Z kamerą Dzień Dobry Wakacje towarzyszyliśmy rodzinie Maj-Sawickich, którzy specjalnie dla nas sprawdzali czy da się zorganizować rodzinny wypad na weekend za 800 złotych.
Dziś przespacerowaliśmy się po jednym z najstarszych miast w Polsce, Sandomierzu. Poznaj razem z nami jego historię i przekonaj się co możesz w nim zobaczyć.
Zamość, to miasto Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco, polska renesansowa perła architektury. Został on uhonorowany tytułem jednego z 7 cudów Polski w plebiscycie "Rzeczpospolitej". W 1992 roku zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Jest to przykład jednego z najwspanialszych w Europie "miasta idealnego" opartego na wzorach włoskiej urbanistyki renesansowej. Czemu warto odwiedzić Zamość? Tego mogliście się dowiedzieć w dzisiejszym Dzień Dobry Wakacje.
Dwie studentki dziennikarstwa postanowiły przez 40 dni podróżować po Europie, nie płacąc ani złotówki za transport i nocleg. Jak tego dokonały? Mogliście się o tym przekonać w dzisiejszym Dzień Dobry TVN.
Katarzyna Figura wybrała się razem z córkami na wymarzony urlop. Postanowiły zobaczyć Malediwy. To nazwa zarówno archipelagu, jak i państwa wyspiarskiego położonego na Oceanie Indyjskim. Dziś w Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, co urzekło ją w Malediwach.
Razem z Itaką, Galą i Radiem Zet wybraliśmy się do Katanii na Sycylii. W podróży towarzyszyła nam Anna Starmach, która koniecznie chciała spróbować włoskich potraw.
Vito Casetti odwiedził Dolomity i bajeczną miejscowość Cortina d' Ampezzo. Miasteczko to jest rajem dla narciarzy. Turyści nazywają Cortinę "Królową Włoskich Dolomitów", ponieważ leży w samym sercu tych gór. W Polsce sezon narciarski dobiega końca, dlatego amatorom narciarstwa polecamy region Veneto.
Zjazd na krechę z Kasprowego Wierchu do Kuźnic. Trasa liczy 6 km. Trzeba zjechać na krechę, na nartach czy snowboardzie. W 1979 roku Jan Nikliński wykonał w okolicach trasy zjazd na krechę ustanawiając rekord Polski, który przez blisko trzydzieści lat nie został pobity. Jechał ponad 180 km na godzinę i nie posiadał tak profesjonalnego sprzętu jaki można kupić dziś.
W styczniu odbył się rajd Budapeszt-Bamako. Główna zasada rajdu brzmiała: "ktokolwiek, czymkolwiek, jakkolwiek". W naszym studiu gościmy dwójkę uczestników tego rajdu, opowiedzieli nam jakie wyzwania przed nimi postawił i czy było warto wziąć w nim udział.
Specjalnie dla Was prosto z Krynicy Agnieszka Wróblewska, Dorota Gardian i Mariusz Sawicki. Na miejscu spotkali się z mieszkańcami, którzy pomogli przedstawić specyficzny klimat tamtych stron.
Warszawski hotel Le Méridien Bristol znalazł się na 11. miejscu w Europie i na 57. miejscu na świecie wśród najlepszych hoteli w ankiecie czytelników amerykańskiego miesięcznika "Travel&Leisure". Vito przekonał się na własnej skórze jakie luksusy czekają na gości hotelu.
Joanna Pajkowska - polska żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, przepłynęła ponad 145 tysięcy mil morskich, często w rejsach i regatach samotnych lub dwuosobowych. Jako pierwsza Polka opłynęła świat w samotnym rejsie bez zawijania do portów, bijąc jednocześnie polski rekord.
Na tropikalnej, sztucznej wyspie, pod Berlinem znajduje się największy las deszczowy w Europie. Jest tam także plaża o powierzchni 8000 metrów kwadratowych, wioska tropikalna, która składa się z autentycznych domów z sześciu tropikalnych regionów świata oraz inne godne polecenia atrakcje. Wybrał się tam nasz globtroter Vito Casetti.
Gdzie wypiekany jest najlepszy chleb w Polsce? Odpowiedź na to pytanie zna krytyk kulinarny Maciej Nowak, który zaprasza na kolejny odcinek "Kulinarnego podróżnika".
W lutym sprzedaż wycieczek spadła nawet o kilkanaście procent - wynika z wyliczeń dwóch największych portali: Travel Planet i Wakacje.pl. - Plusem takiej sytuacji może być jednak to, że kiedy popyt na wycieczki jest mniejszy, zwiększa się konkurencja między biurami podróży. Jeśli zwiększa się konkurencja, automatycznie poprawia się jakość usług - wyjaśnia Tomasz Dziedzic z Instytutu Turystyki.
Vito Casetti wybrał się tym razem na karnawał do Wenecji, która w tym okresie uchodzi za światową stolicę elegancji. Organizowane są podczas karnawału szykowne bale - opowiada Vito. Zjeżdżają się na nie monarchowie z całego świata - w tym roku przyjechał, na przykład, sułtan Omanu. Wszyscy noszą drogie i piękne maski oraz stroje z epoki.
W Wenecji i na Murano, gdzie szkło produkowano już od VIII wieku, około XIII w. wynaleziono szkło twarde i przezroczyste. Vito odkrył przed nami sekrety jego produkcji.
Małgosia Górna - wysłała amatorski film wideo z zaśpiewaną przez siebie piosenką na światowy konkurs zorganizowany przez Motorolę. I wygrała go! Pod koniec lutego Małgosia poleciała do Nowego Jorku, aby w wytwórni płytowej nagrywać z samym Wyclefem Jeanem i Fergie
Z okazji zbliżającego się Dnia Św. Patryka, patrona Irlandii, Agnieszka Rylik postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej o tańcu irlandzkim. W tym celu wybrała się do Ostrowa Wielkopolskiego.
Jolanta Szczypińska podróżuje stopem od 15 roku życia, przejechała całą Polskę, teraz marzy o podróżowaniu po Indiach. Rafał Bryndal nie lubi przewodników, zorganizowanych wycieczek, planów podróży. Świat zwiedza zachłannie, kierując się intuicją i dziecięcą ciekawością.
Po raz pierwszy ekipa telewizyjna wejdzie do domu w Lusławicach Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich. W latach 1923-1926 w XIX-wiecznym dworze lusławickim mieszkał wybitny malarz Jacek Malczewski, który założył tu szkółkę malarską dla utalentowanych dzieci wiejskich.