Spragnieni ruchu i świeżego powietrza Polacy, tłumnie wyruszyli na stoki narciarskie. Jakie obowiązują na nich ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa? Opowiedział o tym Grzegorz Lenartowicz, dyrektor do sp. komunikacji ośrodka narciarskiego w Krynicy Zdroju.
To jedyna taka galeria w Polsce. Wielkoformatowe dzieła sztuki można podziwiać na odremontowanych wiejskich wiatach PKS-u. Folkowe Przystanki są prawdziwą atrakcją regionu łódzkiego. Skąd wziął się ten pomysł?
Ten rok przyniósł nam mnóstwo nieoczekiwanych zwrotów akcji, na które musieliśmy się zgodzić niezależnie od nas. Zmęczeni pandemią, zdalną pracą, świętami bez rodziny czy ograniczeniami w wyjazdach marzymy o wielkich zmianach. Czy będziemy do nich tacy skorzy, gdy wszystko ucichnie? O strachu przed tym, co nowe i trudnościach, jakie sprawia podejmowanie życiowych decyzji, opowiedział Jakub Bączek, trener mentalny.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mówienie w Polsce dialektem było czymś wstydliwym. Dziś gwara śląska i góralska wracają z podwójną siłą. Dlaczego tak się dzieje? W Dzień Dobry TVN wyjaśniali to Grzegorz Kulik, tłumacz na język śląski oraz Bartłomiej Kuraś, autor książek o Podhalu i dziennikarz.
12. sezon programu "Kobieta na krańcu świata" realizowany był w szczególnym okresie, ponieważ w trakcie pandemii. Martyna Wojciechowska nie miała możliwości wyjazdu na krańce świata, jednak i tak znalazła wiele poruszających historii, które przedstawiła w poszczególnych odcinkach. Najnowszy z nich zrealizowała na Malcie.
Choć Zjednoczone Emiraty Arabskie również zostały dotknięte koronawirusem, zdołały szybko się z nim uporać. Co spowodowało, że mają pandemię pod kontrolą, liczba chorych i zmarłych na Covid-19 systematycznie spada, a społeczeństwo ufa swojemu rządowi? Mówił o tym Krzysztof Sadecki, który od 11 lat pracuje w ZEA. Natomiast o ciekawych miejscach w Dubaju opowiedział Michał Cessanis.
Ryszard Tunkiewicz stał się inspiracją dla wielu ludzi. W wieku 70. lat może pochwalić się podróżami do wielu zakątków świata. Żadne kilometry nie są mu straszne. - Realizuję swój plan po kolei, w różny sposób i różnymi środkami lokomocji – pieszo, pociągiem i autobusem - powiedział podróżnik w Dzień Dobry TVN.
Chris Maliński dzięki nietypowej pracy był niemalże w każdym zakątku świata. Muzyk szukając swojego miejsca na ziemi, zatrudnił się na statkach, umilając turystom czas swoimi występami. - Nigdy nie powiedziałbym, że będę jechał do pracy do Miami z mojej rodzinnej Piły - powiedział artysta w Dzień Dobry TVN.
Pałac w Kozłówce to niezwykłe miejsce na Lubelszczyźnie, które powstało w latach 40. XVIII wieku. Przez 140 lat pałac należał do rodziny Zamoyskich, która sprawiła, że miejsce to stało się niezwykle nowoczesne. Dzisiaj jest tu galeria sztuki socrealizmu oraz muzeum. Jakie kryje tajemnice?
Pandemia to niezwykle trudny czas dla artystów. Wielu z nich straciło pracę, gdyż większość produkcji zostało wstrzymanych, a premiery się nie odbywają. Na świetne rozwiązanie w tej sytuacji wpadł Rafał Zawierucha. Wyjechał on bowiem na Zanzibar, by uczyć aktorstwa.
Mateusz Kotowski, przedsiębiorca z Polski, na co dzień mieszka w Hanoi w Wietnamie. W Dzień Dobry TVN opowiedział, dlaczego jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc do życia w czasie pandemii.
W 5. odcinku programu "Kobieta na krańcu świata" Martyna Wojciechowska odwiedziła czeską Pragę, by spotkać się z Vladaną Augstenovą. Bohaterka jest asystentką seksualną osób niepełnosprawnych. Na czym dokładnie polega jej praca? Dlaczego problem, którym się zajmuje jest tak bardzo istotny?
Łódź to miasto, w którym nie tylko można zobaczyć jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, ale również zwiedzić zabytki wyróżniające się piękną architekturą. Do tych ostatnich niewątpliwie należy największa i najbogatsza rezydencja fabrykancka w Polsce - pałac Izraela Poznańskiego. Co jeszcze warto zobaczyć w Łodzi? Sprawdził to Michał Cessanis.
W XIX wieku Wolskie Rotundy były nowoczesnymi magazynami gazu. Dzisiaj są unikatowym zabytkiem przemysłowym, który wymaga gruntownej renowacji. Choć od wielu lat budynki niszczały, niedawno polsko-niemiecka artystka stworzyła w nich niezwykłą wystawę, dając im drugie życie.
Marcin Korzonek podjął próbę wjechania rowerem na najwyższy wulkan na świecie - Ojos del Salado w Chile. Zabrakło mu tylko kilkuset metrów, żeby osiągnąć swój cel. O swoich wyczynach na dwóch kółkach oraz ślubie na Zanzibarze sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Katowicki Spodek jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Polsce. Hala, której budowa ruszyła w 1964 roku, jest unikatowa w skali światowej - zarówno pod względem architektonicznym, jak i inżynierskim. Co o niej wiemy?
Lista miejsc wartych zobaczenia w Bieszczadach jest naprawdę długa. Tarnica, Smerek i Połonina Wetlińska to klasyczne propozycje, ale leśnicy z Nadleśnictwa Baligród pokazali, jak atrakcyjnie można spędzać czas z najmniejszymi piechurami.
W czwartym odcinku dwunastego sezonu "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska udała się do jednego z najbiedniejszych krajów świata. W Bangladeszu aż 20 proc. społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa. Mieszkańcy nie mają dostępu do podstawowych udogodnień, m.in. szkół. Jak sobie z tym radzą?
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Sprawdź, gdzie wybrać się na sylwestra we dwoje, samemu, a gdzie z dzieckiem.
Kilka tygodni temu dolnośląski leśniczy opublikował w mediach społecznościowych piękny filmik przedstawiający rzadkiego daniela. Zwierzak zrobił wrażenie na internautach, a także na Marcinie Kostrzyńskim, który udał się do Doliny Baryczy w nadziei, że i jemu uda się zaobserwować niezwykłe zwierzę.
Karolina Plecha kilka lat temu wyjechała na krótki wyjazd do Norwegii, a mieszka tam już 4 lata. Jeździ tirami i hobbistycznie fotografuje zorzę polarną. Mówi, że zawsze zachwycało ją piękno przyrody. Jak wygląda jej życie?
Z okazji Dnia Świeżego Powietrza Diana Kautz odwiedziła Podzamcze. To właśnie tam mieści się Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym to można zaobserwować różnorakie doświadczenia związane nie tylko z powietrzem.
Teoretycznie Noteć ma 391 km i jest największym dopływem Warty. "Teoretycznie", bo tak naprawdę wygląda to zupełnie inaczej. Szósta pod względem powierzchni dorzecza rzeka Polski wysycha. Są miejsca, gdzie tej wody w ogóle nie ma. Jak do tego doszło?
W 2016 roku opuścili dom w Katowicach i autostopem ruszyli w trzyletnią podróż dookoła świata. W naszym studiu Hanna Zieleźnik-Rybak i Piotr Rybak opowiedzieli o swojej przygodzie życia. Jak im się to udało? Gdzie podobało im się najbardziej?
"Życie na dworcu" dzięki temu budynkowi nabiera całkiem innego znaczenia. Magda i Rafał Grabowscy zobaczyli pochodzący z XIX wieku obiekt i momentalnie się w nim zakochali. Dziś tam mieszkają. Poznajcie ich inspirującą historię.
Kilkanaście dni temu miłośnik podróży Daniel Kołtun wybrał się wraz z 15-letnim synem Mikołajem na pływanie kajakiem... po lesie. Jak to możliwe? Taka okazja nie zdarza się często. Wspomnienia zostaną z nimi na długo.
Jennifer Bricker-Bauer to bohaterka trzeciego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata". Jej historia udowadnia, że nie ma w życiu barier nie do pokonania i jest przykładem na to, że życie pisze najlepsze scenariusze . O jej niezwykłym losie opowiedziała w Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska.
Magdalena Malejczyk rzuciła swoje dotychczasowe życie. I zamiast stereotypowych Bieszczad, wybrała fawele w Rio de Janeiro. To właśnie tam przez pół roku pracowała jako wolontariuszka. W naszym studiu opowiedziała widzom o swojej brazylijskiej przygodzie.
Tobi to pies, który ma za sobą już wiele szczytów, a w górach odnajduje się lepiej, niż niejeden człowiek. O swoim wyjątkowym pupilu i ich wspólnej pasji opowiedział Witek Offenborn. Jak zaczęła się ich historia?
Kiedyś robotnicza, dzisiaj bez wątpienia artystyczna. Łódź zachwyca nie tylko wyjątkową architekturą, ale także, a może przede wszystkim swoim filmowym obliczem. Michał Cessanis odwiedził miejsca, które nie mogą wam umknąć.