Szymon Radzimierski ma zaledwie 14 lat, a już zwiedził około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Swoim przygodom poświęcił bloga oraz książki z serii „Dziennik Łowcy Przygód”. Szymon jest bohaterem nowego cyklu w Dzień Dobry TVN, w ramach którego opowiada o swoich podróżach. Tym razem opowiedział nam o swojej wyprawie na Galapagos.
Antarktyda to prawdopodobnie jedyne miejsce na świecie gdzie nie ma koronawirusa. Alina Markiewicz, podróżniczka i dziennikarka była w tym miejscu już dwa razy, to właśnie tam widziała najpiękniejsze obrazy natury, jakie kiedykolwiek miała szansę zobaczyć. O swoich doświadczeniach opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Sześć lat temu spakowała plecak i ruszyła z 20-miesięczną córką w podróż do Ameryki Południowej. Od tego czasu Joanna Nowak i Gaja podróżują po świecie mając 23 zł na osobę dziennie. Przejechały całą Amerykę Łacińską i dużą część Azji. Gdy były na Sri Lance wybuchła epidemia, więc wróciły do Polski. O swojej niezwykłej wyprawie Joanna Nowak - fizjoterapeutka, podróżniczka i blogerka - opowiedziała w Dzień dobry TVN.
Chwilowo wszelkie podróże musimy odłożyć na dalszy plan. Gdy jednak sytuacja się unormuje warto pomyśleć o odwiedzeniu Portugalii, a szczególnie dwóch jej miast – Porto i Bragi. Swego czasu wybrał się do nich Michał Cessanis, a oto wspomnienia z jego wyprawy.
Długotrwały pobyt w domu wzmaga w nas marzenia o egzotycznych podróżach i tropikalnych zakątkach świata. Jak w praktyce wygląda kwarantanna pod palmami? Na to pytanie odpowiedzieli nam Ania i Bartek Dawidowscy, którzy od 5 lat mieszkają pływają trimaranem po Karaibach.
Agnieszka Barańska-Cieślak i Marcin Cieślak są zafascynowani Indiami. Małżeństwo postanowiło wybrać się w podróż do tego odległego kraju. Na wyprawę zabrali swoje dzieci i w piątkę spędzili tam ostatnie pół roku. Jak wyglądała ich przygoda i czy planują kolejne wyjazdy?
Rodzina Jakubczaków przebywa obecnie na jachcie przy granicy Hiszpanii z Gibraltarem. Polscy żeglarze - podróżnicy nie mogą opuścić portu ze względu na pandemię koronawirusa. Jak wygląda ich życie na morzu i kwarantanna na hiszpańskim wybrzeżu?
Arkadiusz Winiatorski pokonał obie Ameryki pieszo, pchając bagaż na dziecięcym wózku. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec. – Zapytałem ją, czy pójdzie ze mną na mały spacer i poszła – powiedział z uśmiechem. Jego trasa wyniosła 12 tys. kilometrów, a jej - 7 tys. Gdzie planują następną podróż?
Wielu z nas planowało już urlopy, wakacje marzeń lub zagraniczne wyjazdy do rodziny i przyjaciół. Niestety panująca obecnie sytuacja pokrzyżowała wszystkie plany. My siedzimy w domach, a linie samolotowe zawiesiły połączenia. Kiedy możemy spodziewać się ich wznowienia? Na to pytanie odpowiedział nam podróżnik, Robert Szulc.
Leszek Mikulski to podróżnik, sportowiec, a także miłośnik gór i wyjątkowych wyzwań. Do tej pory zdobył kilka szczytów Korony Ziemi, m.in. Mont Blanc, Elbrus (dwukrotnie), Kilimandżaro i Aconcaguę. Teraz zamierza wjechać na te dwa ostatnie i zjechać z nich na rowerze przystosowanym do ostrej wspinaczki, ale i długich zjazdów.
Wielu z nas marzy o egzotycznych wakacjach i relaksie pod palmami. Są jednak tacy, którzy pragną przeżyć przygody w najodleglejszych rejonach świata. Jedną z tych osób jest Angelika Milli, która wraz z rodziną podróżuje konno przez Amerykę Południową.
Koronawirus pokrzyżował urlopowe plany wyjazdowe wielu osób. Wszyscy z niecierpliwością wyczekują końca kryzysu epidemiologicznego. Wybiegając w przyszłość sprawdzamy, jak tanio zaplanować wakacje w Polsce, by docenić jej walory turystyczne.
Kuba Witek to reżyser, który w lipcu 2019 r. wziął udział w wyprawie Instytutu Oceanologii w Sopocie na zachodni Spitsbergen. Celem ekspedycji była obserwacja zmian klimatu i arktycznych lodowców. W marcu Witek miał realizować nowy film na Grenlandii, ale koronawirus zatrzymał go na Wyspach Owczych. W programie opowiedział o tym, co zaobserwował w trakcie swoich podróży.
Seweryn Kubicki realizuje swój projekt, którego celem jest pokonanie pieszo wszystkich puszczy w Polsce. W ten sposób promuje piękne i dzikie tereny naszego kraju. Zobacz, jak przygotowuje się do swoich wędrówek.
Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie. Dotarł również na Zanzibar. Jak radzą sobie z pandemią władze tej wyspy? Zapytaliśmy o to jej mieszkańców, wśród których są również Polacy.
Niewiele brakowało, by Wyspa Wielkanocna, zwana przez rdzennych mieszkańców Rapa Nui, stała się wyspą Wielkiej Brytanii. Ostatecznie jednak stała się ona częścią Chile. Wyspa Wielkanocna najbardziej znana jest ze swoich posągów, które od lat budziły zainteresowanie naukowców.
Z powodu koronawirusa wiele osób zrezygnowało z wycieczek organizowanych przez biura podróży. Tak postąpił nasz widz Borys Wolszczak, niestety biuro odmówiło mu zwrotu pieniędzy. Poszkodowanych klientów jest więcej. Co mogą zrobić?
Koronawirus nieustannie rozprzestrzenia się po świecie. Wiele krajów, w tym Polska, zadecydowało o zamknięciu swoich granic na czas kwarantanny. Sporo naszych rodaków wciąż przebywa poza ojczyzną. Jak wygląda obecnie ich powrót do kraju? Gdzie mogą szukać pomocy?
Porwania na morzu nie dzieją się tylko w filmach. Michael Scott Moore doświadczył prawie trzech lat w niewoli u somalijskich piratów. Jak po czasie wspomina to traumatyczne wydarzenie? - Byliśmy traktowani jak bydło, byliśmy tylko stworzeniami, które miały pozostać żywe.
Do tej wyprawy przygotowywali się przez kilka lat. Łamacze rekordów w ekstremalnym zimnie: Walerian Romanowski i Piotr Marczewski opowiedzieli, jak przebyli najzimniejszą drogę świata bez sprzętu grzewczego.
Fast Company i Google Arts & Culture połączyło siły z ponad 500 muzeami i galeriami na całym świecie, aby zapewnić każdemu wirtualną wycieczkę i ekspozycję online niektórych z najbardziej znanych muzeów na całym świecie. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które z powodu koronawirusa muszą siedzieć w domu. Oto tylko niektóre z nich
W ten piękny, niedzielny poranek Bartek Jędrzejak postanowił zabrać nas do Holiday Park& Resort w Niechorzu - miejsca dedykowanego dla rodzin z dziećmi. Jakie atrakcje czekają tam na gości?
Zosia to miłośniczka podróży i fotografii. Mimo że przeprowadzała się 20 razy, wciąż szuka swojego miejsca na Ziemi. Mieszkała już w Anglii, na Gran Canarii i wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. Poznaj podróżniczkę, która świat zamyka w kadrach.
Śpiwór był jego domem przez 5 tygodni i chronił przed temperaturami poniżej -25 st. C. Łukasz Supergan - człowiek, który przeszedł Islandię od wschodu na zachód opowiedział, jak przygotowywał się do samotnej podróży przez pustkowie.
Wiosna to czas topnienia śniegu. Efektem tego może być zagrożenie lawinowe. Pracownicy Polskich Kolei Linowych wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez TOPR. Towarzyszył im Bartek Jędrzejak. Jak ważna jest wiedza na ten temat? Jak radzić sobie w kryzysowej sytuacji w górach? Zobaczcie materiał z Kasprowego Wierchu.
W pierwszym odcinku 7. sezonu "Efektu Domina" Dominika Kulczyk zabiera nas do Nepalu, gdzie w niektórych rejonach praktykowana jest tradycja zwana chhaupadi. Zgodnie z nią kobiety podczas menstruacji muszą spać w oborze wraz z kozami i krowami, i mają zakaz wstępu do domu. Te, które nie stosują się do zasad chhaupadi, przynoszą rodzinie pecha lub chorobę.
Singapur uznawany jest za jedno z najdroższych i najbardziej luksusowych miast na świecie. Wystarczy tylko spojrzeć na marinę, w której cumują luksusowe jachty. Niewielkie mieszkanie w apartamentowcu zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda kosztuje 6 milionów zł! Na wycieczkę po Singapurze zaprasza podróżnik Michał Cessanis.
Wszyscy w Peru żują liście koki i pewnie Inkowie też to robili - przekonywał Szymon Radzimierski, który w ten sposób pokonywał chorobę wysokościową. W naszym studiu opowiadał o swojej najnowszej podróży. Tym razem była to wyprawa do tajemniczej twierdzy Inków – Machu Picchu. Co podobało mu się najbardziej? Posłuchajcie.
Projekt Aleksandry Pasek i Tomasza Czajkowskiego został wyróżniony w konkursie organizowanym przez szwedzki Ice Hotel. Stworzony przez nich pokój to lodowe dzieło sztuki. Sprawdź, co było ich inspiracją.
Nasz prezenter postanowił sprawdzić, czy Kasprowy Wierch zasypia nocą. Tuż po zmierzchu udał się kolejką górką na sam szczyt. Zobaczcie, co tam się dzieje, kiedy nie ma turystów.