Od goszczącej w naszym studiu Beaty Pawlikowskiej i Doroty Stankiewicz dowiedzieliśmy się o czym powinniśmy pamiętać, przygotowując się do podróży samolotem.
Zaprosiliśmy dzisiaj do programu Annę Muchę, która podczas pobytu w Nowym Jorku była na targach motoryzacyjnych. Zapytaliśmy ją o wrażenia i organizację wydarzenia, które słynie w świecie z przepychu i obecności wielu gwiazd. Skorzystaliśmy również z okazji, by zapytać aktorkę o jej najbliższe plany zawodowe.
Ciulim lelowski przygotowywany jest z miazgi tartych ręcznie ziemniaków, żeberek wieprzowych i przypraw. Smak i aromat nadaje potrawie długotrwałe pieczenie w piecu chlebowym opalanym drzewem sosnowym. Do Lelowa wybrał się krytyk kulinarny Maciej Nowak, nasz kulinarny podróżnik.
Dziś gościliśmy w programie parę, która postanowiła się pobrać w wyjątkowy sposób. Posłuchajcie, jak postanowili spędzić ten wyjątkowy dzień.
Jakie niezbyt ciekawe pamiątki możemy ze sobą przywieźć z egzotycznych podróży?
Maciej Nowak zajrzał tym razem do wsi Pokrzydowo na Pojezierzu Brodnickim. Tam zapoznał się z produkcją ekologicznych makaronów produkowanych w najstarszym gospodarstwie ekologicznym w Polsce. W ofercie gospodarze - Państwo Babalscy - mają makarony razowe, pszenne, żytnie, orkiszowe i z ziołami.
W zeszłym roku UOKiK przeprowadził kontrolę w około 140 losowo wybranych przedstawicielstwach biur podróży. Okazało się, że większość z nich w umowach stosuje zapisy łamiące prawa konsumenta. Postanowiliśmy, więc zaprosić przedstawicieli dwóch biur podróży oraz przedstawiciela UOKiK-u, by porozmawiać o stosowanych w umowach kruczkach.
Jak żyło się sto lat temu w Beskidzie Śląskim?
Jak co piątek ekipa Dzień Dobry TVN wyrusza w Polskę. Tym razem dotarliśmy na Śląsk.
Dzisiaj Agnieszka Rylik podjęła się naprawdę ekstremalnego wyczynu, wyskoczyła ze spadochronem z samolotu.. Posłuchajcie jakie wrażenie zrobił na niej ten skok.
1 maja powróciła do kraju Polska Ekspedycja Archeologiczna do Wschodniej Delty Nilu. Najciekawsze i najbardziej zagadkowe odkrycia polskich archeologów to dzbany z imionami dwóch nieznanych władców egipskich i grobowiec sprzed 5 tysięcy Lat.
Gdy ostatnio łączyliśmy się z Kingą była chora, z jej ostatnich relacji wynika, że jest lepiej, ale musi wyleczyć się do końca. Obecnie Kinga aklimatyzuje się, jak na razie dotarła do bazy na wysokości 6 700 metrów.
Kiedy są zmęczeni codziennym kieratem wyjeżdżają na tygodnie, miesiące, a nawet lata. Zgodnie uważają, ze lepiej coś przeżyć, coś zobaczyć, niż płacić składki na ZUS. Dziś gościliśmy w studiu ludzi, którzy postanowili spełniać swoje marzenia.
Dzisiaj nasza ekipa gościła w Tarnowie. Wraz z jego mieszkańcami postarali się odkryć dla Was jak najwięcej sekretów i ciekawostek związanych z tym miastem, a jest ich niemało, możecie spotkać między innymi najszybszą babcię świata..
Nasi goście opowiedzieli nam czym jest dla Japończyków sakura zensen, czyli Front Kwitnienia Wiśni.
Jedzenie jest tak samo ważne jak oddychanie, ale znacznie bardziej przyjemne. Bywa źródłem zaskoczeń, konsternacji, radości lub rozczarowania. Równie łatwo może doprowadzić do choroby, jak i uzdrowienia - mówi podróżniczka Beata Pawlikowska. Wszystko zależy od tego co się je, gdzie, z czego zostało to zrobione i w jaki sposób. Nawet zwykły chleb w różnych zakątkach świata ma rozmaity kształt, zapach i smak. Od arabskich pszennych placków, przez meksykańskie kukurydziane tortille, aż po watowaty chleb Amerykanów - dodaje.
Pomysł wyprawy narodził się na jednym ze spotkań Mateusza Damięckiego z Dominikiem Kopczyńskim. Chłopaki poznali się dzięki swoim dziewczynom. Dominik zaczął opowiadać o tym, że organizuje wyprawy samochodowe, a Mateusz podrzucił mu Rosję. Zebrali ekipę, znaleźli sponsora i udało się.
Odpowiedzi na to pytanie szukała nasza specjalna wysłanniczka w Londynie Ewa Mazurek.
W styczniu odbył się rajd Budapeszt-Bamako. Główna zasada rajdu brzmiała: "ktokolwiek, czymkolwiek, jakkolwiek". W naszym studiu gościmy dwójkę uczestników tego rajdu, opowiedzieli nam jakie wyzwania przed nimi postawił i czy było warto wziąć w nim udział.
Specjalnie dla Was prosto z Krynicy Agnieszka Wróblewska, Dorota Gardian i Mariusz Sawicki. Na miejscu spotkali się z mieszkańcami, którzy pomogli przedstawić specyficzny klimat tamtych stron.
Warszawski hotel Le Méridien Bristol znalazł się na 11. miejscu w Europie i na 57. miejscu na świecie wśród najlepszych hoteli w ankiecie czytelników amerykańskiego miesięcznika "Travel&Leisure". Vito przekonał się na własnej skórze jakie luksusy czekają na gości hotelu.
Joanna Pajkowska - polska żeglarka, kapitan jachtowy, ratownik morski, przepłynęła ponad 145 tysięcy mil morskich, często w rejsach i regatach samotnych lub dwuosobowych. Jako pierwsza Polka opłynęła świat w samotnym rejsie bez zawijania do portów, bijąc jednocześnie polski rekord.
Na tropikalnej, sztucznej wyspie, pod Berlinem znajduje się największy las deszczowy w Europie. Jest tam także plaża o powierzchni 8000 metrów kwadratowych, wioska tropikalna, która składa się z autentycznych domów z sześciu tropikalnych regionów świata oraz inne godne polecenia atrakcje. Wybrał się tam nasz globtroter Vito Casetti.
Ekipa Dzień Dobry TVN wybrała się do zaśnieżonego Ustronia.
Kobieta podróżująca samotnie może wywoływać zdumienie lub myśl o niebezpieczeństwie, jakie ją w podróży może spotkać, szczególnie jeśli wybiera się w podróż daleką i długą. Z Anną i Martą, paniami, które cenią sobie samotne eskapady rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, jak radzą sobie podczas podróży w pojedynkę i dowiedzieliśmy się dlaczego takie wyprawy są dla nich ważne.
Dziś razem z wakacyjną ekipą Dzień Dobry TVN mogliście przekonać się, że Ibiza to wyspa, która naprawdę nie zasypia.
Dziś mogliście się przekonać jak wypoczywali na Ibizie MAgda Szejbal i Bartek Jędrzejak. Co oferuje wyspa turystom pragnącym się zrelaksować?
Dziś przespacerowaliśmy się po jednym z najstarszych miast w Polsce, Sandomierzu. Poznaj razem z nami jego historię i przekonaj się co możesz w nim zobaczyć.
Zobacz co Cię czeka na pokładzie promu Polonia Unity Line! Tylko w Dzień Dobry Wakacje mogliście zwiedzić wszystkie jego zakamarki.
Zamość, to miasto Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco, polska renesansowa perła architektury. Został on uhonorowany tytułem jednego z 7 cudów Polski w plebiscycie "Rzeczpospolitej". W 1992 roku zamojskie Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Jest to przykład jednego z najwspanialszych w Europie "miasta idealnego" opartego na wzorach włoskiej urbanistyki renesansowej. Czemu warto odwiedzić Zamość? Tego mogliście się dowiedzieć w dzisiejszym Dzień Dobry Wakacje.