W związku z pandemią COVID-19 wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie tegorocznych urlopów w ojczyźnie. Polska ma wiele do zaoferowania, więc odpowiednio zaplanowane wakacje w kraju mogą być naprawdę udane. Jakich cen spodziewać się w lecie 2021 roku?
Wakacje w Polsce
Hotele, restauracje i cała infrastruktura turystyczna i rozrywkowa ucierpiały na skutek pandemii niemal na całym świecie. Podobnie jest w Polsce. Właściciele obiektów robią, co mogą, by "utrzymać się na powierzchni" i przyciągnąć turystów do siebie. Jedni nie mają wyjścia i są zmuszeni podnieść ceny, inni z kolei znacznie je obniżają, by mieć przewagę nad konkurencją.
Jak podaje najpopularniejszy polski serwis internetowy przeznaczony do rezerwowania obiektów noclegowych nocowanie.pl, Polacy zaczęli masowo rezerwować wakacyjne kwatery. Coraz trudniej jest o wolne miejsca w różnego typu obiektach przede wszystkim w szczycie sezonu – czyli w drugiej połowie lipca i pierwszej sierpnia.
Ceny noclegów w Polsce w wakacje 2021
Duża konkurencja w miejscach, które od lat przyciągają najwięcej turystów, powoduje, że właściciele i zarządcy obiektów mogą sobie pozwolić na podnoszenie cen. Malejąca liczba dostępnych kwater jest dowodem na to, że spragnieni wakacyjnego wypoczynku Polacy zarezerwują niemal wszystko, co będzie dostępne. Większość jednak w dalszym ciągu szuka jak najtańszych opcji. Jak się okazuje, w dalszym ciągu dostępne są noclegi w tak popularnych destynacjach, jak Polskie Wybrzeże w cenach pomiędzy 45 a 60 zł od osoby za noc.
W spokojniejszych regionach, jak Suwalszczyzna, Podlasie czy Roztocze, można trafić na jeszcze tańsze kwatery. Czasami trafiają się pięknie ulokowane obiekty, w których noc może kosztować ok. 30-35 zł.
Jak znaleźć tanie noclegi w Polsce?
Istotny wpływ na cenę noclegu mają przede wszystkim lokalizacja, standard wyposażenia obiektu i/lub pokoju oraz wszelkie usługi dodatkowe, np. posiłki. Ważna jest również kategoria obiektu noclegowego. Częstym i bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla grup jest wynajęcie całego domku letniskowego, niż kilku pokoi w hotelu.
Choć oferty z wyżywieniem mogą podnieść ceny pobytu w hotelu czy innym obiekcie (np. agroturystyka, pensjonat), to w ostatecznym rozrachunku może to się bardziej opłacać, niż codzienne posiłki w restauracjach. Znalezienie korzystnej oferty wymaga przede wszystkim regularnego śledzenia dostępnych możliwości i ewentualnych promocji w sieci.
Dodatkowo rodziny z dziećmi mają możliwość obniżenia kosztów wakacji w 2021 r. za pomocą bonu turystycznego.
Zobacz też:
Gdzie spędzić urlop w Polsce? " Kaszuby są absolutnie przepiękne"
Powstała mapa muzeów, wystaw i atrakcji turystycznych w Polsce. Co warto zobaczyć podczas wakacji?
Zobacz video: Gdzie tanio spędzić wakacje w Polsce?
Autor: Diana Ryściuk
Źródło zdjęcia głównego: Moment RF