Pandemia koronawirusa zmieniła wakacyjne pomysły wielu Polaków. Niektórzy już od ubiegłego roku planowali swoje urlopy. Jakie opcje pozostają nam w tym roku? Czy możemy spodziewać się podwyżek cen w branży turystycznej?
Pandemia całkowicie zmieniła życie nas wszystkich. Sprawiła, że część ludzi nie mogła wrócić do własnych domów. Tak było w przypadku obsługujących duże statki wycieczkowe. Żaden port nie chciał ich przyjąć, przez co musiały ona przez kilka miesięcy pływać po otwartym morzu. Jak wyglądało życie na takim wycieczkowcu? W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to członków załogi jednego z nich.
Marek Kamiński i Wojciech Moskal dokładnie 25 lat temu zdobili biegun północny. Nie było łatwo, ale nie dali za wygraną. Dzisiaj, wspominają wyprawę, jako tą najważniejszą w życiu. Podzielili się z nami wspomnieniami.
Pod koniec marca 2020 r. małżeństwo żeglarzy wypłynęło jachtem z Kapsztadu. Niestety z powodu koronawirusa i zamkniętych granic, nie mogli schodzić na ląd. Po 55 dniach szczęśliwie dopłynęli do portu w Gdańsku. - To były wspaniałe dwa miesiące - stwierdzili.
Koronawirus wielu osobom pokrzyżował urlopowe plany. Jak spędzić w Polsce aktywne wakacje z dziećmi? Bezpiecznym i ciekawym pomysłem jest wycieczka rowerowa. Jak ją odpowiednio zorganizować? O tym opowiedział nam Alin Marciniak, podróżnik i fotoreporter.
Dojazd z Barcelony do Montserrat dla niektórych będzie równie atrakcyjny, jak sam klasztor na górskim zboczu, głównie dzięki wyjątkowym krajobrazom. Podróż charakterystycznymi żółtymi wagonikami kolejki linowej może być niezapomnianym przeżyciem.
Świnoujście leży nad cieśniną Świną i Morzem Bałtyckim. To jedyne miasto w kraju, które znajduje się na trzech dużych wyspach i aż 41 mniejszych, niezamieszkanych wysepkach. Jakie atrakcje turystyczne ma Świnoujście, co warto zobaczyć w tym mieście?
Turystyka to jeden z sektorów, który najbardziej ucierpiał podczas pandemii koronawirusa. Lazurowe Wybrzeże, czyli francuska część wybrzeża Morza Śródziemnego od Marsylii aż po granicę włoską, normalnie o tej porze jest wypełnione turystami. Teraz wszędzie jest pusto, a właściciele barów, restauracji i kawiarni martwią się o swoją przyszłość.
Kanada podzielona jest na dziesięć prowincji i trzy terytoria. Jednym z nich jest Nunavut na dalekiej północy, który ma powierzchnię niemal siedmiokrotnie większą od Polski. Do dziś nie stwierdzono tam żadnego przypadku koronawirusa. Takiej sytuacji sprzyja zapewne geograficzna izolacja i mała liczba mieszkańców. W zdecydowanej większości są to Inuici, a my dotarliśmy do Polki zamieszkującej od 15 lat kanadyjską Arktykę.
Agnieszka i Przemysław Pawłowscy postanowili, że z trójką dzieci wyjadą na półtora roku na Hawaje. To miał być sposób na spędzenie czasu w pięknych okolicznościach przyrody i pokazanie pociechom kawałka świata. Niestety po tym, jak dotarli na miejsce wybuchła pandemia koronawirusa. Jak globalna zaraza wpłynęła na ich nowe życie w raju?
Ograniczenia nałożone z powodu pandemii koronawirusa zatrzymały podróżników w domach. Jak radzą sobie ludzie, dla których wyjazdy są sensem życia? O tym opowiedziała nam Ewa Chojnowska-Lesiak, podróżniczka i autorka bloga „Szpilki w plecaku”.
Jakub Tolak i Zofia Samsel postanowili zmienić swoje życia. Rzucili pracę i ruszyli w niekończącą się podróż stworzonym przez siebie kamperem. O swoim pomyśle i codzienności opowiedzieli widzom Dzień Dobry TVN. Temat dodatkowo zgłębił Bartek Jędrzejak, który zachęca do spędzenia wakacji, właśnie, w kamperze.
Od 4 maja turyści znów mogą odwiedzać hotele, pensjonaty i apartamenty, które zostały ponownie otwarte w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki. Zobacz, jak wygląda obecnie sytuacja w turystycznej stolicy Polski – Zakopanem.
Rynek turystyczny w Polsce powoli i ostrożnie otwiera się na sezon turystyczny. Wiele osób planuje urlop w kraju, przez co znacząco wzrosło zainteresowanie domkami letniskowymi. W programie rozmawialiśmy o tym, czy tego typu nieruchomości są dobrą inwestycją.
Podczas pobytu w rejonie Podhala trzeba spróbować oscypka - twardego, owczego sera wędzonego. Jest naprawdę bardzo smakowity. Sprawdziliśmy, jak się go wyrabia.
Podróżnicy, którzy utknęli w najdalszych zakątkach świata, po wybuchu globalnej epidemii mierzą się z nową rzeczywistością. Poznajcie Dorotę i Michała, którzy swoją kwarantannę spędzają w Australii.
W tym momencie na morzach i oceanach znajduje się ponad milion marynarzy. Wśród nich jest kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Czy pandemia wpłynęła w znaczący sposób na ich pracę? Jak wygląda łączność z rodziną w kraju? Obejrzyjcie relację prosto ze środka oceanu.
Szymon Radzimierski to podróżnik, bloger i autor książek z serii Dziennik Łowcy Przygód. Mimo że ma zaledwie 14 lat, zwiedził już około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Szymon jest bohaterem nowego cyklu w Dzień Dobry TVN, w ramach którego opowiada o swoich wyprawach. Tym razem zdradził nam niezwykłe historie ze swojej podróży na Madagaskar.
Amanda Figlarska i Samuel St-Laurent w styczniu wyruszali w zaplanowaną podróż dookoła świata. Przemyślanka wraz ze swoim mężem, Kanadyjczkiem, podróżują własnym busem, który przerobiony został na campera z kuchnią, sypialnią i prysznicem. Jak wygląda przeprawa przez świat w dobie pandemii? Zapytaliśmy o to, łącząc się z parą przez wideokonferencję.
Małgorzata Modlińska i Joanna Boczek od kilku lat prowadzą polską restaurację i bar… w Szanghaju. Specjalnością ich lokalu są pierogi, ale entuzjaści nadwiślańskiej kuchni mogą również skosztować bigosu i mocnych trunków. W programie opowiedziały o tym, jak obecnie wygląda prowadzenie biznesu w Chinach i co zmieniło się po epidemii.
Wszyscy tęsknimy za wakacjami. Tym bardziej, że nie wiemy, kiedy znów będziemy mogli się na jakieś wybrać. Gwiazdy w tym kontekście niczym się od nas nie różnią. Udostępniają więc swoje wspomnienia z różnych egoztycznych miejsc. Gdzie lubią wypoczywać znani i lubiani?
Przejażdżka czerwonym, piętrowym autobusem to marzenie każdego turysty odwiedzającego Londyn. Chociaż na razie musimy się wstrzymać z wakacyjnymi planami, w małą podróż po stolicy Anglii zabrała nas Anna Senkara.
Bieszczady to jedna z najbardziej malowniczych polskich krain. Przyroda zachwyca tu swoim pięknem, bujnością i zróżnicowaniem. Zobacz, jakie cuda skrywa bieszczadzka puszcza.
Cesenatico to urocza miejscowość we Włoszech, która stanowi idealne miejsce na urlop. Słynie z pięknych plaż, a także zabytków, które po prostu trzeba zobaczyć. Co możesz zwiedzić w Cesenatico i jak spędzić tam czas? Sprawdź.
Odwiedzając to średniej wielkości miasto w zachodnich Niemczech, nie sposób nie odwiedzić stadionu BayArena. Choć obiekt nie należy do najnowocześniejszych, ma w sobie duszę i specyficzny klimat. Z jakimi atrakcjami spotkamy się jeszcze w Leverkusen? Miasto kusi zabytkowymi budowlami i ciekawymi pomnikami.
Sturovo to niewielkie słowackie miasteczko położone na granicy z Węgrami. Miejscowość zasłynęła przede wszystkim dzięki znajdującym się w niej popularnym basenom termalnym Vadas Sturovo oraz malowniczemu krajobrazowi, jaki tworzy wraz ze swoim węgierskim sąsiadem – Esztergom.
W Japonii sieć kolejowa jest bardzo dobrze rozbudowana, dzięki czemu jest to najlepszy sposób podróżowania po tym kraju. Pociągiem można dojechać praktycznie do wszystkich większych miast i co ważne, częstotliwość przejazdów jest niezwykle duża – pociągi ruszają co 10–15 minut. Koniecznością stało się więc maksymalne skrócenie czasu podróży. Odpowiedzią na tę potrzebę jest superszybki pociąg Shinkansen.
Saragossa to stolica Aragonii - regionu w północno-wschodniej Hiszpanii, który wyróżnia się górzystym ukształtowaniem terenu i malowniczą rzeką Ebro. Saragossa stanowi jedno z najpiękniejszych miast w całym kraju. Zwiedzanie Saragossy wiąże się nie tylko z podziwianiem monumentalnych i cennych zabytków, ale również z korzystaniem z bogatej oferty kulturalnej.
Dokładna data założenia miasta nie jest znana. Szacuje się, że powstało ponad tysiąc lat temu. Muzeum H. Ch. Andersena w Odense w Danii jest jedną z największych atrakcji południowego regionu kraju. To trzecie co do liczby ludności miasto zamieszkuje prawie 160 tysięcy osób.
Baseny termalne na Węgrzech są jedną z najbardziej znanych atrakcji tego kraju. Każdego roku tysiące turystów decyduje się na skorzystanie z uroków węgierskich kąpielisk i aquaparków. Skąd bierze się ich popularność? Jakie termy na Węgrzech warto odwiedzić?