Pandemia to niezwykle trudny czas dla artystów. Wielu z nich straciło pracę, gdyż większość produkcji zostało wstrzymanych, a premiery się nie odbywają. Na świetne rozwiązanie w tej sytuacji wpadł Rafał Zawierucha. Wyjechał on bowiem na Zanzibar, by uczyć aktorstwa.
Mateusz Kotowski, przedsiębiorca z Polski, na co dzień mieszka w Hanoi w Wietnamie. W Dzień Dobry TVN opowiedział, dlaczego jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc do życia w czasie pandemii.
W 5. odcinku programu "Kobieta na krańcu świata" Martyna Wojciechowska odwiedziła czeską Pragę, by spotkać się z Vladaną Augstenovą. Bohaterka jest asystentką seksualną osób niepełnosprawnych. Na czym dokładnie polega jej praca? Dlaczego problem, którym się zajmuje jest tak bardzo istotny?
Łódź to miasto, w którym nie tylko można zobaczyć jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, ale również zwiedzić zabytki wyróżniające się piękną architekturą. Do tych ostatnich niewątpliwie należy największa i najbogatsza rezydencja fabrykancka w Polsce - pałac Izraela Poznańskiego. Co jeszcze warto zobaczyć w Łodzi? Sprawdził to Michał Cessanis.
W XIX wieku Wolskie Rotundy były nowoczesnymi magazynami gazu. Dzisiaj są unikatowym zabytkiem przemysłowym, który wymaga gruntownej renowacji. Choć od wielu lat budynki niszczały, niedawno polsko-niemiecka artystka stworzyła w nich niezwykłą wystawę, dając im drugie życie.
Marcin Korzonek podjął próbę wjechania rowerem na najwyższy wulkan na świecie - Ojos del Salado w Chile. Zabrakło mu tylko kilkuset metrów, żeby osiągnąć swój cel. O swoich wyczynach na dwóch kółkach oraz ślubie na Zanzibarze sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Katowicki Spodek jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Polsce. Hala, której budowa ruszyła w 1964 roku, jest unikatowa w skali światowej - zarówno pod względem architektonicznym, jak i inżynierskim. Co o niej wiemy?
Lista miejsc wartych zobaczenia w Bieszczadach jest naprawdę długa. Tarnica, Smerek i Połonina Wetlińska to klasyczne propozycje, ale leśnicy z Nadleśnictwa Baligród pokazali, jak atrakcyjnie można spędzać czas z najmniejszymi piechurami.
W czwartym odcinku dwunastego sezonu "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska udała się do jednego z najbiedniejszych krajów świata. W Bangladeszu aż 20 proc. społeczeństwa żyje poniżej progu ubóstwa. Mieszkańcy nie mają dostępu do podstawowych udogodnień, m.in. szkół. Jak sobie z tym radzą?
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Sprawdź, gdzie wybrać się na sylwestra we dwoje, samemu, a gdzie z dzieckiem.
Kilka tygodni temu dolnośląski leśniczy opublikował w mediach społecznościowych piękny filmik przedstawiający rzadkiego daniela. Zwierzak zrobił wrażenie na internautach, a także na Marcinie Kostrzyńskim, który udał się do Doliny Baryczy w nadziei, że i jemu uda się zaobserwować niezwykłe zwierzę.
Karolina Plecha kilka lat temu wyjechała na krótki wyjazd do Norwegii, a mieszka tam już 4 lata. Jeździ tirami i hobbistycznie fotografuje zorzę polarną. Mówi, że zawsze zachwycało ją piękno przyrody. Jak wygląda jej życie?
Z okazji Dnia Świeżego Powietrza Diana Kautz odwiedziła Podzamcze. To właśnie tam mieści się Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym to można zaobserwować różnorakie doświadczenia związane nie tylko z powietrzem.
Teoretycznie Noteć ma 391 km i jest największym dopływem Warty. "Teoretycznie", bo tak naprawdę wygląda to zupełnie inaczej. Szósta pod względem powierzchni dorzecza rzeka Polski wysycha. Są miejsca, gdzie tej wody w ogóle nie ma. Jak do tego doszło?
W 2016 roku opuścili dom w Katowicach i autostopem ruszyli w trzyletnią podróż dookoła świata. W naszym studiu Hanna Zieleźnik-Rybak i Piotr Rybak opowiedzieli o swojej przygodzie życia. Jak im się to udało? Gdzie podobało im się najbardziej?
"Życie na dworcu" dzięki temu budynkowi nabiera całkiem innego znaczenia. Magda i Rafał Grabowscy zobaczyli pochodzący z XIX wieku obiekt i momentalnie się w nim zakochali. Dziś tam mieszkają. Poznajcie ich inspirującą historię.
Kilkanaście dni temu miłośnik podróży Daniel Kołtun wybrał się wraz z 15-letnim synem Mikołajem na pływanie kajakiem... po lesie. Jak to możliwe? Taka okazja nie zdarza się często. Wspomnienia zostaną z nimi na długo.
Jennifer Bricker-Bauer to bohaterka trzeciego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata". Jej historia udowadnia, że nie ma w życiu barier nie do pokonania i jest przykładem na to, że życie pisze najlepsze scenariusze . O jej niezwykłym losie opowiedziała w Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska.
Magdalena Malejczyk rzuciła swoje dotychczasowe życie. I zamiast stereotypowych Bieszczad, wybrała fawele w Rio de Janeiro. To właśnie tam przez pół roku pracowała jako wolontariuszka. W naszym studiu opowiedziała widzom o swojej brazylijskiej przygodzie.
Tobi to pies, który ma za sobą już wiele szczytów, a w górach odnajduje się lepiej, niż niejeden człowiek. O swoim wyjątkowym pupilu i ich wspólnej pasji opowiedział Witek Offenborn. Jak zaczęła się ich historia?
Kiedyś robotnicza, dzisiaj bez wątpienia artystyczna. Łódź zachwyca nie tylko wyjątkową architekturą, ale także, a może przede wszystkim swoim filmowym obliczem. Michał Cessanis odwiedził miejsca, które nie mogą wam umknąć.
Witold Koprucha zdobył w swoim życiu wiele zawodów. Jest taksówkarzem, aktorem, który zagrał w wielu serialach oraz filmach fabularnych, a także... kustoszem we własnym muzeum. Jak otworzył Muzeum Agatów w Rudnie?
Grobowce dla zmarłych ludzi powstawały od najdawniejszych czasów. Teraz okazuje się, że wiele tych sprzed tysięcy lat znajduje się w Polsce. Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki postanowił zobaczyć kilka z nich. Jakie historie opowiedzieli mu archeolodzy?
Wiele osób uważa Kolumbię za niebezpieczne miejsce, okazuje się jednak, że to mylne wrażenie. Ola Andrzejewska udowadnia, że można tam znaleźć swoje miejsce na ziemi. Choć wyjechała z Polski już kilka lat temu, nie zamierza wracać. Dlaczego pokochała Amerykę Południową?
Ghana to niewielkie państwo w Afryce Zachodniej, które jest w światowej czołówce producentów kakao. Istnieją tam również spore złoża diamentów i ogromne ilości złota. W kraju dochodowy jest również biznes pogrzebowy. Dlaczego? Postanowiła mu się przyjrzeć Martyna Wojciechowska.
W dzisiejszych czasach, by zaopatrzyć się w wybrane owoce i warzywa, wystarczy udać się do sklepu. Istnieją jednak rodziny, które pragną być samowystarczalne, a przy tym ekologiczne. Do tej grupy należą państwo Kasperscy, posiadacze "Anielskich ogrodów".
Andrzej Rozbicki to znany i ceniony w Kanadzie dyrygent i pedagog. To także założyciel Celebrity Symphony Orchestra, która istnieje już od ponad 25 lat. Nasza reporterka, Irmina Somers spotkała się z maestro, by wspólnie zwiedzić Toronto, w którym artysta mieszka od 1986 roku.
W meksykańskiej tradycji dusze nieboszczyków wciąż są wśród żywych, dlatego Dzień Zmarłych jest okazją do radosnego świętowania. To właśnie wtedy budowane są w domach ołtarzyki, wypiekane specjalnie na tę okazję słodkości, organizowane wesołe parady i śpiewy, a wszędzie widoczne są czaszki. Co oznaczają poszczególne symbole?
Przejechaliśmy 3052 kilometry, odwiedziliśmy 8 miejscowości i poznaliśmy ponad 100-kę niezwykłych osób. Dzieńdobrobus przez dwa miesiące przemierzał Polskę w poszukiwaniu pięknych miejsc, dobrych, życzliwych ludzi i budujących, inspirujących historii. O najciekawszych wydarzeniach na trasie Piotr Wojtasik rozmawiał z Tomkiem Łysakowskim, kierowcą Dzieńdobrobusa.
Szamanizm był znany i praktykowany od najdawniejszych czasów. Eksperci nie potrafią określić, czy powstawał niezależnie w różnych miejscach świata, czy też został "wynaleziony" w jednym miejscu, skąd rozprzestrzenił się po niemal całej Ziemi. Także w Polsce mamy osoby interesujące się podobnymi praktykami. Jedną z nich jest Bea Lech.