Podróże

  Podróże

  W każdym mieście są zakątki, o których krążą niezbyt pochlebne opinie – Kraków nie jest na tym polu żadnym wyjątkiem. Miejscem, od którego krakowianie przez długie lata się konsekwentnie odgradzali, była Nowa Huta – dzielnica robotnicza stworzona wkrótce po zakończeniu II wojny światowej.

  Nisz jest trzecim co do wielkości miastem w Serbii, w którym żyje około 260 tysięcy mieszkańców. To ważne miejsce w serbskiej historii. Jeśli poszukujesz prawdziwie serbskiego klimatu, to koniecznie powinieneś się tam wybrać.

  Chochołów jest niewielką wsią położoną w województwie małopolskim, w gminie Czarny Dunajec. Jadąc do Zakopanego, nie sposób nie zauważyć zwartej zabudowy wsi, w której wszystkie domy zlokalizowane są wzdłuż głównej drogi. Chochołów jest znany przede wszystkim z dwóch rzeczy. Po pierwsze – z powstania chochołowskiego, a po drugie – z chochołowskich term.

  Większość turystów decydujących na podróż samolotem poszukuje sprawdzonych i tanich połączeń lotniczych. Na szczęście, na rynku można znaleźć mnóstwo korzystnych finansowo rozwiązań. Najlepiej więc sprawdzić, gdzie i jak szukać tanich biletów lotniczych, a także jaki kierunek podróży warto wybrać. Poniżej wyjaśniamy wszelkie szczegóły i wskazujemy 5 pomysłów na podróż z tanimi biletami!

  Ośrodki SPA w Polsce dysponują szeroką ofertą zabiegów, które działają upiększająco i leczniczo. Ich liczba regularnie rośnie – jest ich coraz więcej zarówno nad morzem, w górach, jak i na Mazurach. Zbliża się długi weekend czerwcowy i wiele osób szuka pomysłu na wyjazd i spędzenie wolnego czasu. Pojawia się jednak pytanie, którą z tych lokalizacji wybrać?

  Brama Brandenburska to jeden z najbardziej charakterystycznych dla Berlina zabytków. Mimo że ma zaledwie 230 lat, stanowi wizytówkę miasta. Jego budowa zaczęła się już w roku 1788.

  Počitelj to mała miejscowość położona na południowym zachodzie Bośni i Hercegowiny. Znajduje się w niewielkiej odległości (jedynie 30 kilometrów) od Mostaru, nieoficjalnej stolicy Hercegowiny.

  Najnowsze badania pokazują, że wakacje to dla Polaków nie tylko czas odpoczynku. Wielu z nas podczas urlopu skupia się na jedzeniu i poszukiwaniu nowych kulinarnych doznań. Co ciekawe, to właśnie na jedzenie w czasie wakacji wydajemy najwięcej pieniędzy. Ile gotowi jesteśmy za nie zapłacić?

  Zamek Neuschwanstein to jeden z najpopularniejszych zamków Bawarii. Zbudowany na rozkaz Ludwika II Wittelsbacha, do dziś przyciąga miliony turystów. W Niemczech Zamek Neuschwanstein jest popularny tak samo, jak w Polsce Malbork. To punkt obowiązkowy w czasie zwiedzania Bawarii.

  Cyklady to znany na całym świecie grecki archipelag. Wyspy Cyklady odwiedzane są przede wszystkim ze względu na unikalne krajobrazy, których nie można zobaczyć nigdzie indziej. Są tam również godne uwagi zabytki, plaże i krystalicznie czysta woda.