Popularny wizerunek Turcji, utrwalony na zdjęciach i we wspomnieniach turystów, to idylliczny obraz śródziemnomorskich plaż i lazurowego morza. Słońce i piasek to zaledwie ułamek bogactw, które ma do zaoferowania Turcja. Jest ona jedną z kolebek cywilizacji, wspaniałą krainą, która łączy Europ z Azją, której historyczne i kulturalne skarby zachwycą turystów. To kraj, do którego masz ochotę wracać.
22 lipca w Bolegorzynie otwarto pierwsze w Polsce muzeum Państwowego Gospodarstwa Rolnego. . W muzeum PGRu można znaleźć ubrania z czasów PRLu, stare dokumenty, radia, telefony z tamtych czasów, meble. Na zewnątrz stoi traktor legenda- Ursus C 360. Wszystko to zachwyciło naszego niezmordowanego podróżnika Vita Casettiego.
W swojej ostatniej, przedwakacyjnej podróży, Vito Casetti odwiedził "polski Wersal", czyli zamek w Pszczynie. Na miejscu Vito zagrał w golfa i odwiedził rezerwat żubrów.
Jedyne, co nie jest reglamentowane na Kubie i czego Fidel nie może kontrolować to seks i słońce - mówi w Dzień Dobry TVN aktorka Anna Mucha, która spędziła na Kubie dwa tygodnie.
We wrześniu najlepiej wybrać się do Tunezji. Za tygodniowy pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu zapłacimy 1500 zł. Najciekawszą ofertą w cenie 3000 zł jest wyjazd na Ibizę - radzi w "Dzień dobry TVN" Wojciech Żołądkiewicz z portalu Fly.pl.
Kubanki są niezwykle pięknymi i gorącymi kobietami - mówi w "Dzień dobry TVN" Anna Mucha, która na Kubie spędziła dwa tygodnie.
Pokój był zbyt blisko oceanu i szum przeszkadzał w wypoczynku, córka zaszła w ciążę po kąpieli w basenie, piasek na plaży nie nadawał się do robienia babek... to tylko niektóre ze skarg jakie napływaja do biur podróży od naszych rodaków. O tym jakimi turystami są Polacy rozmawialiśmy z dziennikarkami Agatą Passent i Anną Olech.
Gdzie wypiekany jest najlepszy chleb w Polsce? Odpowiedź na to pytanie zna krytyk kulinarny Maciej Nowak, który zaprasza na kolejny odcinek "Kulinarnego podróżnika".
W lutym sprzedaż wycieczek spadła nawet o kilkanaście procent - wynika z wyliczeń dwóch największych portali: Travel Planet i Wakacje.pl. - Plusem takiej sytuacji może być jednak to, że kiedy popyt na wycieczki jest mniejszy, zwiększa się konkurencja między biurami podróży. Jeśli zwiększa się konkurencja, automatycznie poprawia się jakość usług - wyjaśnia Tomasz Dziedzic z Instytutu Turystyki.
Vito Casetti wybrał się tym razem na karnawał do Wenecji, która w tym okresie uchodzi za światową stolicę elegancji. Organizowane są podczas karnawału szykowne bale - opowiada Vito. Zjeżdżają się na nie monarchowie z całego świata - w tym roku przyjechał, na przykład, sułtan Omanu. Wszyscy noszą drogie i piękne maski oraz stroje z epoki.
W Wenecji i na Murano, gdzie szkło produkowano już od VIII wieku, około XIII w. wynaleziono szkło twarde i przezroczyste. Vito odkrył przed nami sekrety jego produkcji.
Vito podążał śladami Andrea Palladio, który wyznaczył nowy kierunek w nowożytnej architekturze. Stworzył szereg willi na północy Włoch
Małgosia Górna - wysłała amatorski film wideo z zaśpiewaną przez siebie piosenką na światowy konkurs zorganizowany przez Motorolę. I wygrała go! Pod koniec lutego Małgosia poleciała do Nowego Jorku, aby w wytwórni płytowej nagrywać z samym Wyclefem Jeanem i Fergie
Z okazji zbliżającego się Dnia Św. Patryka, patrona Irlandii, Agnieszka Rylik postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej o tańcu irlandzkim. W tym celu wybrała się do Ostrowa Wielkopolskiego.
Jolanta Szczypińska podróżuje stopem od 15 roku życia, przejechała całą Polskę, teraz marzy o podróżowaniu po Indiach. Rafał Bryndal nie lubi przewodników, zorganizowanych wycieczek, planów podróży. Świat zwiedza zachłannie, kierując się intuicją i dziecięcą ciekawością.
Po raz pierwszy ekipa telewizyjna wejdzie do domu w Lusławicach Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich. W latach 1923-1926 w XIX-wiecznym dworze lusławickim mieszkał wybitny malarz Jacek Malczewski, który założył tu szkółkę malarską dla utalentowanych dzieci wiejskich.
Malowniczo położony, należy do najstarszych i najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych na polskim Wybrzeżu. Został wybudowany w stylu secesyjnym według projektu Hansa Fallanga w 1927. Do dziś, ten 80 letni hotel postrzegany jest jako jeden z najbardziej wytwornych hoteli w Sopocie.
Co roku tysiące przesyłek ginie bez wieści. Przede wszystkim dlatego, że są źle zaadresowane. Kiedy zawiodą wszystkie próby ich dostarczenia lub zwrotu do nadawcy, trafiają one do Wydziału Niedoręczalnych Przesyłek w Koluszkach, jedynego tego typu magazynu w Polsce. Ten magazyn odwiedził nasz globtroter Vito Casetti.
Kinga Baranowska wyrusza na trzeci szczyt świata: Kanczendzonga. Połączyliśmy się dzisiaj z nią w studiu by dowiedzieć się jak do tej pory mija jej podróż.
Specjalnie dla nas Maciej Florek nakręcił materiał ze swojej podróży do Namibii w której między innymi odwiedził swoją siostrę. Tylko z nami możecie zwiedzić ten malowniczy zakątek, za przewodnika mając słynnego Glebę.
Mimo iż większość Polaków deklaruje, że spędzą święta w domu z rodziną, to górskie i nadmorskie kurorty przeżyją prawdziwy najazd "świątecznych turystów".
Nasz kulinarny podróżnik - Maciej Nowak zabrał nas dziś w podróż do Lutborka gdzie mieliśmy okazję towarzyszyć mu podczas produkcji kiełbasy.
Agnieszka Wróblewska o tym, jak wyglądają Święta Wielkanocne na Podhalu.
Gdzie tym razem wybrał się krytyk kulinarny Maciej Nowak?
W reportażu pokazaliśmy opozycję kubańską - młodych mężczyzn, którzy założyli zespół muzyczny. W tekstach piosenek mówią o sytuacji politycznej na Kubie, śpiewają też najbardziej znane utwory Jacka Kaczmarskiego, który był głosem antykomunistycznej opozycji w Polsce.
Co roku tysiące motocyklistów jedzie na Jasną Górę. W ubiegłym blisko 15 tys. zmotoryzowanych uczestniczyło w uroczystościach rozpoczęcia sezonu motorowego w Polsce. Tym razem towarzyszyła im nasza ekipa.
Tylko w dzień Dobry TVN Kinga Baranowska opowiedziała o swoich przygodach w drodze na trzeci szczyt świata.
Nasz kulinarny podróżnik tym razem pojechał do Białowieży - do restauracja Carskiej w Białowieży, która mieści się w zabytkowym budynku dworca kolejowego "Białowieża Towarowa", zbudowanego w 1903 roku dla cara Mikołaja II. Charakter i wystrój wnętrz, na który składają się oryginalne meble z tamtego okresu, nawiązują do czasów carskich. Dziś ten unikatowy obiekt architektury drewnianej przyciąga zarówno turystów, jak i smakoszy kuchni polsko-rosyjskiej.
Jedno z poznańskich biur podróży oferuje klientom pierwszą polską wycieczkę do Afganistanu. Przewodnikiem i opiekunem wycieczki będzie Tomasz Kamiński, orientalista i autor książki o Afganistanie, który w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział o niebezpieczeństwach, które wiążą się z taką wyprawą.
Zainspirowany faktem, iż nazwisko Kowalski jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, Vito Casetti postanowił podążyć śladami ludzi, którzy zajmowali się kowalstwem.