Bezpłatne bilety kolejowe na Dzień Dziecka 2021. Kto będzie mógł z nich skorzystać?

Rodzina, która podrózuje pociagiem
Photo and Co/Getty Images
Źródło: The Image Bank RF
PKP Intercity szykuje niespodziankę dla dzieci i ich rodziców. Już we wtorek, 1 czerwca 2021 r., spółka - z okazji Dnia Dziecka - wypuści specjalne bilety, które pozwolą najmłodszym pasażerom bezpłatnie jeździć pociągami należącymi do PKP Intercity. Kto będzie mógł skorzystać z bezpłatnych biletów na Dzień Dziecka?

Bezpłatny bilet z okazji Dnia Dziecka 2021. Kto z niego skorzysta?

Bezpłatny bilet na Dzień Dziecka będzie uprawniał do przejazdu w drugiej klasie wszystkimi pociągami należącymi do PKP Intercity – Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Jak podaje PKP Intercity, z bezpłatnych biletów na Dzień Dziecka będą mogły skorzystać dzieci do 16 roku życia. Maluchy do 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100 proc. W przypadku starszych dzieci - między 4. a 16. rokiem życia - wystarczy pobrać w kasie bilet i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka.

Ze względu na trwającą pandemię bezpłatne bilety na Dzień Dziecka będą wydawane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia i będą ważne jedynie na przejazd, na który zostaną wystawione. Na stacjach, na których nie ma kasy biletowej lub jest ona nieczynna, bilety na przejazd pociągami EIC, IC oraz TLK będzie można pobrać u konduktora.

Ulga dla rodziców w Dzień Dziecka 2021

1 czerwca na ulgi mogą liczyć także rodzice czy opiekunowie. Z Biletu Rodzinnego mogą skorzystać osoby, które podróżują w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. W ten sposób każdy z członków grupy otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet. Osoby posiadające ulgi ustawowe korzystają ze swoich indywidualnych uprawnień.

Ulga obejmie także posiadaczy tzw. Karty Dużej Rodziny. Oprócz przysługującej im 37 proc. ulgi otrzymają jeszcze 30 proc. upustu na zakupione bilety – wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie

Podróż z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Od 15 maja w pociągach PKP Intercity znów mogą być zajęte wszystkie miejsca siedzące, do leżenia i sypialne, natomiast nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc. Na pokładach pociągów nadal obowiązuje również zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży. Wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu.

Podróże z dzieckiem w plecaku

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Dlaczego Dzień Mamy jest ważny? Przedszkolaki: "Bo mama jest księżniczką i nas kocha"

Jakie będzie lato? Jest prognoza IMGW

Michał Cessanis i nieznany Sopot. Zobacz, jak zaskakująco wykorzystuje się tamtejszą solankę

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: PAP|intercity.pl

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?