Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nowego Jorku jest bez wątpienia Times Square. Co roku przyjeżdża tu blisko 40 mln osób i jest ono najchętniej odwiedzaną atrakcją turystyczną na świecie.
Górski krajobraz niezależnie od pory roku zachwyca swoim majestatem. Nie dziwi więc, że wędrówki po tatrzańskich szlakach przyciągają rzesze turystów. Jako, że nie każdy jest wziętym taternikiem, na stokach dochodzi do wielu wypadków, które wymagają interwencji TOPR. Zobacz, jak działają ratownicy i jak należycie zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.
Cztery miesiące temu Katarzyna Werner zmieniła pracę w studiu TVN24 na tropikalny Zanzibar w Tanzanii. Wraz z końcem roku czas na pierwszą ocenę najważniejszej decyzji w jej życiu. Z Kasią rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN, Robert Stockinger.
O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiadała prosto z zaśnieżonej Gubałówki. Jaka czeka na aura w ciągu kilku najbliższych dni?
Podczas gdy w Polsce zima i niskie temperatury, my przenosimy się na chwilę na gorącą Saharę. Michał Cessanis wybrał się w podróż do Tauzar, daktylowej stolicy Tunezji i pokazał nam, jak wygląda miasto.
Sztokholm to miasto nowoczesne, ale jednocześnie pamiętające o swojej przeszłości. Warto zwiedzić w nim zarówno budowle współczesne, jak i te powstałe w czasach renesansu. Zapoznaj się z listą wartych odwiedzenia miejsc i jedź do Sztokholmu z ułożonym planem.
Hindukusz to łańcuch górski, zlokalizowany w Azji. Jego nazwa pochodzi od słów z języka paszto, gdzie Hindu Kusz oznacza zabójcę Hindusów. Wiele to mówi o tym łańcuchu – wspinaczka może być bardzo niebezpieczna. Jednak Hindukusz nadal jest celem wielu osób, które marzą o wejściu na jego najwyższy szczyt.
Piotr Kraśko wybrał się na lotnisko, aby sprawdzić, dokąd podróżujemy przed świętami. Dziennikarz przepytał przechodniów o cel i kierunek ich wyjazdów. Tradycyjne święta w domu, czy może odpoczynek w ciepłych krajach? Nie jest ważne gdzie, ważne, aby Wigilię spędzić z ludźmi, których się kocha.
To trzecie pod względem liczby ludności miasto w Niemczech położone jest na Wyżynie Bawarskiej. Prawa miejskie ma już od XII wieku. Monachium jest pięknym miastem ze stosunkowo dużą liczbą zabytków. Miłośnicy historii z pewnością będą podziwiać stare kościoły i niesamowite kolekcje dzieł sztuki. Po Monachium widzów Dzień Dobry TVN oprowadzał Michał Cessanis.
Jeśli lubicie świąteczny klimat, a podróże nie są wam straszne, polecamy wycieczkę do Chorwacji. To właśnie tam znajduje się najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie. Zobaczcie sami.
Elżbieta Dzikowska to jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek, fotografka, sinolog, a także krytyk sztuki. Chroni swoją intymność, ale dla nas zrobiła wyjątek i jako jedynych zaprosiła do swojego gabinetu.
Tatry co roku przyciągają tysiące turystów. Trudno się dziwić – to nasze jedyne góry typu alpejskiego. Można przeżyć tu dreszczyk przygody, wspinając się na najtrudniejsze szlaki, takie jak Orla Perć, zwana jedyną polską via ferrata, ale też pospacerować łatwiejszymi ścieżkami, nawet jeśli nie mamy kondycji maratończyka. I właśnie jednym z takich szlaków jest droga na Rusinową Polanę. Widoki zaś są tu prawdziwie wysokogórskie.
Tęczowy Most w świecie znany jest pod nazwą Rainbow Bridge. Zbudowany został w Tokio, gdzie łączy dzielnicę Shibaura ze sztuczną wyspą Odaiba. Most budowany był przez 6 lat między 1987 a 1993 rokiem jako pięćdziesiąty co do wielkości most na świecie. Uroczyste otwarcie miało miejsce 27 sierpnia 1993 roku. Długość Tęczowego Mostu to 798 metrów, a jego najdłuższe przęsło ma 580 metrów.
Niektóre linie lotnicze umożliwiają podróżowanie z pupilem. Zabranie na pokład samolotu psa lub kota wymaga zgody przewoźnika. O jej udzieleniu decydują m.in. gabaryty zwierzęcia. Jak przewieźć psa samolotem? Czy do samolotu można zabrać kota? Jak podróżować z papugą? W programie o podróżach z psem opowiedziała Iga Nowińska, agentka modelek.
Rovaniemi to jedno z miast, w stronę których szczególnie ciepło spoglądają w okresie przedświątecznym zarówno ci młodsi, jak i nieco starsi. Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi to jednak miejsce, które jest warte odwiedzenia o każdej porze roku, choć dostać się tutaj nie jest tak łatwo.
Jednym z miejsc koniecznych do odwiedzenia podczas pobytu w Kazachstanie jest Kanion Szaryński, unikalny i zapierający dech w piersiach zabytek przyrodniczy, który wywrze wrażenie nie tylko na miłośnikach natury. Sprawdź, z czego słynie Kanion Szaryński i jak się do niego dostać.
Zamek w Łapalicach to miejsce, które mimo krótkiej historii obrosło legendami i plotkami. Budowla ta łączy w sobie opowieść o marzeniach, porażkach, podziwie i niedowierzaniu. To także dowód na to, że ignorowanie przepisów i naginanie pozwoleń może skończyć się porażką finansową i pogrzebaniem marzeń w gruzach.
Epir, kraina położona w północno-zachodniej Grecji między pasmem górskim Pindos a Morzem Jońskim, łączy w sobie krajobraz imponujących wapiennych szczytów z uroczą nadmorską scenerią. Cały region jest poprzecinany pasmami wzgórz i rzekami, których brzegi są spięte malowniczymi mostami łukowymi. Klimat wybrzeża jest umiarkowany, natomiast w głębi lądu może być nieco chłodniej. Epirskie wsie i miasteczka połączone są wijącymi się serpentynami po zboczach gór drogami, oferującymi kierowcom niezapomniane widoki.
Tzw. Zamek Drakuli mieści się w miejscowości Bran, pomiędzy Siedmiogrodem z Wołoszczyzną. Do zamku przylgnęło określenie „Zamek Drakuli”, choć osławiony w powieści Brama Stokera wampir Drakula był postacią fikcyjna, a jego prawdopodobny pierwowzór związany jest z zupełnie innym zamkiem Transylwanii.
Szymon Radzimierski to podróżnik, bloger, autor książek z serii Dziennik Łowcy Przygód, ambasador National Geographic Kids. 13-latek będzie bohaterem nowego cyklu w Dzień Dobry TVN i raz w miesiącu, opowie widzom niezwykłe historie z podróży.
Pokonali na nim 20 tysięcy kilometrów po drogach Argentyny, Boliwii, Chile, Peru i Urugwaju. Przejechali przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę. Wszystko to traktorem. W niedziele w studiu gościli Marcin Obałek i Monika Filipiuk-Obałek, którzy opowiedzieli o traktoriadzie.
Rugby znajduje się w środkowej Anglii, we wschodniej części hrabstwa Warwickshire. Powstało na miejscu dawnej osady z epoki żelaza. Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z 1086 r., a prawa miejskie Rugby uzyskało w 1299 r.
Strasburg leży w północno-wschodniej Francji na rzeką Ren, niedaleko granicy z Niemcami. Strass w nazwie pochodzi z łaciny i oznacza położenie miejscowości w pobliżu bitej drogi, wybudowanej przez Rzymian (strata via, czyli droga brukowana). Początki miasta sięgają starożytności. Wtedy to, na Grand Ile (w tłumaczeniu Wielka Wyspa) została założona przez Celtów osada, którą nazwano Argentorate (czyli Wodna Twierdza).
Kontroli na lotnisku podlegają wszystkie przewożone przez nas przedmioty, ale również my sami. Jak ona wygląda? I o czym należy pamiętać? Sprawdził to prowadzący Dzień Dobry TVN Piotr Kraśko, który w bagażu miał atrapę bomby.
Wiele atrakcji turystycznych Danii znajduje się w Kopenhadze, stolicy kraju. Sprawdzamy, jak je zwiedzić nie drenując portfela i kiedy pojechać do Danii na wycieczkę marzeń.
Ćennaj, czyli dawny Madras, to jedno z największych miast Indii. Polscy turyści rzadko je odwiedzają, gdyż nie jest to popularny punkt na mapie podróżniczej. Warto jednak zmienić nieco swoje plany i choć na chwilę zawitać do Ćennaj.
62-letni Dong Il Park przed śmiercią chce zobaczyć cały świat. Jego wędrówki zaprowadziły go do… Brzączowic – malutkiej miejscowości pod Krakowem. O swoich wędrówkach opowiedział w reportażu Stefanii Kulik.
Salto Angel, znany również jako Salto Angelo, to najwyższy na świecie wodospad, uznawany za jeden z najpiękniejszych na Ziemi. Nazywany jest także „Wodospadem Aniołów” lub „Wodospadem Złamanego Serca”, co wiąże się z legendą dotyczącą jego powstania. Położony w malowniczej Wenezueli, przyciąga turystów z całego świata.
Most Brookliński wybudowano w 1884 roku i do tej pory jest to jedna z najstarszych tego typu konstrukcji na świecie. Wciąż budzi zachwyt ludzi z całego świata, lecz nie każdy wie, jak wiele strat poniosły osoby zaangażowane w jego budowę – dowiedz się o nim więcej.
Laponia jest obszarem kulturowym i geograficznym zlokalizowanym w północnej Europie, za kręgiem polarnym. Zajmuje tereny Rosji, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Ten ostatni kraj cieszy się największą popularnością. Przyciąga wszystkich – zarówno małych, jak i dużych – kultową wioską Świętego Mikołaja. W Laponii Santa Claus ma swoją siedzibę od lat 80. XX wieku.