Podróże

  Podróże

  Kalabria to jeden z najmniej znanych regionów Włoch, który ma ogromny potencjał turystyczny. Malownicze krajobrazy, piękne plaże, mnóstwo przestrzeni i pyszna kuchnia – to zalety włoskiej Kalabrii. Sprawdź, co oferuje to miejsce i komu spodoba się tam najbardziej.

  W tym sezonie po raz kolejny Chorwacja uplasowała się na pierwszej pozycji wśród najchętniej wybieranych kierunków podróżniczych. Czarter jachtów w tym regionie to zdecydowany faworyt żeglarzy ze względu na warunki, widoki i niespotykany klimat. Możemy śmiało powiedzieć, że turyści pokochali chorwackie wybrzeże na dobre!

  Filadelfia to miasto o burzliwej historii. Dzisiejsze tereny tego miasta zamieszkiwało plemię Delawarów, a także Holendrzy, Brytyjczycy i Szwedzi. W 1681 roku Karol II Stuart przyznał prawa do tego terytorium Williamowi Pennowi, który utworzył stan Pensylwania. Filadelfia jest dziś największym miastem tego stanu i piątym w skali całego kraju. Czy warto odwiedzić Filadelfię podczas wycieczki po Stanach Zjednoczonych? Oczywiście, że tak!

  Choć Nara nie należy do typowo turystycznych miejsc Japonii, warto wybrać się do tego miasta przynajmniej na kilka dni, jeśli zwiedzamy znajdujące się niedaleko Kioto. Bez problemu można dostać się tam pociągiem. Głównymi atrakcjami dla odwiedzających są buddyjskie świątynie, chramy oraz parki. Gdzie warto udać się po przyjeździe do Nary?

  Shenyang to wyjątkowe miejsce w Chinach, które przez krótki czas było stolicą państwa. Po tym okresie zachował się fantastyczny pałac cesarski w Shenyang, wzorowany na pekińskim Zakazanym Mieście. Co jeszcze warto zobaczyć w Shenyang?

  Costa Blanca oznacza po polsku „Białe Wybrzeże”. Obejmuje ono ok. 244 km wybrzeża Morza Śródziemnego w Hiszpanii (we Wspólnocie Autonomicznej Walencji). To popularny region turystyczny z licznymi kąpieliskami. Plaż i malowniczych zatoczek jest tu aż 170. Przez 300 dni w roku panuje tu słoneczna pogoda.

  W USA Floryda słynie z najpiękniejszych w całym państwie plaż i z najprzyjemniejszego klimatu.do wypoczynku. Warto jednak zobaczyć tu nie tylko plaże, ale również wybrać się do kilku innych ciekawych miejsc.

  Skoki narciarskie w Lillehammer są regularnie przeprowadzane w ramach Pucharu Świata. Co roku do tej norweskiej miejscowości przyjeżdżają tysiące miłośników tego sportu zimowego. Jakie inne atrakcje oferuje turystom Lillehammer?

  Trudno wyobrazić sobie wycieczkę do Rzymu bez wizyty Panteonie. Świątynia powstała w czasach starożytnych i jest jedną z najlepiej zachowanych budowli z tamtego okresu. Zdumiewa swoją innowacyjną i niezwykle trwałą konstrukcją oraz imponującym rozmiarem kopuły. Po prawie 2 tysiącach lat jest nadal największą półkolistą kopułą z betonu, jaka kiedykolwiek została zbudowana.

  Marsylia to drugie pod względem liczby ludności miasto we Francji. O jego niewątpliwej popularności zadecydowało położenie nad Morzem Śródziemnym i wielowiekowa historia, której początki datuje się na VI wiek p.n.e.

  Trasa Transfogarska (lub Transfogaraska, od rumuńskiego Transfăgărășan) to nazwa słynnej drogi krajowej DN7C w Rumunii. Wyróżnia ją położenie – zlokalizowana jest w środkowej części kraju i biegnie przez najwyższe pasmo Karpat Południowych, czyli Góry Fogaraskie. Jakie atrakcje oferuje trasa Transfogarska i co warto na niej zobaczyć?

  Zamek Orawski uchodzi za jeden z najciekawszych i najładniejszych zamków na Słowacji, a także w całej Europie. Nic więc dziwnego, że ciągną tutaj rzesze turystów, a sam zamek określa się mianem cudu natury.

  Karlowe Wary, czyli Karlsbad, leżą zachodnich w Czechach, nad rzeką Teplej. Miasto jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk na świecie. Kurowali się tu m.in. Karol Marks, Johann Wolfgang Goethe, Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig van Beethoven, Adam Mickiewicz, Giacomo Casanova, Otto von Bismarck. Od wielu lat Karlowe Wary przyciągają turystów i miłośników sztuki wieloma atrakcjami.

  Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. To dobry czas, by oddać się zadumie i wspominać tych, którzy odeszli. Na cmentarze chodzimy zazwyczaj wtedy, gdy pochowany jest ktoś nam bliski. Są jednak takie nekropolie, które wyróżniają się swoją historią czy architekturą i które warto odwiedzić.

  Zamek św. Jerzego w Lizbonie to najczęściej odwiedzane miejsce w całej Portugalii. Znajduje się w najstarszej dzielnicy miasta, Alfamie, na wzgórzu stromego zbocza. Cały kompleks składa się z zamku, budynków pomocniczych, ogrodu oraz sporej wielkości tarasu. Stąd też rozpościera się przepiękny widok na stolicę kraju. Można zobaczyć m.in. rynek, mieniące się, czerwone pokrycia dachów, wąskie uliczki, a także wieżę Belem, skąd Vasco da Gama ruszył w swoją wyprawę.