W ramach cyklu Szlakiem Zamków Gotyckich Vito Casetti odwiedził dziś Malbork i Gniew. Udało mu się dowiedzieć jak żyło się niegdyś na zamku, a także na co wydawane są dziś pieniądze z funduszy unijnych.
Syrenka powstała 55 lat temu. Vito z ciekawością odwiedził Nekielski Klub Miłośników Syren i Warszaw. Klub ten zrzesza dziewięciu właścicieli posiadających razem 32 Syreny i dwie Warszawy.
W związku z wizytą pary prezydenckiej w Japonii porozmawiamy o kulturze i tradycjach tego kraju. Pokażemy wam jak poprawnie zakłada się kimono.
Świat co kilka dni obiegają informacje o kłopotach prezydenckiego samolotu. Psuje się, zamarza. Z problemów tych Lecha Kaczyńskiego chce wybawić Janusz Palikot, poseł z PO.
Razem z nami zbadajcie tajemnicze "rzeszowskie piwnice", czyli jedyną w Polsce podziemną trasę turystyczną. Ale to nie koniec atrakcji, sami się przekonajcie co jeszcze ciekawego oferuje nam to miasto.
Na początku grudnia ukazał się audiobook „My som stond” – to pierwsza książka do czytania i słuchania o Śląsku. Na audiobook składa się sześć godzin opowieści oraz unikatowa książka. O audiobooku porozmawialiśmy z Kamilem Durczokiem i Arturem Rojkiem.
11 grudnia wyruszyła w kierunku Antarktydy, by zdobyć tam Mount Vinson (4892 m n.p.m.). Nie jest to trudna wyprawa pod względem wspinaczkowym, ale prawdziwym problemem są niskie temperatury. Czy Martyna sobie z nimi poradzi?
Prosto z miasta Kraka, spotkanie ze światowymi mistrzyniami kung fu. Rozmawialiśmy z nimi o ich sukcesach.
Po raz pierwszy nakręcony został film na tak dużej głębokości. Dokonali tego polscy nurkowie w podwodnej jaskini Blue Hole. Dzięki nim ludzie mogą teraz podziwiać zdjęcia prosto z egzotycznych głębin.
Skontaktowaliśmy się z Martyną Wojciechowską, która jest w drodze na Antarktydę. Dowiedzieliśmy się, jakie przeszkody napotyka w drodze do celu.
Tomasz Karolak często podróżuje i lubi to robić. Najczęściej odwiedza dzikie rejony i są to spontaniczne wyprawy. W Dubaju odwiedził jedyny na świecie siedmiogwiazdkowy hotel Burdż al-Arab.
Specjalnie dla was, prosto z Zakopanego, koncert Blue Cafe. Ale to nie wszystkie atrakcje, które dla was przygotowaliśmy. Pokażemy wam też i wyjaśnimy w czym są pomocne psy lawinowe.
Martyna Wojciechowska opowiedziała w Dzień Dobry TVN jak spędziła święta na Antarktydzie.
Vito Casetti odwiedził Teatr Wielki w Warszawie, na deski którego powróciła niedawno "Dama Pikowa" Piotra Czajkowskiego. Przy okazji przyglądania się przygotowaniom do spektaklu zwiedził zakamarki teatru.
Kiedy najlepiej pojechać do Egiptu? Czy wakacje w Egipcie są dużym wydatkiem? Co warto przywieźć na pamiątkę z Egiptu? Sprawdzili to: dziennikarz Maks Łubieński i operator TVN Paweł Gosk.
Vito po raz pierwszy odbył podróż balonem, a swoimi wrażeniami postanowił podzielić się z nami.
12 stycznia w poniedziałek Martyna wróciła z miesięcznej wyprawy. Podróż przedłużyła się o ok. 10 dni. O swoich przygodach opowiedziała nam w studiu.
Noszenie poza miejscami turystycznymi krótkich spódnic, szortów czy strojów plażowych jest uznawane w Egipcie za niestosowne. Targowanie się jest zwyczajem typowym dla wszystkich krajów arabskich. Dobrze jest więc targować się i pamiętać, że cena wywoławcza jest zawyżona. Ulubionym zajęciem Egipcjan jest przesiadywanie w kawiarniach. W Egipcie niedopuszczalne jest publiczne okazywanie sobie czułości. Na co jeszcze trzeba zwracać uwagę, by nie urazić Egipcjanina?
Vito Casetti odwiedził ostatnio Szkołę Policyjną w Słupsku. Dowiedział się między innymi co zrobić, aby zostać policjantem i czy każdy wstępujący w szeregi Policji, będzie pracował tak, jak w serialu "W-11"?
"Dolomiti Superski" to kompleks dwunastu ośrodków narciarskich w Południowym Tyrolu. 1200 kilometrów tras narciarskich i 450 najnowocześniejszych wyciągów. Specjalnie dla nas zwiedził go Vito Casetti.
Bartek Jędrzejak i Agnieszka Wróblewska byli dziś w samym sercu Bieszczad. Zostali gorąco przyjęci przez mieszkańców i ugoszczeni regionalnymi potrawami.
Vito odwiedził stoki włoskiego Trydentu, w tych stronach uczył się jeździć na nartach. Opowiedział nam o wszystkich zaletach tego niezwykłego regionu.
Zjazd na krechę z Kasprowego Wierchu do Kuźnic. Trasa liczy 6 km. Trzeba zjechać na krechę, na nartach czy snowboardzie. W 1979 roku Jan Nikliński wykonał w okolicach trasy zjazd na krechę ustanawiając rekord Polski, który przez blisko trzydzieści lat nie został pobity. Jechał ponad 180 km na godzinę i nie posiadał tak profesjonalnego sprzętu jaki można kupić dziś.
Na określenie nas i naszego sposobu życia wystarczą cztery słowa: wino, jedzenie, muzyka i morze - mówi Bojan Baketa, Dyrektor Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Polsce. Do Chorwacji co roku przyjeżdża aż 300 tys. Polaków. - Świadczy to o tym, że odnaleźli tam swoje miejsce, że czują się dobrze - mówi gość Dzień Dobry TVN.
Wyjeżdżając na wakacje do Hiszpanii pamiętaj o tym, że szczepienia nie obowiązują, czas przelotu z Polski to około trzy godziny, nie ma różnicy czasu (wyjątek to Wyspy Kanaryjskie, gdzie zegarek trzeba przestawić o godzinę do tyłu), a siesta trwa od 14.00 do 17.00. W tym czasie sklepy i urzędy są zamknięte.
Czy Jałta jest dobrym miejscem na wakacyjny wyjazd? Sprawdziła to dla nas nasza specjalistka od spraw Ukrainy - Weronika Marczuk-Pazura. Obejrzeliśmy razem z nią krymskie plaże i sprawdziliśmy miejscowe atrakcje.
Mykonos to grecka wyspa na Morzu Egejskim, należąca do archipelagu Cyklady. Wyspę zamieszkuje prawie 10 tys. mieszkańców. Od wielu lat jest chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na swój kosmopolityczny charakter oraz dobrze rozwiniętą bazę hotelową i rekreacyjną. Mykonos, którą odwiedziła nasza reporterka Anna Wendzikowska, urzeka małymi, białych domami z czerwonymi dachami, usytuowanymi wzdłuż wąskich, krętych uliczek.
Popularny wizerunek Turcji, utrwalony na zdjęciach i we wspomnieniach turystów, to idylliczny obraz śródziemnomorskich plaż i lazurowego morza. Słońce i piasek to zaledwie ułamek bogactw, które ma do zaoferowania Turcja. Jest ona jedną z kolebek cywilizacji, wspaniałą krainą, która łączy Europ z Azją, której historyczne i kulturalne skarby zachwycą turystów. To kraj, do którego masz ochotę wracać.
22 lipca w Bolegorzynie otwarto pierwsze w Polsce muzeum Państwowego Gospodarstwa Rolnego. . W muzeum PGRu można znaleźć ubrania z czasów PRLu, stare dokumenty, radia, telefony z tamtych czasów, meble. Na zewnątrz stoi traktor legenda- Ursus C 360. Wszystko to zachwyciło naszego niezmordowanego podróżnika Vita Casettiego.
W swojej ostatniej, przedwakacyjnej podróży, Vito Casetti odwiedził "polski Wersal", czyli zamek w Pszczynie. Na miejscu Vito zagrał w golfa i odwiedził rezerwat żubrów.