Podróże

  Podróże

  Jezioro Ochrydzkie określa się mianem perły Macedonii. Ten fenomen natury to jedno z najlepszych miejsc na wakacje. Przyjeżdżają tu turyści, którzy chcą odpocząć w spokoju i wykąpać się w krystalicznie czystym jeziorze. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto tam pojechać.

  Turcja złożyła wniosek o to, aby zmienić swoją nazwę w języku angielskim. ONZ przychyliła się do formalnego wniosku. W związku ze zmianami kilka organizacji międzynarodowych zostanie poproszonych o to, aby dopasować się do zmian. Jak będzie nazywać się Turcja i od kiedy?

  Recife to portowe miasto we wschodniej Brazylii. Nadmorskie położenie sprawia, że najbardziej popularne atrakcje to przede wszystkim ciepłe plaże. Recife nazywane jest "Brazylijską Wenecją".

  Podróżowanie pociągiem to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną szybko i komfortowo dostać się do innego miasta, a nawet kraju. Pasażerowie cenią sobie możliwość pokonywania określonych tras w wygodnym przedziale, jednak nierzadko natrafiają na przeszkody, chociażby w postaci problemów z przydziałem miejsc siedzących. Okazuje się, że numeracja foteli w wagonach ma niebagatelne znaczenie, a rezerwacja oparta jest na praktycznym systemie. Jaka informacja ukryta jest pod cyframi znajdującymi się na bilecie?

  Wielu z nas, aby odkryć ciekawe krainy, wyjeżdża za granicę, przemierza tysiące kilometrów, leci samolotem, kupuje drogie bilety, mapy, przewodniki. Niestety, często zapominamy o tym, że żyjemy w pięknym kraju, który ma nam do zaoferowania mnóstwo interesujących miejsc. Jednym z nich jest niewątpliwie Dolina Baryczy.

  Wiele krajów znosi obostrzenia po ponad dwóch latach pandemii COVID-19. Od 1 czerwca nowe zasady obowiązują we Włoszech. Co się zmienia? Jakie dokumenty trzeba wypełnić przed podróżą? Czy osoby niezaszczepione mogą wjechać do kraju?

  Na Podlasiu znajduje się Skit Odrynki, czyli prawosławna pustelnia. Miejsce to jest ochoczo odwiedzane przez turystów. Ojcowie zbudowali nawet przystań dla kajakarzy, by w trakcie spływu Narwią mogli się zatrzymać.

  Cypr wprowadza nowe zasady wjazdu do kraju od 1 czerwca. Nie będzie wymagane od podróżujących wypełnianie formularza lokalizacyjnego, przedstawienia certyfikatu ani wyniku testu. Co jeszcze się zmieniło? Kogo dotyczą regulacje?

  Niemal wszystkie kraje luzują obostrzenia covidowe. W wielu miejscach nie ma już obowiązku noszenia maseczek. Już wkrótce zaczną się wakacje. Gdzie można wjechać bez paszportu covidowego? Gdzie można wjechać bez testów? Sprawdzamy aktualne obostrzenia w najpopularniejszych destynacjach podróżniczych.

  Wprowadzony w 2020 r. bon turystyczny może częściowo pokryć wydatki rodzin z dziećmi w wakacje 2022. Już w 2021 można było z niego skorzystać. Komu przysługuje i jak aktywować bon? Jak płacić bonem turystycznym?

  Xiamen (Chiny) to miasto usytuowane nad Cieśniną Tajwańską w południowo-wschodniej części Chin. Xiamen jest jednym z przykładowych miast portowych Państwa Środka, a wiele pozostałych, młodszych i rozwijających się pod względem urbanistycznym miast wzoruje się na Xiamen. Sprawdź, co warto zobaczyć, podróżując do Xiamen!

  Wiele osób decyduje się na wypalanie traw bez świadomości, ile szkód takie działanie może wyrządzić na różnych płaszczyznach. Ustawa z 2004 roku o ochronie przyrody obejmuje zakaz wypalania pastwisk, łąk, nieużytków, a także trzcinowisk i szuwarów, rowów, szlaków kolejowych oraz pasów przydrożnych. W tym roku skala pożarów jest wyjątkowo duża. Dlaczego ten zabieg jest szkodliwy i niebezpieczny oraz jakie kary grożą za takie postępowanie?