamy zbyt mocno
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość rośnie wokół nas
Miłość rośnie wokół nas
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Miłość, która nie zna granic
Miłość, która nie zna granic
Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki
Dom pełen miłości
Dom pełen miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Ludzie o skrajnie różnych metrykach wchodzą ze sobą w relacje romantyczne od wieków. Do niedawna starszą połową związku pozostawał zazwyczaj mężczyzna. Czasy i obyczaje się jednak zmieniają, a relacje, w których to panowie są młodsi, przestają być tabu. Wiedzą o tym doskonale goście Dzień Dobry TVN.

Różnica wieku w związku

Z ankiety portalu Match.com wynika, że 81 proc. kobiet jest otwartych na randkowanie z kimś 10 lat młodszym od nich, podczas gdy prawie 90 proc. mężczyzn jest zainteresowanych związkiem z kimś 10 lat starszym. To znacząca zmiana dotychczasowych trendów. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu próżno było szukać w przestrzeni publicznej związków, w których to kobieta była znacząco starsza od mężczyzny. A gdy już takie się zdarzały - stanowiły rodzaj sensacji. W studiu Dzień Dobry TVN o - współcześnie niekontrowersyjnych - relacjach opowiedziały trzy pary.

Mirka i Jolę rocznikowo dzieli 12 lat. Łączy za to zamiłowanie do weneckich masek. Czy różnica wieku daje im się we znaki? Jak przyznają - widzą ją w dokumentach i rozmowach o... dobranockach. Mirek jako dziecko oglądał Misia Koralgola i Uszatka, a Jola m.in. Gąskę Balbinkę. Ich przepisem na udany związek jest dzielenie pasji i pracy.

- Wspólnie gotujemy, projektujemy, teraz zaczęliśmy wspólnie robić biżuterię - powiedziała Jola.

Czy związek z młodszym mężczyzną ma sens?

Między Aliną i Andrzejem różnica wieku jest jeszcze większa - wynosi aż 18 lat. Na co dzień zajmują się astrologią i widzą, jaki niepokój w kobietach wywołuje wizja relacji podobnej do tej, w której sami pozostają. - Bardzo się kobiety obawiają. Nawet jak partner jest trochę tylko młodszy - przyznała Alina.

Zdarza się, że osoby trzecie podważają sens angażowania się w relację z kimś starszym. Korzystają przy tym z argumentu o potencjalnej konieczności opieki nad drugą połówką. - Trudno powiedzieć z góry, czy on będzie potrzebował mojej pomocy, czy ja jego - podkreślała Alina.

A czy Dorota i Krzysztof, będący trzecią z par, czują różnicę 16 lat między sobą? Nie. - Nawet w towarzystwie nikt nie dał nam tego odczuć - zapewniła Dorota.

Jej synowie są niewiele młodsi od Krzysztofa. Czy to kiedykolwiek stanowiło dla nich problem? - Nigdy nie usłyszałam od nich negatywnej opinii - mówiła Dorota. Krzysztof potwierdził, że ich relacje są bardzo dobre.

- Myślę, że różnice wieku nie przesądzają o sukcesie związku. Tym, co przesądza, jest intymność, komunikacja i bliskość - zaznaczyła psycholog Joanna Chmura.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki