Martyna Wojciechowska o nowym sezonie "Kobiety na krańcu świata": "Nie zabrakło trudnych tematów"

Martyna Wojciechowska powraca z fascynującymi bohaterkami
Źródło: Dzień Dobry TVN
"Kobieta na krańcu świata" to program, w którym Martyna Wojciechowska pokazuje, jak wygląda życie kobiet w różnych częściach globu. Gdzie słynna podróżniczka zabierze nas tym razem?

"Kobieta na krańcu świata" - Martyna Wojciechowska o kolejnym sezonie

"Kobieta na krańcu świata" to produkcja, która cieszy się niesłabnącą popularnością. W niedzielę, 31 października, na antenie stacji TVN można było obejrzeć premierowy odcinek 13. sezonu programu. Tym razem Martyna Wojciechowska zabrała widzów w podróż do Transylwanii, aby przybliżyć życie romskiej społeczności Gaborów. - To bardzo specyficzna grupa, bardzo barwna. Mężczyźni noszą tam wielkie kapelusze i wielkie wąsy, a kobiety kolorowe spódnice. Szyje się jej z 13-15 metrów materiału, tylko po to, aby kobieta miała możliwie jak największe biodra - mówiła w Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska, podróżniczka i prowadząca program "Kobieta na krańcu świata".

Warto dodać, że społeczność Romów jest zamknięta, a pozycja kobiety z góry ustalona. Mimo że nie jest im łatwo walczyć o swoje prawa, to są wśród nich takie, które chcą żyć inaczej. Jedną z nich jest Rosalina. To właśnie jej historię opowiada pierwszy odcinek 13. serii "Kobiety na krańcu świata".

Nowy sezon "Kobiety na krańcu świata". Gdzie wybrała się Martyna Wojciechowska?

W 13. sezonie "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska odwiedziła nie tylko Rumunię, ale także Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Kenię. - Tym razem postanowiliśmy wybrać takie kierunki, które są pozornie znane. Wielu Polaków jeździ do Dubaju, Kenii czy do Gruzji. To są bardzo popularne kierunki, ale moim marzeniem było, aby pokazać te miejsca, o których myślimy, że coś wiemy, z zupełnie innej perspektywy. Przewrotnie - mówiła podróżniczka.

Martyna Wojciechowska w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem wyznała, że w tym sezonie nie zabrakło też trudnych tematów. - Zmierzyliśmy się z leczeniem niepłodności, mamy bohaterkę, która jest osobą interpłciową. Poznałam również kobietę, pierwszą osobę z Arabii Saudyjskiej, która zdobyła Koronę Ziemi. To spotkanie było dla mnie szczególnie emocjonalne - dodała.

Jakie jeszcze niespodzianki przygotowali dla nas twórcy "Kobiety na krańcu świata"? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek-Linda/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości