Lwów, ponad 700 tysięcy mieszkańców, swego czasu zwany Florencją Północy. Znajduje się tutaj połowa ukraińskich zabytków, a lwowskie stare miasto wpisane zostało na listę zabytków UNESCO. Jedną z jego najbardziej urokliwych części jest kwartał ormiański. Jesteście ciekawi? Zapraszamy na wspólną w podróż do Lwowa.
-Rzeczywiście góra nie jest uznawana za jakoś szczególnie ładną – przyznał fotoreporter Piotr Piotr Trybalski, który na temat Mount Everest wie dosłownie wszystko. Jakie ciekawostki wiążą się z nazwą góry? Czy każdy może bez problemu się na nią wspiąć?
Szymon Radzimierski to 13-letni podróżnik, który zwiedził już około czterdziestu krajów na sześciu kontynentach. Swoim przygodom poświęcił bloga oraz książki z serii „Dziennik Łowcy Przygód”. Szymon jest bohaterem nowego cyklu, w ramach którego gości u nas raz w miesiącu i opowiadał o swoich podróżach. Tym razem przybliżył nam historie ze swojej wyprawy do Etiopii.
Bartek Jędrzejak odwiedził, znajdujący się na Dolnym Śląsku, Zamek Czocha. Miejsce zwane jest polskim Hogwartem, dlatego chętnie spotykają się tam małe czarodziejki i czarodzieje, którzy chcą być jak Harry Potter.
Świeradów-Zdrój to jedno z najpiękniejszych dolnośląskich miast uzdrowiskowych, które położone jest w malowniczych Górach Izerskich, w Sudetach Zachodnich. Pełno tu ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, zobaczyć i podziwiać. Dowiedz, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Świeradowie-Zdroju.
Korona Europy liczy 46 szczytów. Rodzina głogowskiego dentysty zdobyła je wszystkie. Na początku stycznia zakończył się trwający od 2017 roku projekt polegający na wejściu na najwyższe szczyty i wzniesienia każdego kraju na kontynencie.
Miasteczko TVN Projekt Zima rozlokowało się na Dolnym Śląsku w Karpaczu, w stacji narciarskiej Winterpol Biały Jar. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na turystów.
Polacy kochają Zakopane. Tatrzańskie miasto to jedyne takie miejsce na mapie Polski - piękne, górskie widoki, lokale gastronomiczne, sklepy z pamiątkami i uliczne stoiska. Jest przyjemnie, ale i drogo. Zobacz, kiedy okazja może okazać się oszustwem.
Innsbruck jest kojarzony głównie ze sportami zimowymi. Nic w tym dziwnego, w końcu miasto z każdej strony otoczone jest Alpami, które są wspaniałym tłem dla tamtejszej architektury. Zobaczcie, co można zwiedzić w stolicy Tyrolu.
Maastricht to kolebka Unii Europejskiej i prawdopodobnie najstarsze miasto Niderlandów. Pełne jest miejsc niezwykłych, jakich w Polsce nie zobaczymy. Wśród nich są: księgarnia z grobowcem, kawiarnia z warsztatem rowerowym i luksusowy hotel z dawnym kościele.
Śnieg zasypał Białkę Tatrzańską. Stoki są idealnie przygotowane, a na trasach panują idealne warunki do białego szaleństwa. Po całym dniu szusowania i zabaw w śniegu - strudzonych narciarzy i snowboardzistów rozgrzeje gorąca czekolada z miasteczka Wedla.
To nieprawda, że na wózku nie da się zwiedzać świata. Udowadnia to Łukasz Hećman, którego zdaniem ograniczenia są tylko w głowie. Które miejsce jest według niego najlepiej przystosowane dla niepełnosprawnych podróżników?
Leżący u podnóża Śnieżki malowniczy Karpacz przyciąga w ciągu roku ponad milion turystów. Najczęściej można ich spotkać na górskich szlakach i w schroniskach. Jednak Karkonosze to nie tylko piękna przyroda, ale również moc innych atrakcji, które warto odwiedzić podczas wyprawy w Sudety.
Kopia Pałacu na Wyspie - najpiękniejszego obiektu w Łazienkach Królewskich - stanęła w japońskim Sapporo. Wykonana z lodu budowla, razem z pomnikiem Fryderyka Chopina, jest jedną z atrakcji trwającego własnie Festiwalu Śniegu. Dlaczego Japończycy kochają polską kulturę? O tym rozmawialiśmy z naszymi gośćmi.
Coraz więcej młodych Polaków decyduje się na studia za granicą. Młodzież najczęściej podejmuje naukę w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i Danii.
Jeden z najbardziej znanych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Czarna Góra Resort to miejsce, w którym obecnie jest śnieg! To prawdziwy raj dla narciarzy i snowbordzistów.
Ukraina, Galicja, Lwów - czyli początek kolejnej przygody podróżnika Mikołaja Reya. Zaczyna od centrali dobrego smaku, czyli bazaru. Co pysznego tam znalazł?
Luty w naszym kraju to jeden z najmniej atrakcyjnych miesięcy. Wtedy najczęściej jest bardzo zimno, a dni są niezwykle krótkie. Poza tym ostatnimi czasy występuje u nas duży deficyt śniegu, więc i widok za oknem jest mało optymistyczny.
Sapporo jest największym miastem na wyspie Hokkaido – najbardziej na północ wysuniętej spośród wysp japońskich. Jest też piątym co do wielkości miastem Japonii. W Sapporo znajduje się jedyne na wyspie międzynarodowe lotnisko.
Sudety na Dolnym Śląsku to kopalnia atrakcji. Malownicza okolica stanowi prawdziwy raj dla narciarzy oraz miłośników piękna przyrody i fantastycznych widoków. Masyw Śnieżnika jest bez wątpienia miejscem, gdzie można oddychać pełną piersią.
Wiele osób marzy o zawodzie, który zapewnia dobre zarobki oraz możliwość podróżowania i poznawania nowych ludzi. Wszystko to obiecuje praca stewardessy. Dla tych, których męczy rutyna, to wprost idealne zajęcie.
Projekt Zima oficjalnie rozpoczęty. Zieleniec jest pierwszym z dolnośląskich kurortów zimowych, w których do końca lutego będą gościć kamery Dzień Dobry TVN. Na stoku Gryglówka będziemy jeździć na nartach, snowboardzie, bawić się i jeść pyszne regionalne potrawy.
Niedaleko Gryfina można spotkać przyrodniczą osobliwość. To stary, sosnowy las, w którym drzewa wygięte są pod kątem ok. 90 st. Wszystkie pnie kierują się na północ. Widok jest niesamowity. Istnieje kilka teorii, które mają wyjaśnić krzywiznę drzew. Niektóre z nich są niezwykłe.
Innsbruck zimą przyciąga doskonałą ofertą, skierowaną do fanów nart i snowboardu, a także pasjonatów kultury. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tu na gości.
Czym byłoby jedzenie bez przypraw? Drobne ziarenka odgrywają dużą rolę w kuchni, ponieważ potrafią diametralnie zmienić smak każdej potrawy. Wie coś o tym Jędrzej Majka, dziennikarz i autor książek podróżniczych, który wybrał się w niesamowitą podróż śladami przypraw. Jakie historie są z nimi związane?
Gdzie chodziło się na ciastko, gdzie można było spotkać znane osobistości? Dzięki akcji #historienieznane mamy okazję poznać ciekawostki z przeszłości. Jedną z takich historii podzieliła się z nami Anna Dróżdż, która opowiedziała o rodzinnej i legendarnej kawiarni „Czytelnik”. Pamiętacie inne kultowe miejsca, które na stałe zapisały się na mapie dawnej Warszawy? W studiu przypomniał nam o nich dziennikarz, Grzegorz Kalinowski.
Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę, by mieszkają z goszczącą rodziną, której pomagają w opiece nad dziećmi. Jednocześnie mogą poznawać język i kulturę oraz podróżować. Na tym polega system Au Pair. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w programie? Mówiły o tym jego uczestniczki.
Kotlina Kłodzka należy do jednych z najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. Tych, którzy wybierają aktywny wypoczynek, do przyjazdu tutaj namawiać nie trzeba. "Projekt zima" po raz kolejny zagościł na stokach w Zieleńcu. Otwarcie miasteczka już w najbliższy weekend.
Jacek Libucha od 10 lat marzył o zdobyciu w pojedynkę Bieguna Południowego. Spełnił swoje marzenie 5 stycznia 2020 roku, po 53 dniach wyprawy. Jest trzecim Polakiem, który tego dokonał.
Czy wiedzieliście, że z Polski można dostrzec Alpy? Pierwsze zdjęcie najwyższego łańcucha górskiego Europy zrobione ze Śnieżnicy wykonał Krzysztof Strasburger. Autor niezwykłej fotografii opowiedział o swoim dokonaniu.