tanie podróże

  Butrint to miasto położone na wzgórzu. Z trzech stron otoczone jest wodą. Ze względu na dostęp do Morza Adriatyckiego przez wiele wieków było znaczącym portem.

  Sezon wakacyjny trawa w najlepsze, a coraz więcej osób łapie się za głowę, widząc, ile kosztuje nas kilkudniowy wyjazd. Transport, noclegi, jedzenie. Jednak… urlop zarówno za granicą, jak i w Polsce wcale nie musi być drogi. Jak zaplanować go z głową? O nisko budżetowych podróżach pociągami opowiedzieli nam fani turystyki i inicjatorzy TikTokowego profilu "Pora na Wycieczkę". 

  Może się wydawać, że tanie podróżowanie wymaga niespotykanych zdolności logistycznych. Tymczasem, wcale nie jest to takie trudne. W programie Dzień Dobry TVN opowiedział o tym Hubert Pleskot.

  Przemierzają świat za darmo lub za drobną opłatą. Jak wynika z doświadczenia Sylwii Miezio i Magdaleny Winek, autostopowiczek, kobietom o wiele łatwiej jest znaleźć podwózkę niż mężczyznom.

  TikTokerka pokazuje kilka trików.

  Podpowiadamy, dokąd wyjechać.

  "To jest skromny człowiek o dobrym sercu, który lubi pomagać innym"

  Do końca wakacji zostały niecałe dwa tygodnie. Jak wykorzystać ten czas, jeśli zostało nam niewiele urlopu? Rozwiązaniem mogą być kilkudniowe wypady za miasto lub dużych europejskich stolic. Jak znaleźć ofertę, która będzie atrakcyjna i nie nadszarpnie domowego budżetu? W Dzień Dobry TVN na ten temat rozmawialiśmy z Mariuszem Piotrowskim, blogerem i dziennikarzem.

  Jakub Porada wychodzi do swoich czytelników z antidotum na gorsze dni. Z jego najnowszej książki dowiemy się, jak przestać się zamartwiać, zorganizować dzień w pracy, podróżować za grosze. Dziennikarz podzielił się z czytelnikami sposobami na to, jak zarobić ekstra pieniądze, osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie, czerpać radość z nauki. W Dzień Dobry TVN dziennikarz opowiedział o swoich inspiracjach, dzięki którym napisał książkę.

  Budżetowe, tanie wakacje mogą cieszyć tak samo, jak te, w których nie ma potrzeby finansowych ograniczeń. Aby jednak było to możliwe, warto poznać i zastosować sposoby na ograniczenie kosztów wakacyjnych wyjazdów.

  Wcale nie trzeba lecieć na zagraniczne wakacje do odległych krajów, by przeżyć niezapomnianą przygodę. Szczególnie w czasie pandemii, gdy podróże były ograniczone, na popularności zyskały mikrowyprawy. Co to takiego?

  Coraz większymi krokami zbliżamy się do wakacji. Warto więc już teraz zaplanować wyczekany urlop. Na co postawić w tym roku: wycieczkę za granicę, czy może podziwianie uroków naszego kraju? Niestety wakacyjne ceny w Polsce budzą duże niezadowolenie. Czy w tym roku osiągniemy rekord? O tym opowiedział nam Maciej Nykiel, ekspert ds. turystyki.

  Wybuch pandemii znacznie zmienił nasz sposób podróżowania. Kiedy loty zostały wstrzymane, a hotele nie przyjmowały gości, najlepszym środkiem lokomocji stało się auto. W tym czasie wiele osób zdecydowało się na zakup kampera, czyli "domu na kółkach". Mimo że świat powoli się otwiera po lockdownie, to ich popularność nie słabnie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie kampera? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Krzysztofem Lubianem, specjalistą ds. sprzedaży samochodów kempingowych.

  W związku z pandemią COVID-19 wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie tegorocznych urlopów w ojczyźnie. Polska ma wiele do zaoferowania, więc odpowiednio zaplanowane wakacje w kraju mogą być naprawdę udane. Jakich cen spodziewać się w lecie 2021 roku?

  Gujana Francuska to największy zamorski departament Francji, położony nad Oceanem Atlantyckim w północno-wschodniej części Ameryki Południowej, na Nizinie i Wyżynie Gujańskiej. Ma dość krótką, ale ciekawą historię.

  Podróże to stan ducha, a nie portfela, a tyle samo radości, co wyprawa na odległe kontynenty może też przynieść wyjazd w pobliskie, ale niezbyt znane miejsce. Udowadnia to Marzena Filipczak, autorka popularnych książek podróżniczych, która zwiedza świat w pojedynkę. Dokąd można wyjechać w czasie pandemii? O czym trzeba pamiętać? Czy po koronawirusie egzotyczne wojaże będą droższe? O tym opowiedziała w ramach naszego nowego cyklu "Książka na dzień dobry".

  Wigierski Park Narodowy to jedno z najciekawszych miejsc na zielonej mapie Polski. Nie brakuje tu pięknych krajobrazów oraz bujnej fauny i flory. Co trzeba o nim wiedzieć i dlaczego warto odwiedzić Wigierski Park Narodowy?

  Zastanawiacie się, gdzie najlepiej obecnie wybrać się na wyprawę w weekend? Idealnym pomysłem będzie wybór województwa świętokrzyskiego! Cisza, zieleń oraz okolica obfitująca w artystyczne i historyczne budowle naprawdę Was zainspiruje.

  Robi się coraz chłodniej i osoby, które nie przepadają za niskimi temperaturami chętnie uciekłyby do miejsc, w których teraz świeci słońce. Gdzie szukać tanich biletów do ciepłych krajów? W Dzień Dobry TVN radziła podróżniczka Hanna Jawsiewicka.

  Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadło małżeństwo Jagielskich. Grażyna i Wojciech opowiedzieli o swoich najdalszych podróżach i o nowej książce. Dlaczego podróżniczka zdecydowała się na samotną i niebezpieczną podróż do Amazonii? Jakie były tego konsekwencje? I dokąd Jagielscy wybiorą się w najbliższym czasie?