Praktyczne pakowanie bagażu podręcznego. Oto sprytne triki doświadczonych podróżników

Sprytne sposoby na spakowanie bagażu podręcznego
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak sprytnie spakować bagaż podręczny?
Jak sprytnie spakować bagaż podręczny?
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał

Majówka jest zazwyczaj początkiem sezonu urlopowego. Dni są coraz cieplejsze, a chęci do podróżowania coraz większe. Nie zawsze idzie to z niskimi cenami biletów lotniczych, dlatego przychodzimy z pomocą. Jak upchnąć jak najwięcej potrzebnych rzeczy do bezpłatnego bagażu podręcznego? Kilku porad udzielili w Dzień Dobry TVN Dorota Gil-Kowalska i Jarek Kowalski, podróżnicy, autorzy bloga "Szalone Walizki".

Sprytne pakowanie bagażu podręcznego

Warto sprawdzić rozmiar bagażu podręcznego, bo każda linia lotnicza ma inne wytyczne. - Standardowa to jest 55x40x23 cm - mówił Jarek Kowalski.

Patentem na tanie latanie jest planowanie z wyprzedzeniem i niewybieranie konkretnego dnia podróży, wtedy łatwo znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo połączenia.

Bagaż podręczny - praktyczne pakowanie

Przy układaniu ubrań warto je rolować, a nie układać na stosiku w kostkę - zajmują mniej miejsca i mniej się gniotą.

Przydatne są też torby strunowe, w które można powkładać różne, drobniejsze rzeczy, od razu je przy tym porządkując. Jak zmniejszamy przestrzeń, trudniej nam nabałaganić i pogubić się w tym, co się gdzie spakowało. Dobre są także torby próżniowe, z których można odessać powietrze, to też jest oszczędność miejsca.

Bardzo dobrym sposobem jest to, żeby w zapasowe buty, które zabieramy, powkładać mniejsze rzeczy: bieliznę czy pozwijane koszulki, tak by jak najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń naszego bagażu.

Świetnym patentem na loty tanimi liniami jest też to, żeby w poszewkę poduszki, którą możemy wziąć na pokład samolotu, włożyć ubrania. - Bikini, t-shirty, bieliznę, wszystkie miękkie rzeczy - pokazywała Dorota Gil-Kowalska.

Elektronika - warto pomyśleć, żeby była w jednym miejscu, na przykład w jednym woreczku strunowym, i w zasięgu ręki.

Bardzo ważna jest też podręczna apteczka – zawsze warto o tym pomyśleć, nawet wybierając się w krótką podróż do europejskiego miasta. A na jej wyposażenie powinny się składać: wodoodporne plastry, środki na biegunkę, antybiotyk o szerokim spectrum działania, środki przeciwbólowe, maść przeciwbakteryjna na zadrapania, oparzenia i gojenie ran oraz leki na ból gardła i przeciwgorączkowe.

Kosmetyki najlepiej przelać do małych, plastikowych dozowników/buteleczek, które można dostać w każdej drogerii. Są też dostępne kosmetyki dostosowane wielkością do bagażu podręcznego, ale zazwyczaj są drogie, więc to się raczej nie opłaca.

Jakie jeszcze patenty na pakowanie pokazali podróżnicy? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości