Paszport covidowy w dobie koronawirusa ułatwia podróżowanie do wielu krajów, jednak podczas wjazdu do Tunezji od soboty 10 lipca będzie on zbędny. Jaki dokument w takim razie trzeba przy sobie mieć, by móc spędzić tam urlop?
Lato to czas podróży, zarówno tych bliższych, jak i dalekich. Nieważne czy na wycieczkę wybierasz się samochodem, busem czy pociągiem, warto zawczasu przemyśleć, jaki zabrać ze sobą prowiant. Może okazać się to zbawienne, gdy na trasie nie będzie stacji benzynowej oferującej jedzenie, albo będzie zamknięty Wars. Podpowiadamy, jakie jedzenie zabrać w drogę, by nie zepsuło się w wysokich temperaturach.
Filip Chajzer korzysta z sezonu wakacyjnego i w wolnym czasie postanowił zwiedzić miasto, w którego nigdy nie miał okazji odwiedzić. Na Instagramie poinformował, że wybiera się na jednodniową wycieczkę do Paryża. Co warto zobaczyć w stolicy Francji? O pomoc poprosił swoich fanów.
Lato rozpoczęło się w najlepsze, a rodzice ruszyli ze swoimi pociechami na urlopy. Podczas gdy jedni postawili na luksusowe hotele z basenem, inni zdecydowali się na wakacje pod namiotem. Czego survival może nauczyć nasze pociechy? O tym opowiedziała Magdalena Bodnari, autorka bloga podrozujacarodzina.pl.
Wasz pupil nie lubi zostawać sam w domu, a wy od dłuższego czasu nie możecie wyjechać na upragnione wakacje? Podróżowanie ze zwierzętami bywa trudne, ale nikt nie powiedział, że jest niemożliwe. Dobra organizacja i sprawny research pozwalają wyruszyć na urlop nawet z całą załogą czworonogów. Najlepszym tego przykładem jest Małgorzata Głowacka, właścicielka piątki psiaków, z którymi jeździła na wakacje zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Wakacje to czas relaksu i odpoczynku, jednak każdy podchodzi do tego inaczej. W psychologii nazywane to jest "odhamowaniem", czyli pozbawieniem hamulca powinności. O skutkach takiego traktowania urlopu opowiedzieli nam Dominika i Antek. Oboje przeżyli najgorsze wakacje w życiu, bo ich sąsiadami na plaży byli ludzie, którzy zapomnieli o dobrych manierach. Jak z takimi osobami rozmawiać, zdradza Katarzyna Kucewicz, psycholożka i terapeutka.
Wakacje w pełni i wiele osób planuje podróż lub właśnie wyruszyło na odpoczynek. Ci, którzy planowali wyjechać na Litwę, albo przejechać przez jej terytorium, muszą spełnić jednak nowe wymagania. Wszystko związane jest z siejącą strach nową mutacją koronawirusa, czyli Deltą.
Nadmorskie kurorty, szlaki wycieczkowe w górach, ale i ulice polskich miast pełne są ludzi, którzy beztrosko wrócili do codzienności. Dystans społeczny zdaje się nie istnieć, a maseczki ochronne znikają z twarzy nawet w miejscach, w których ich noszenie wciąż jest obowiązkowe. Czy Polacy zapominają już o pandemii COVID-19?
Wcale nie trzeba lecieć na zagraniczne wakacje do odległych krajów, by przeżyć niezapomnianą przygodę. Szczególnie w czasie pandemii, gdy podróże były ograniczone, na popularności zyskały mikrowyprawy. Co to takiego?
Hotelowe ręczniki od zawsze były tematem wielu sporów. Podczas gdy jedni zawsze jeżdżą na wakacje ze swoim kompletem, inni zdają się na to, co przygotuje obiekt noclegowy. Czy jest to bezpieczne dla naszej skóry i zdrowia? Temat ten przybliżyła nam lek. Katarzyna Zakrzewska, dermatolog.
Od 5 do 10 proc. – o tyle wzrosła szacowana waga pasażerów i bagażu. Dodatkowe kilogramy podróżujących mogą być problemem dla linii lotniczych, które już zapowiadają poważne zmiany. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżnym.
W większości krajów Europy nakaz noszenia maseczek dotyczy najczęściej pomieszczeń zamkniętych. Wciąż jednak są państwa, w których trzeba mieć zasłonięte usta i nos także na świeżym powietrzu. Za lekceważenie zasad grożą grzywny sięgające nawet 1900 złotych.
Według prognoz, światowa turystyka powróci do poziomu sprzed pandemii w 2023 roku. Przedstawiciele branży we Florencji nie są jednak przekonani, czy to powinno nas cieszyć. - Czy naprawdę tego chcemy, czy chcemy wrócić do zatłoczonych do granic możliwości miast i muzeów? - pytają.
Osadnik Gajówka, zwany Lazurowym Jeziorem, znajduje się w województwie wielkopolskim. Autorzy blogów podróżniczych i instagramerzy ochrzcili to miejsce "polskimi Malediwami". Biały piasek i turkusowa woda zaczęły przyciągać rzeszę turystów, którzy nie są świadomi czyhającego zagrożenia.
Szukasz miejsca, które będzie wyglądać zjawiskowo nie tylko na żywo, ale także na zdjęciu? Dobrze trafiłeś. Przedstawiamy przegląd najładniejszych miejsc na mapie Polski. Odwiedzić możesz je zarówno ze znajomymi, jak i z dziećmi.
Planujesz wakacje w Chorwacji? Wszyscy, którzy chcą wjechać do tego kraju, muszą przedstawić Unijny Certyfikat COVID potwierdzający szczepienie, wynik testu lub ozdrowienie. Taki przepis obowiązuje od czwartku, 1 lipca. Powodem jest sytuacja epidemiologiczna.
Brindisi to popularne turystyczne miasto położone na brzegu morza. Jego ważne miejsca to port i starożytne rzymskie kolumny, które ułatwiały żeglarzom orientację. Kolumny są do dziś symbolem miasta. Brindisi słynie ze swoich złotych plaż, z ciepłej i słonecznej pogody oraz zachowanych starożytnych i średniowiecznych zabytków.
Ho Chi Minh to ogromne miasto. Oficjalnie żyje w nim około 8,5 miliona ludzi, a nieoficjalnie liczba ta może sięgać 13 milionów. Podstawowym środkiem transportu jest skuter. Jest ich tak dużo, że w ruchu ulicznym panuje ogromny chaos.
Siusianie dzieci na plaży, w parku czy na wydmach rozgrzewa fora internetowe każdego lata. Jedni rodzice nie widzą w takim zachowaniu maluchów nic zdrożnego, a inni uważają, że jest niedopuszczalne. A co na to prawo? Czy rodzic, który wysadza dziecko w miejscu publicznym, może dostać za to mandat? Sprawdziliśmy to.
Mimo że Agnieszka od kilkunastu lat jeździ na wózku inwalidzkim, nie zamierza zamykać się w czterech ścianach i wegetować. Wręcz przeciwnie, spełnia swoje marzenia m.in. podróżując po świecie. Ostatnio była we Włoszech i korzystała z tego, na ile tylko mogła. Nam opowiedziała o akceptacji swojej niepełnosprawności i apetycie na życie.
Jezioro Bodeńskie swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowej lokalizacji. Mieści się na pograniczu Szwajcarii, Niemiec i Austrii, a nad jego powierzchnią górują majestatyczne Alpy.
Kuchnia węgierska, nazywana też kuchnią madziarską, charakteryzuje się bogactwem smaków i aromatów. Kojarzy się głównie z tłustymi potrawami o dużej pikantności, jednak tak naprawdę jest o wiele bardziej różnorodna. Jakie są najpopularniejsze dania węgierskie?
O średniowiecznym zamku w Bobolicach krąży wiele legend, a jego historia to pasmo przeróżnych konfliktów. Szczęśliwie po ponad dziesięcioletniej rekonstrukcji udało się przywrócić mu pierwotny wygląd, dzięki czemu odbudowany zamek w Bobolicach prezentuje się niemal jak w latach swojej świetności.
Wielu rodziców, szczególnie małych dzieci, już w połowie czerwca ruszyło na wakacje. Ci, którzy czekali na zakończenie roku szkolnego, właśnie rozpoczęli przygodę i spędzają czas z dziećmi w różnych zakątkach świata. Tak jak Maja Bohosiewicz, która z córką i synem korzysta z pięknej pogody.
Świat powoli opanowuje pandemię i dalekie podróże znowu są możliwe. Gdzie w tym roku na wakacje wyjadą Polacy? Ile pieniędzy chcą przeznaczyć na odpoczynek? Na te pytania odpowiada raport "Wakacyjny portfel Polaków", przygotowany na zlecenie Związku Bankowców Polskich.
O letnim wypoczynku marzymy przez cały rok. Okazuje się, że - w odróżnieniu od poprzedniego sezonu - nie zamierzamy z niego rezygnować. Ponad 40 proc. z nas deklaruje wyjazd na wakacje. Gdzie je spędzimy?
Półwysep Pelješac w Chorwacji jest znany i chętnie odwiedzany co najmniej z kilku powodów. Turyści doceniają piękne plaże, czystą wodę, malownicze ukształtowanie terenu, a także lokalne produkty – to tutaj powstaje wino Dingač i najsmaczniejsza w całej Chorwacji oliwa z oliwek.
Kraków to miasto królów Polski, w którym możemy znaleźć rozmaite skarby, w tym zielone parki i lasy. Najlepiej odkrywać je odpoczywając na trawie, spacerując czy pływając po Wiśle. O aktywnym wypoczynku w Krakowie w Dzień Dobry Wakacje porozmawialiśmy z lokalną społecznością oraz Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim.
W Tatrach więcej wypadków zdarza się latem niż zimą. To wszystko dlatego, że gdy pogoda dopisuje, w góry ruszają tłumy turystów. Zdaniem ratownika TOPR Andrzeja Górki, wielu niebezpiecznych sytuacji można uniknąć, jeśli wyprawy będą dobrze zaplanowane.
W Tatrzańskim Parku Edukacyjnym w Zakopanem można na żywo obserwować dzikie zwierzęta bez wychodzenia w góry. Przygotowano także prelekcje o ich życiu i zwyczajach. Twórca parku Jarosław Sitarz pragnie uświadamiać odwiedzającym Tatry, w jaki sposób powinniśmy zachowywać się w kontakcie z przyrodą.